IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Jak prowadzić walki?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Pani Kar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 619
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

Jak prowadzić walki? Empty
PisanieTemat: Jak prowadzić walki?   Jak prowadzić walki? EmptyPią Mar 10, 2017 6:19 pm

System Walki

Świat, w którym ma miejsce rozgrywka, pełen jest bohaterów i złoczyńców o niezwykłych umiejętnościach, wykraczających daleko poza możliwości zwykłych ludzi. Jak nietrudno się domyślić, naturalną konsekwencją tej pozornej równowagi sił są konflikty i walne bitwy toczące się w najrozmaitszych zakątkach świata, a nawet wszechświata!
Aby jakoś usystematyzować te działania, stworzono ten prosty, nieskomplikowany i jakże przyjemny system, wyznaczający ograniczenia i zasady, które umożliwią Mistrzom Gry ogarnięcie tego bałaganu.

Zasady i Ograniczenia:

1. Posty w walce powinny być pisane w formie NIEDOKONANEJ. Wynika to z tego, że MG decyduje o tym, co się udało naszej postaci, a co nie. My sami możemy jedynie "próbować" osiągnąć zamierzony efekt. Tak więc forma:

Cytat :
Spider-Man uderza Venoma trzy razy, a następnie odskakuje w tył.

jest oczywiście formą nieprawidłową. Właściwą natomiast byłoby:

Cytat :
Spider-Man PRÓBUJE uderzyć Venoma trzy raz, a następnie POSTARA się odskoczyć w tył.

2. Nie odnosimy się do postów przeciwnika przed podsumowaniem tury przez MG. Jako, że już wiemy, iż posty pisane są w formie niedokonanej i nie znamy efektów naszych działań, aż do zakończenia tury walki, kiedy to Mistrz Gry oceni wyniki naszych poczynań, wiemy też, że tym samym nie możemy odnieść się do tego, co robi nasz oponent. Wynika to z tego, że walka jest przedsięwzięciem dynamicznym, a nie turowym i staramy się oddać jej realizm, a skoro tak, to działania nasze jak i wroga są RÓWNOCZESNE. Przykładowo:

Gracz prowadzący Venoma pisze:

Cytat :
Usiłuje wyrwać fragment ściany i cisnąć nim w Spider-Mana.

W takim wypadku gracz prowadzący Spider-Mana NIE MOŻE odpisać w ten sposób:

Cytat :
Próbuję uniknąć lecącego we mnie fragmentu ściany.

albowiem nie wie, czy Venomowi faktycznie się ta sztuka udała. MG może stwierdzić, że potwór nie dał rady oderwać kawałka muru z takiej czy innej przyczyny, więc jakim sposobem Spider-Man miałby go unikać? JEŚLI jednak napisze:

Cytat :
Starając się unikać ataków Venoma, próbuje skrócić dystans i zaatakować go wręcz.

Będzie to jak najbardziej prawidłowe, bowiem odnosi się do pewnej ogólnej strategii, a nie konkretnej sytuacji. Mam nadzieję, że to jasne?

3. Nie deklarujemy więcej niż 3 akcje/warianty działania na turę. Ma to zapobiec przesadnemu skomplikowaniu sytuacji w czasie pojedynku i pojawienia się masy możliwości i tym samym przytłoczeniu MG. Gracz piszący:

Cytat :
Usiłuję zaatakować go wręcz, ale jeśli mi się to nie uda, odskakuję w tył. Jednak jeśli przeciwnik najpierw zacznie we mnie strzelać, chowam się za osłoną, chyba że sam na mnie zaszarżuje - wtedy cofam się do krawędzi dachu, ALE jeśli rzuci granatem, to próbuję odbić go w jego stronę.

Jest to forma błędna, ponieważ zawiera aż 5 możliwych scenariuszy. Jak zapewne każdy widzi, może to wprowadzić niemały chaos i właśnie tego chcemy uniknąć.

ADMINISTRACJA KORZYSTA Z OPISU ZA ZGODĄ AUTORA!
Powrót do góry Go down
https://avengers-assemble.forumpolish.com
 
Jak prowadzić walki?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Organizacja :: PDU - Poradniki Dla Użytkowników :: Sprawy fabularne-
Skocz do: