IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Ulice

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Gość
Gość


PisanieTemat: Ulice   Pią Maj 05, 2017 10:09 pm

Nowojorskie ulice jakie są każdy widzi - pełne tłoku i kolorowych neonów w centrum. Poza centrum są tylko zatłoczone. Jedno jest pewne, to miasto nigdy nie śpi.
____________________________________________________

Peter rozglądał się dookoła coraz bardziej zaniepokojony. Wprawdzie udało mu się dotrzeć do obu uniwersytetów, które chciał odwiedzić, ale zbyt długo zamarudził w jednym z parków po drodze i zdążyło się ściemnić. I po co mu było się pchać w samo serce NY? Mógł poczekać jeszcze z pół roku, może nastąpiłaby jakaś globalna katastrofa i wcale nie musiałby się martwić, czy dostanie się tam, gdzie chciał. Ale nie, musiał. A profesor, zamiast mu odradzić podróż do najbardziej zatłoczonego miasta jakie Norton znał, jeszcze go zachęcił... Cholera wie, może chciał go sprawdzić. Albo po prostu liczył, że chłopak całkiem zeświruje i będzie miał ten chodzący kataklizm z głowy. Wszystko jedno. Jakby tego było mało, miał do wyboru czekać dwie godziny na następny autobus, wolał więc pójść pieszo. Przecież nie jest aż takim idiotą, by zgubić się mając mapę, prawda?
Pół godziny później spojrzał na mapę i dotarło do niego, że jednak jest. Prawdopodobnie źle skręcił kilka (lub kilkanaście) razy, przeszedł nie przez ten park i w efekcie miał jedynie mgliste pojęcie, że znalazł się gdzieś w Hell's Kitchen, co nie rokowało zbyt dobrze. W kieszeni miał zaś tylko tyle pieniędzy co na autobus powrotny do Salem i bilet miejski. Brawa dla niego, przynajmniej udawało mu się uchronić przed myślami przechodniów... ale nie przed zdradzieckim krawężnikiem, o który się potknął.
- Świetnie - mruknął pod nosem, gramoląc się z ziemi. - Co jeszcze może pójść nie tak?
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Maj 07, 2017 7:33 pm

Można się zastanawiać, co Kanaya, u licha, robiła w takiej dzielnicy Manhattanu jak Hell's Kitchen. To miejsce nie było raczej powszechnie kojarzone zbyt dobrze, a Maryam i na pierwszy, i na drugi rzut oka pasowała tu jak pięść do nosa. Szczególnie, że z wyglądu była zupełnie zwykłą, dobrze ubraną i wyglądającą na dość zamożną kobietą spacerującą samotnie o zmroku. Chodząca przynęta na kłopoty. Kanaya jednak miała tu coś załatwienia (i co to było pozostanie tajemnicą tak długo, aż nie wymyślę czegoś rzeczywiście sensownego) i raczej niespecjalnie przejmowała się tym, że stanowi idealny wabik na przestępców. Jak do tej pory była wolna od kłopotów i nie widziała powodu, by czuć się choćby w najmniejszym stopniu zagrożoną. Zresztą, do samochodu został jej już tylko kawałek drogi, góra kilka minut. A całkiem lubiła wieczorne spacery, gdzie nowojorskie powietrze zdawało się trochę spuszczać z tonu i jego próby dokonania bolesnego mordu na płucach stężeniem spalin były nieco słabsze niż za dnia.
Zerknęła tylko w telefon, sprawdzając aktualną godzinę, a kiedy podniosła wzrok - zauważyła zapoznającego się bliżej z ziemią blondyna, mamroczącego pod nosem. Dawno temu nauczyła się już ignorować większość głosów w tłumie, bo musiałaby zwariować słuchając każdego z osobna, ale ten akurat przyciągnął jej uwagę. Cóż, dosłownie miała jego niezadowolonego właściciela pod nogami! Mogła go wyminąć i iść dalej, ale zatrzymała się zaraz przed nim, zaintrygowana ludzką niezdarnością.
- Bardzo wiele rzeczy może pójść nie tak - stwierdziła nagle, wyciągając do niego rękę. Czysta, wyuczona grzeczność, wypadało chociaż zaoferować pomoc - Przewrócenie się nie jest jeszcze takie złe. Zakładając, że obyło się bez poważnych uszczerbków na zdrowiu.
Czy ktoś ją pytał o zdanie? Nie. Czy ją to obchodziło? Cóż. Nie!
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Czw Maj 18, 2017 6:55 pm

Mogło być gorzej. Miał jedynie lekko zdartą skórę na dłoniach, ale nie poranił się do krwi. Tego by tylko brakowało, szukania apteki kiedy nie potrafi się znaleźć nawet drogi na dworzec. Cudowna perspektywa. Nie martwił się tym jednak w tej konkretnej chwili, z uśmiechem przyjmując pomoc od kobiety.
- Zawsze można zarobić w twarz od niezadowolonej róży - palnął, dopiero po chwili orientując się co właściwie mówi. Nie dość, że wyszedł na ciamajdę to jeszcze pewnie na świra. Świetnie. Po prostu świetnie.
- Em... Jeśli mogę spytać, w którą stronę na dworzec? Trochę zabłądziłem. - Uśmiechnął się przepraszająco. Cóż, większego idioty już z siebie nie zrobi, a może uda się wybrnąć z sytuacji bez komunikowania nauczycielom, że lepiej nie wypuszczać go za bramę, bo jeszcze zamorduje go przypadkowo napotkany królik. Miał dzięki temu chwilę na przyjrzenie się kobiecie. Już na pierwszy rzut oka coś mu w niej nie pasowało. Przy drugim błyskotliwie zauważył, że jej strój mocno odbiega poziomem (czyt. ceną) od ubioru mijanych dopiero co osób. Jakaś hipsterka, która uwidziała sobie tanie mieszkanie, czy zgubiła się tak samo, jak ja? W takim razie za wiele mi nie pomoże...
Mimo wszystko, nie dał po sobie poznać, że coś jest nie tak, wciskając łapki do kieszeni i próbując zignorować fakt, że jakieś auto właśnie odjechało z połową jego mapy na masce.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Pon Maj 22, 2017 6:15 pm

Peter nie wyglądał, jakby zrobił sobie poważną krzywdę. Nie wył z bólu, nie skręcał się w miejscu, nie krwawił (w każdym razie nie widocznie, i bardzo dobrze, bo jeszcze zrobiłaby się głodna...), w dodatku wyglądał całkiem pogodnie, a skoro udało mu się wstać Kanaya nie zamierzała się specjalnie przejmować tym drobnym wypadkiem. Przynajmniej zaproponowała mu pomoc, to już dostateczne zainteresowanie!
- Rzeczywiście, złośliwa róża może być nawet gorszym problemem od, zdaje się, złośliwego krawężnika - stwierdziła zaskakująco poważnie jak na taką dość dziwnie brzmiącą dla większości osób uwagę. Może to był jakiś sprytnie zamaskowany żarcik albo żartobliwa uwaga, którą ciężko wyłapać przez jej ton głosu? Kanaya... taka zagadkowa! Nie zamierzała jednak raczej już na wstępie uznawać Petera za świra. W każdym razie... nie większego niż większość ludzi, bo, oczywiście, jedną z cech gatunkowych ludzi stanowiło bycie świrami.
- Powiedziałabym, że nawet trochę więcej niż "trochę", bo do dworca stąd jest dość daleko - odparła bardzo spokojnie, ale rzeczywiście wskazała Peterowi kierunek... dłonią. W końcu o to właśnie pytał! - Zdaję się, że właśnie zgubiłeś mapę - zauważyła jeszcze, spoglądając za złodziejskim pojazdem. Posłała zagubionemu Nortonowi uprzejmy uśmiech. Wydawał się jej taki... zakręcony. Co z jednej strony było na swój sposób dość pocieszne, a z drugiej wzbudzało w niej wątpliwości, jakim cudem przeżył tak długo; bo wyglądał jej na biologicznie dość dojrzałego osobnika.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Czw Cze 15, 2017 10:46 pm

Cóż. Na pewno nie spodziewał się takiej odpowiedzi. Może kobieta sama była stuknięta i dlatego nie zrobiło to na niej żadnego wrażenia? Choć Peter mógłby przysiąc, że wyczuł w tym lekki przytyk do swojej niezdarności, ale może to tylko jego przewrażliwienie, dawało o sobie znać.
- Zdecydowanie. Chodnik nie ma kolców - palnął. W sumie zaczynało być mu wszystko jedno, byle tylko wrócił do Salem w jednym kawałku... Poprawka, po prostu żywy. Jakoś nie wierzył, że zdoła wrócić bez uszkodzenia się bardziej.
Jęknął żałośnie, słysząc że jednak znalazł się w czarnej niewymownej. I jeszcze to "zgubiłeś mapę". Ta kobieta albo była złośliwa, albo miała skille interakcji ze społeczeństwem na poziomie Nortona. Co i tak oznaczało bycie w czarnej. Gorzej chyba być nie mogło... Chociaż nie. Mogło zacząć padać. Westchnął, spoglądając na kobietę. I jeszcze ten miły uśmieszek. Jak nic, czysta złośliwość - podsumował kwaśno. Mimo tego odwzajemnił jej tak samo uprzejmym uśmiechem. Zasada numer sześć - nie daj po sobie poznać, że ktoś cię drażni. Zacznie bardziej.
- Nie żebym się nie spodziewał. Najwyraźniej ściągam całego pecha z okolicy - zażartował.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Cze 25, 2017 4:05 pm

Życie na Ziemi bywało jednak dość skomplikowane pomimo upływu lat, więc w improwizowanych sytuacjach na które Kanaya nie miała dokładnie opisanego i zaplanowanego wzorca reakcji (jakoś nie zdarzało się jej często zaczepiać zagubionych fajtłap, które potykają się o krawężniki) wyłaziło z niej to "bycie stukniętą". Przynajmniej wedle ludzkich zasad postrzegania... tak naprawdę to ludzie byli stuknięci. Wszyscy. I po prostu dziwni. Nie, żeby było to coś złego, przynajmniej było interesująco. No i zawsze można było zrzucić dziwne zachowanie na żart!
- Z drugiej strony krawężnik nie wyglądałby tak ładnie postawiony w wazonie, ale chyba nie o tym rozmawiamy - urwała filozoficzne rozmyślania na temat natury roślin i upierdliwego elementu chodnika.
Wcale nie zależało jej na byciu złośliwą. No, może czasami, ale Peter nie wydawał się odpowiednią partią do rzucania zamaskowanymi uszczypliwościami. Jego jedyną winą, i to nie wobec Kanayi, było przepadnięcie o chodnik. Chodnik mógł się o to obrazić jak najbardziej, ale skoro dziennie łazi po nim tylu ludzi to powinno być mu wszystko jedno... ale zdecydowanie chodnik nie był w tym momencie tematem przewodnim.
- Zawsze mogło być gorzej - stwierdziła, wykazując się pewną dozą optymizmu. Mógł rozbić czaszkę i wykrwawić się, niezapamiętany przez nikogo, czyli naprawdę nie było tak źle - Masz przynajmniej pieniądze na autobus albo taksówkę? - zapytała, umiarkowanie przejęta losem Szarego Człowieka.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Lip 15, 2017 7:08 pm

- Teoretycznie mam, ale nie mam pojęcia jak dojechać na dworzec - odparł wzruszając ramionami. - Nawet nie wiem gdzie tu jest przystanek.
Tak, Pan Pierdoła nie pomyślał nawet o tak prozaicznej rzeczy jak zapamiętanie, czy mijał jakiś słupek czy wiatę przystankową. Właściwie to stał teraz ze zmarszczonymi lekko brwiami, próbując to sobie przypomnieć. Całkowicie przez to zapomniał o utrzymaniu bariery i zaczęły do niego docierać myśli ludzi dookoła. Nawet tego kolesia, stojącego w bramie po drugiej stronie ulicy.
- [b]Tamten koleś w skórze cię obserwuje. Liczy na dobry łup, więc chyba lepiej jak sama znajdziesz szybki transport
- poinformował ją dość swobodnym tonem, jakby mówił o pogodzie, mówił jednak znacznie ciszej niż do tej pory. Skoro ona mu próbowała pomóc, to czemu miałby jej nie ostrzec? Nic go to nie kosztowało. Zresztą zaraz przypomniał sobie, że miał ćwiczyć BLOKOWANIE cudzych myśli i wzniósł swoją osłonę na nowo, wyciszając otoczenie.
I dopiero wtedy zrozumiał, że mógł się właśnie nieźle wkopać.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Wto Sie 15, 2017 1:16 pm

Skoro Peter miał pieniądze (choć Kanaya niekoniecznie przyjęła do wiadomości określenie "teoretycznie", ale wolała nie pytać, ostatecznie nie jej interes), to rozwiązywało to chociaż jeden problem. W końcu niby łatwiej się odnaleźć w nieznanym miejscu, niż wyczarować pieniądze z powietrza. No, chyba że ktoś ma ochotę bawić się w kieszonkowca, ale to już swoją drogą.
 - Gdzieś niedaleko powinien być plan okolicy - Powinno to być pomocne, skoro Peter zgubił swoją mapę. Z drugiej strony, skoro zapodział się w mieście mając ją do pomocy... cóż. Kanaya ponownie spojrzała na ekran telefonu, zerkając na godzinę. Właściwie nawet nie musiała, bo i tak nigdzie się nie spieszyła. Wedle woli mogłaby się włóczyć tutaj i całą noc i byłaby to wyłącznie jej sprawa - Ale jeśli wolisz mogę cię zaprowadzić na dworzec. Lepiej żebyś nie zgubił się tu jeszcze bardziej - Mogła raz na jakiś czas zrobić jakiś dobry, bezinteresowny uczynek. Korona jej od tego z głowy nie spanie, a podobno to się potem zwraca, czy... cokolwiek.
Dyskretnie obejrzała się przez ramię, zawieszając spojrzenie na wspomnianym mężczyźnie. Wyglądał dość podejrzanie, ale proszę, kto w tym mieście NIE wyglądał podejrzanie? Nie można było ufać nawet tym niespiesznie przemierzającym chodniki starszym paniom. Nowy Jork, wylęgarnia dziwów i niebezpieczeństw.
 - Lepiej dla niego, żeby wybrał sobie jakiś inny cel - zawyrokowała, również zaskakująco swobodnie. Nie bała się - większość podrzędnych zbirów nie była dla niej wyzwaniem - Aczkolwiek dziękuję za ostrzeżenie.

// I znowu przepraszam za... MIESIĘCZNĄ zwłokę. Shame on me! Pouciekało mi wszystko, a powiadomienia nie ułatwiają mi życia.
Powrót do góry Go down

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Paź 28, 2017 2:35 pm

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo ekscytujący. Pierwszy raz od dłuższego czasu mogła znów się pojawić w świecie ludzi. Była szczęśliwa, że Black Bolt zdecydował się na poznawanie ludzi i spokojne poznawanie tego, jak żyją i co robią. Koniec kwarantanny. Koniec separacji. Dziewczyna liczyła, że pozna masę nowych ludzi. Jeszcze bardziej liczyła, że ponownie spotka ukochanego i ten będzie jeszcze o niej pamiętał.
Na wycieczkę zdecydowała się po obiedzie. To chyba najlepsza pora dnia, by pospacerować po zatłoczonych ulicach Nowego Jorku. Jak tylko skończyła swój posiłek, przebrała się w coś odpowiedniego, odnalazła Lockjawa i z jego pomocą teleportowała się do tego wielkiego miasta. Na szczęście psiak już znał trochę miasto, więc nie wylądowali na środku ulicy, tylko w jednej z mniejszych uliczek.
- Bądź grzeczny - zwróciła się do psa, klepiąc go delikatnie po karku. Powoli ruszyli przed siebie, wychodząc na większą ulicę i idąc prosto chodnikiem. Wiedziała, że wielgachny buldog zwraca trochę na siebie uwagę. Wiedziała również, że mieszkańcy Nowego Jorku mieli już do czynienia i z kosmitami i z ludźmi o dziwnych mocach, więc pewnie wielki pies nie był dla nich tak szokującym zjawiskiem choć mógł wzbudzić ciekawość.
Powrót do góry Go down
avatar
Huntress


Liczba postów : 57
Join date : 09/09/2017

PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Paź 28, 2017 4:47 pm

Hela należała do ludzi cierpliwych, niektórzy powiedzieliby, że nawet bardzo cierpliwych. Trzymając jednakże w dłoni list z więzienia, wręcz od środka wypalała ją chęć otworzenia go i zapoznania się z jego zawartością, gdyż doskonale wiedziała, kto był jego nadawcą. Świadomość tego nie pozwalała jej skupić się na czymkolwiek innym, a próby odsunięcia myśli od wątku listu na dłuższą metę nic nie dawały.
Przesunęła kciukiem po wierzchu koperty, której pilnowała jak najcenniejszego skarbu. Nie chciała czytać pierwszego od ponad pół roku listu od kuzyna w pośpiechu, pośrodku zatłoczonej ulicy. Wolała poczekać z tym, aż dotrze do mieszkania, usiądzie spokojnie i będzie mogła całkowicie skoncentrować się na jego treści. To była zbyt ważna korespondencja, żeby zapoznać się z nią w otoczeniu hałaśliwych ludzi oraz w obliczu zagrożenia zderzeniem z przypadkowym przechodniem.
Z każdym krokiem jednak traciła resztki swojej silnej woli. W pewnym momencie po prostu podniosła kopertę i ją rozerwała. Było to tak impulsywne i nieprzemyślane, że od razu chciała samej sobie udzielić wewnętrznie nagany za to zachowanie, ale się powstrzymała. Skoro list i tak został odpieczętowany, nie potrafiła zostawić go tak po prostu w środku. Ostrożnie wysunęła ze środka kartkę i, nadal idąc w pośpiechu, ze wzruszeniem spojrzała na równe pismo kuzyna, które doskonale znała.
Była wdzięczna światu za to, że obdarował ją instynktowną umiejętnością poruszania się w tłumie, i mogła czytać, nie przestając iść i niemal całkowicie nie podnosząc oczu znad listu. Wraz z kolejnymi słowami, żołądek Heleny coraz wyżej podchodziło do gardła.
Wiadomość zaczynała się słowami, dodającymi otuchy i motywacji tym bardziej, że autorem ich był Sal. Dotarła może do połowy tekstu, kiedy zatrzymała się wpół kroku, coś było nie tak. Wokół siebie nie słyszała wielu ludzi, więc podniosła wzrok znad listu i odkryła, że stoi naprzeciwko psa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego… rozmiar.
Co do… – zaczęła, a oczy jej źrenice rozszerzyły się z zaskoczenia.


Ostatnio zmieniony przez Huntress dnia Sob Paź 28, 2017 11:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Sob Paź 28, 2017 7:14 pm

Nowy Jork był niesamowicie fascynującym miejscem. Tylko tutaj się działo. Samochody, masa ludzi, przeróżne sklepy. Crystal nie wiedziała, gdzie ma patrzeć. Wszystko ją interesowało, wszystko chciała zobaczyć. Lockjaw cały czas szedł u jej boku, jedynie wzrokiem zwracając uwagę na inne psy. Czasem pochylił głowę, by któregoś powąchać, ale nie zaczepiał ich. Wiedział dobrze, że nie są takie jak on. On jeden był inny. Nie był zwykłym psem.
Crystal wiedziała, że jej pupil nie wda się w żadne warczenie z innymi psami, nie musiała się o niego martwić. W dodatku ten cały czas ją pilnował. A blondynka w którymś momencie skoncentrowała się na wystawach sklepowych kiedy zaczęli mijać sklepy z ciuchami, butami i biżuterią. Najbardziej interesowały ją ubrania i naszyjniki. Ciekawił ją, co kobiety z tego miasta preferują. Może kiedyś, jak już zaczną przebywać wśród ludzi Crystal będzie mieć trochę amerykańskich dolarów, kupi sobie coś.
Przez to, że Inhumanka zwolniła kroku dla wystaw, Lockjaw nieco ją wyprzedził choć ciągle trzymał się w miarę blisko. Kiedy jakaś kobieta niemal na niego wpadła, psiak zamerdał lekko ogonem i odchylił głowę, by ją powąchać. Rozmiarów był imponujących. W samym kłębie mierzył sto pięćdziesiąt centymetrów, a jak dodać do tego głowę to już w ogóle olbrzym z niego był. Podobnie miała się sytuacja z długością zwierzaka, która w jego przypadku wynosiła dobre dwa metry.
Crystal w końcu oderwała wzrok od kolejnej wystawy i dopiero wtedy zauważyła, że jej opiekun zaczepiał jakąś kobietę. Szybko podeszła do niego i klepnęła delikatnie w bok.
- Lockjaw, mówiłam żebyś nie zaczepiał ludzi - odezwała się do psa, po czym skierowała spojrzenie na nieznajomą - Przepraszam, czasem jest okropnie ciekawski - wytłumaczyła.
Powrót do góry Go down
avatar
Huntress


Liczba postów : 57
Join date : 09/09/2017

PisanieTemat: Re: Ulice   Pon Paź 30, 2017 10:19 pm

Zastygła w bezruchu, kiedy pies próbował ją obwąchać i łypała na niego kątem oka. Miała nadzieję, że nie przyjdzie mu do głowy, aby ją polizać po twarzy, włosach… lub gdziekolwiek indziej. Normalne psy zwykły od czasu do czasu na powitanie lizać ją po rękach czy, o zgrozo, skakać na nią i opierać się łapami o brzuch lub nogi w zależności od rozmiaru psiaka. Gdyby ten postanowił zrobić coś podobnego, to prawdopodobnie nie skończyłaby zbyt wesoło.
Zastanawiała się chwilę, czy nie bezpieczniej byłoby się wycofać, ale ostatecznie została na miejscu. Powoli wsunęła list do torby i sprawdziła, czy w środku na pewno jest broń. Tak na wszelki wypadek.
Wystawiła ostrożnie drugą dłoń do przodu, jakby chciała pogłaskać psa, a wtedy nadeszła dziewczyna, najwyraźniej właścicielka zwierzaka. W pewnym sensie ulżyło jej na ten widok. Oznaczało to, że ktoś może zapanować nad tym stworem i nie zrobi on raczej nikomu wielkiej krzywdy. W szczególności że nieznajoma nie wyglądała na osobę, która chciałaby zgładzić z pomocą futrzaka połowę ulicy.
Nie ma problemu – odpowiedziała, cofając rękę i unosząc delikatnie prawy kącik ust. – To twoja bestia? – zapytała, wykonując znaczący ruch głową w stronę psa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Sro Lis 01, 2017 3:09 pm

Jak tylko kobieta wysunęła jedną z dłoni do przodu, Lockjaw zaczął ją obwąchiwać. Nic więcej nie zrobił, gdyż wtedy właśnie nadeszła jego podopieczna. Psiak więc stał grzecznie w miejscu i tylko spojrzał krótko na blondynkę, kompletnie niewinny.
Crystalia uśmiechnęła się lekko do kobiety, opierając dłoń na boku Lockjawa.
- Bestią bym go nie nazwała. Lockjaw muchy by nie skrzywdził. No chyba, że ta mucha chciałaby skrzywdzić mnie - odpowiedziała nieznajomej, gdy ta nazwała jej psa bestią. Dosyć zabawne porównanie kiedy ten był jednym z najłagodniejszych przedstawicieli psowatych.
- Ale tak. To mój pies. Wiem, że jego rozmiary mogą wystraszyć, ale nie trzeba się go bać. Nie rzuca się na obcych. Bez powodu. - wytłumaczyła, zerkając na psa i przyglądając się mu. Zaraz jednak wróciła spojrzeniem do człowieka.
- To Lockjaw. A ja jestem Crystalia. Lub po prostu Crystal. Jesteśmy tu w odwiedzinach. - przedstawiła zarówno siebie jak i swojego towarzysza. W końcu tego wymagała kultura, a dziewczyna chciała robić jak najlepsze wrażenie na ludziach. Od tego zależało w końcu co ci będą myśleć o Inhumans.
Powrót do góry Go down
avatar
Huntress


Liczba postów : 57
Join date : 09/09/2017

PisanieTemat: Re: Ulice   Pią Lis 03, 2017 6:21 pm

Kiedy usłyszała to zapewnienie, Bertinelli mimowolnie powróciła myślami do listu. Szczerze mówiąc, takie nietypowe spotkanie mogłoby być niezłą odskocznią. W końcu nie na co dzień ma się możliwość stać tak blisko gigantycznego psa.
Skoro tak twierdzisz – skwitowała. Nie zamierzała się sprzeczać, w tej sprawie mogła chyba zaufać nieznajomej. – Mimo wszystko rozmiar robi swoje. Mogę się założyć, że żaden z tych ludzi nigdy nie widział tak ogromnego psa i może to być lekki szok. – Obejrzała się dookoła, zerkając na ludzi, którzy z ogromną dozą ciekawości wymieszaną z niepokojem, mijali psa i jego właścicielkę.
Mnóstwo pytań cisnęło się na jej usta. Bertinelli sama zaliczała się do grupy, dla której to stworzenie pozostawało wielką niewiadomą, a tymczasem trafiła na okazję dowiedzenia się o nim czegoś więcej. Zastanawiała się również, czy powinna powiadomić jakieś służby. Policję? Właściwie pies do tego momentu nie sprawiał żadnych większych kłopotów i nie działał na niczyją szkodę, więc postanowiła to na razie odpuścić.
Nazywam się Helena. Miło was poznać. – Skinęła lekko głową na powitanie. – Skąd jesteście?
W tym wypadku “odwiedziny” nie brzmiały bynajmniej jak wizyta z innego stanu czy nawet kraju. Takie psy nie występowały w świecie ludzi, więc to pytanie wydawało się najlepsze na początek. Dobrze wiedzieć, z czym ma się do czynienia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Wto Lis 07, 2017 1:14 pm

- Kiedyś już tu byłam w odwiedzinach. Może ktoś pamięta go. Wiem, że taki olbrzym to niecodzienność. Choć nawet nie wiem czy ludzie, którzy go wtedy widzieli, nadal tu mieszkają. - odpowiedziała z lekkim uśmiechem. Wiedziała, że Lockjaw przyciągał uwagę, ale liczyła na to, że Nowojorczycy są przyzwyczajeni już do dziwnych zjawisk. Skoro mieli taką Fantastyczną Czwórkę to wielki pies nie powinien ich aż tak bardzo dziwić. Człowiek płonący ogniem na pewno był dużo dziwniejszy od wyrośniętego zwierzaka.
- Mała wyspa, pewnie nawet o niej słyszałaś. - co nie byłoby aż tak dziwne, bo w końcu większość ludzi nie znała małych państw. Ot, chociażby Oceania. Dla ludzi to była Australia i Nowa Zelandia. Nigdy nie pamiętali, że tam jest kilkanaście małych państw. Podobnie miało się z terytoriami zamorskimi.
- Wyspa się nazywa Attilan. Kawał drogi stąd choć samolotem nie aż tak długa podróż. - nazwę mogła zdradzić bez problemu. Przecież i tak nikt nie wiedział o Inhumans i ich pochodzeniu. Wystarczająco umiejętnie kryli się przez te wszystkie lata. Teraz powoli chcieć wejść w świat ludzi i zobaczyć jak ci na nich zareagują. Zapewne po powrocie do domu od razu poleci do Black Bolta, opowiedzieć mu o swoim dniu w Nowym Jorku.
Powrót do góry Go down
avatar
Huntress


Liczba postów : 57
Join date : 09/09/2017

PisanieTemat: Re: Ulice   Nie Gru 03, 2017 7:42 pm

Tak też mogło być – odparła, głaskając psa raz jeszcze. – Ja przeprowadziłam się tutaj stosunkowo niedawno i chyba nie miałam możliwości zobaczyć wcześniej twojego towarzysza.
Fakt, że ludzie nie zaczęli jeszcze uciekać w popłochu, a na miejsce nie zmierzał żaden oddział specjalny, zdecydowanie świadczył o tym, że Nowy Jork wiele już zdążył zobaczyć, a Lockjaw był tylko jednym z licznych nadnaturalnych zjawisk.
Możliwe, że kiedyś mi się obiła o uszy ta nazwa – powiedziała Helena. – Życzę wam zatem miłego zwiedzania, obyście zdążyli zobaczyć jak najwięcej ciekawych rzeczy i interesujących miejsc. – Nawet się przy tym lekko uśmiechnęła. – Jest tu wiele do zwiedzenia i na pewno nie będziecie się nudzić. Miłego dnia... i uważaj na psa – pożegnała się.
Szybkim krokiem minęła psa oraz kobietę, a odchodząc, wyciągnęła list od kuzyna z torby i wróciła do lektury. Gdyby nie znała Sala, pomyślałaby, że jest to zwykły list, który, jednak coś jej kazało wątpić w jego zwyczajność. Może to słowa, które nie brzmiały jak słowa, które wypowiedziałby lub napisał jej kuzyn. Może zbyt staranny charakter pisma. Było w tym jednak coś, co nie dawało jej spokoju.
Zeszła na bok, wydostając się z największego tłumu, w dali widziała nadal górującego nad ludźmi Lockjawa, jednak nie skupiała na psie zbyt wielkiej uwagi, skoncentrowana teraz całkowicie na treści listu.
Po chwili zastanowienia odnalazła w nim regułę – powtarzające się litery, długość wyrazów, sam dobór słów – wszystko wskazywało na szyfr, z którego korzystała kiedyś z Salem. Reszta poszła już łatwiej, rozszyfrowanie tekstu zajęło kilka dobrych minut, jednak wiadomość, którą odczytała z listu była… co najmniej szokująca, a zarazem sprawiła jej wiele radości.
“Uciekam, będę potrzebował twojej pomocy. Spotkamy się w Waszyngtonie”.
Dalej Salvatore wypisał pobieżnie szczegóły, o które miała zadbać Helena.
Niedługo potem kobieta szła ulicą Nowego Jorku, rozmawiając przez telefon z wujem, na którego pomoc przy swoim nowym zadaniu liczyła.

// zt
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Gość
Gość


PisanieTemat: Re: Ulice   Pon Gru 11, 2017 7:52 pm

- Dziękuję, mam nadzieję zobaczyć jak najwięcej. - skinęła lekko głową kobiecie kiedy ta życzyła im miłego dnia. Rozmowa nie była specjalnie długa, ale jakoś to jej nie dziwiło. Ludzie w Nowym Jorku zawsze gdzieś się spieszyli. Ba, pewnie nie tylko w tym mieście. Ogólnie świat ludzi zdawał się pędzić gdzieś przed siebie, a Crystal nie wiedziała gdzie.
- I wzajemnie. - odpowiedziała Helenie na pożegnanie, unosząc jeszcze lekko dłoń do góry. Rozejrzała się dookoła, patrząc na resztę mieszkańców tego wielkiego miasta. Choć nikt się nie zatrzymywał to Lockjaw od czasu do czasu był obdarowywany ciekawskim spojrzeniem.
- Czas na dalsze zwiedzanie, może coś ciekawego zobaczymy jeszcze. - Blondynka delikatnie wzruszyła ramionami do siebie i poklepała psa po karku. Po chwili ruszyła z miejsca, a jej pupil podążył za nią.

z/t
Powrót do góry Go down

Sponsored contentPisanieTemat: Re: Ulice   

Powrót do góry Go down
 
Ulice
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Rozgrywki fabularne :: Stany Zjednoczone Ameryki :: Nowy Jork :: New York City-
Skocz do: