IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 I know more than you

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Shuri


Liczba postów : 12
Join date : 10/04/2018
Skąd : Wakanda

PisanieTemat: I know more than you   Pon Maj 14, 2018 12:28 am


Metryka:

Imię/Imiona i Nazwisko: Shuri

Płeć: Kobieta

Wiek i Data Narodzin: 16 lat | 30.09.1997

Pochodzenie: Birnin Zana, Wakanda

Rasa: Człowiek

Profesja: przywódczyni Wakandyjskiej Grupy Projektowej

Wzrost: 165 cm

Waga: 50 kg

Pseudonim/Tajna Tożsamość: Brak

Jawność Tożsamości: -

Przynależność: Brak


Słabości:
► Rodzina jest dla niej ważna i martwi się o nią niesamowicie. O ile o matkę nie musi się aż tak bać, ponieważ jest bezpieczna w pałacu, tak w wypadku brata jest już gorzej. Odkąd stał się Czarną Panterą, a teraz jeszcze po śmierci ojca, skoro stał się królem, obawia się, że jest jeszcze bardziej narażony. Może tego nie okazywać, ale jakakolwiek śmierć źle na nią oddziałuje.
► Boi się samotności. Nie żeby nie przebywała czasami sama, jednak ona po prostu obawia się, że nikt nie zostanie przy niej. Czy to odejdzie z jakiegoś powodu, czy umrze, co tym bardziej przeraża ją w ostatnim czasie, gdy po śmierci ojca zdała sobie sprawę, że ktoś jej bliski może zginąć w każdej chwili. Jest to dla niej ciężkie zwłaszcza przez fakt, że jest zżyta z rodziną.
► Jej kraj jest dla niej ważny i jego ochrona. Jakakolwiek destabilizacja sprawia, że nie tylko zaczyna się denerwować, ale też zaczyna obarczać winą siebie.
► Obawia się porażki. Może i nie walczy jako Czarna Pantera, jednak to na jej wynalazkach opiera się obrona Wakandy. Zdaje sobie, że jeśli coś zawiedzie i nawet minimalnie narazi kogokolwiek, będzie to jej wina.
► Można ją łatwo zranić.
► Nie jest silna ani szybka. Jej lekkość sprawia, że bardzo łatwo jest ją unieść i nawet osoby, którym przychodzi zwykle takie podnoszenie innych z trudnością, mogą ją unieść a jej brat lubi wykorzystywać to przeciwko niej.
► Łatwo ją przestraszyć co T’Challa też lubi wykorzystywać przeciwko niej.
► Miewa problemy ze snem. Szczególnie od śmierci ojca, potrafi przebywać w laboratorium zdecydowanie dłużej niż powinna i sprawia, że czuje się gorzej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.
► Zdarza jej się zapomnieć i powiedzieć nieodpowiednią rzecz wobec innych, zwłaszcza białych ludzi (ale stara się nad tym pracować!). Jeśli już znajduje się na jakimś ważnym politycznie spotkaniu, stara się siedzieć cicho, żeby nie narobić kłopotów (ciężko jest).
► Jest ogólnie bardzo porywcza i czasami coś zrobi zanim się zastanowi.
► Jest wciąż młoda i czasami postrzega niektóre rzeczy jak dziecko. Momentami takie spojrzenie na pewne sprawy może być przydatne, innym razem zaszkodzić.
► Zdarza jej się powątpiewać w to czy rzeczywiście powinna być na miejscu dowodzącym, szczególnie, że Rada Starszych też nie jest raczej przychylna jej pozycji.
► Źle znosi zimno. Nie jest po prostu przyzwyczajona do zimnego klimatu i woli ciepło.
► Jeśli znajduje się pośrodku walki, lubi mieć wszystko rozplanowane. W wypadku, gdy zaczyna tracić grunt pod nogami, zostaje wytrącona z równowagi, zaczyna się gubić i popełniać podstawowe błędy.
► Nie lubi pokazywać innym, że coś jest nie tak i o ile nie przeszkadza jej okazać złości, tak smutek, ból uważa za słabość, którą lepiej ukryć przed innymi.
► Czasami chęć dopieczenia bratu wygrywa nad zdrowym rozsądkiem.
Memy, puny, pranki


Fizjonomia:
Shuri jest drobną dziewczyną, nie za wysoką, o wątłej posturze. Posiada typową afrykańską urodę – ciemna skóra, czarne włosy i brązowe oczy. Swoje długie włosy, sięgające jej do połowy pleców, nosi zaplecione w wiele cieniutkich warkoczyków, które zwykle są jeszcze jakoś upięte. Na wierzchu prawej dłoni, palcu wskazującym i nadgarstku ma tatuaże ze wzorami afrykańskimi, które mają ciemny odcień, więc nie wyróżniają się na jej skórze, ale i tak są pewnym sposobem przywiązania do kultury afrykańskiej, nawet w niewielkim stopniu.
Ubrania, które nosi zawsze są kolorowe. O ile nie przepada za typowymi dla Wakandy ubraniami czy innych regionów Afryki, tak nie przeszkadza jej pokazanie swojego przywiązania za pomocą kolorów czy wzorów, które często się pojawiają jako pewien element jej stroju. Uwielbia nosić spódnice i sukienki, ale nie boi się ich połączyć z wygodniejszymi częściami garderoby i podjąć ryzykowne kroki, jeśli chodzi o ubiór, gdyż przede wszystkim stawia na wygodę.


Cechy Charakteru:
O Shuri można powiedzieć wiele, ale podstawowym określeniem, który jest przy niej używany to technologiczny geniusz. Nie tylko jest niesamowicie mądra, ale też kocha wszelkie tematy naukowe. Wystarczy zarzucić jakimś słowem, a ona potrafi zaraz zacząć mówić nieprzerwanie o tym, nakręcając się coraz bardziej. Nic więc dziwnego, że to jej przypadła tak ważna rola w ulepszaniu i wspomagania kraju, który kocha; cieszy się, że właśnie tak może mu pomóc. Dzięki świeżemu spojrzeniu na wiele rzeczy, eksperymentowaniu oraz ciągłej chęci ulepszenia każdego wynalazku, pewnym jest, że ostateczny wynik będzie najlepszym możliwym (a przy okazji ona będzie miała dużo rozrywki).
Pomimo swojego geniuszu i należenia do rodziny królewskiej, wciąż jest dosyć młoda i zachowuje się czasami jak dziecko. Zapomina o swojej pozycji i lepiej jej nie zabierać na ważne spotkania (choć i tak się na nie zwykle wprosi, ale podstawowa zasada brzmi „masz milczeć”). Poza tym uwielbia drażnić się z bratem i wywijać mu żarty. T’Challa nie za bardzo jest uradowany z tego, ale ona nie ma zamiaru przestawać. Mimo tego wierzy w niego i wspiera w jego roli władcy. Te żarty to po prostu specyficzny sposób okazywania miłości, a jeśli o to chodzi, ma co okazywać. Rodzina jest dla niej niewyobrażalnie ważna i martwi się o każdą bliską jej osobę, zwłaszcza po śmierci ojca, kiedy coś takiego po raz pierwszy stało się dla niej czymś realnym.
Jak na fakt, że Wakanda raczej odcina się od świata, sama Shuri jest ze wszystkim na bieżąco. Interesuje się mediami społecznościowymi a jej konto na youtubie podbija internet i uwielbia wszelkie memy, do których kocha nawiązywać. Często też rzuca nawiązaniami do kultury amerykańskiej, której jest wielką fanką i lubi to podkreślać na wielorakie sposoby.
Shuri jest sarkastyczną osobą, o specyficznym humorze, który wielu osobom nie przypada do gustu. Zwłaszcza, że uważają, że księżniczce nie przystoi takie zachowanie. Ona jednak nie potrafi tego zmienić i nie ma zamiaru, ponieważ czuje się dobrze z tym jaka jest i nie obchodzi jej co inni o niej myślą. Jej postawa może się wydawać wręcz lekceważąca i wobec niektórych tak rzeczywiście jest, ale ona taka już jest i nie przeszkadza jej naśmiewanie się ze wszystkiego (czasami nawet siebie). Do tego dochodzi porywczość i żywiołowość; cechy, które mogą przysporzyć jej kłopotów (i często tak bywa), ale z drugiej strony wpływają też pozytywnie na osoby z jej otoczenia. Kiedy humory nie wszystkim dopisują, żywiołowość Shuri potrafi nastroić pozytywniej nawet największego gbura.
O ile radość, która bije od Shuri właściwie cały czas, jest zwykle szczera, tak można ją tak zobaczyć nawet wtedy, gdy ma gorszy humor. Nie lubi okazywać smutku, ponieważ uważa to za słabość. W dodatku tak była uczona. Woli przybrać wtedy na twarz maskę i pokazać, że jest silna i nie można jej złamać. Jest niewiele osób przed którymi okazuje swoje prawdziwe uczucia, a nawet przed nimi zdarzają się momenty, że woli ukryć, co naprawdę czuję. Nie chce być dla nikogo ciężarem i dawać jeszcze więcej zmartwień, których dla rodziny królewskiej i tak jest wiele.
Pomimo bycia małym geniuszem i należenia do rodziny królewskiej, nie miała kontaktu ze swoimi rówieśnikami, ale nie oznacza to, że ma problemy z dogadaniem się z innymi. Być może to pewien dar, osobowość, jej status czy jeszcze coś innego, ale Shuri od zawsze potrafiła przekonać do siebie ludzi. W dodatku nie jest też zła w dogadywaniu drugiej osobie jak na ograniczony kontakt poza rodziną.


Akta Biograficzne:
Shuri jest księżniczką Wakandy, będąc jedyną córką pary królewskiej – T’Chaki i Ramondy, a także młodszą siostrą T’Challi. Narodziny w królewskiej rodzinie oznaczały, że od początku miała wszystkiego pod dostatkiem. Można by pomyśleć, że w takim otoczeniu nie ma miejsca na rodzinną miłość, lecz wręcz przeciwnie. Na pewno przyczynia się do tego fakt, że w wakandyjskiej kulturze rodzina ma ogromne znaczenie, ale niezależnie od powodu, nie brakło jej nawet tego. Zawsze mogła liczyć na rodziców, którzy ją kochali i poświęcali jej dużo czasu (szczególnie zważywszy na fakt, że sami mieli dużo na głowie), a dodatkowo starszy brat, który się o nią troszczył, kiedy T’Chaka czy Ramonda nie mieli jak zająć się nią sami.
Żyjąc w Wakandzie, Shuri miała możliwość dostępu do najnowocześniejszych technologii, a to oznaczało, że bardzo wcześnie zaczęła przejawiać swój potencjał inteligencji. Dziewczynka w bardzo młodym wieku potrafiła to, z czym niektórzy mieli wciąż problemy nawet po liceum. Mając zaledwie 6 lat stworzyła swój pierwszy wynalazek, będący prototypem rękawic z wibranium, które posyłały wiązki energii. Nie były one idealne, ale już wtedy wiadomo było, że Shuri będzie chciała się skupić właśnie na tym niż na wszelkich zajęciach, które pomogą jej przy ewentualnym zajęciu najwyższej pozycji w kraju, ponieważ tylko przy dwójce dzieci w rodzinie królewskiej, trzeba było przewidywać najgorsze. Jej to jednak nie interesowało, wolała zajmować się inżynierią i fizyką, a wiedziała, że i tak tron nie jest dla niej. Dostała więc to, co chciała – profesjonalną naukę w dziedzinach, którymi była zainteresowana, jedynie czasami doszkalając się w sprawach kraju, zwykle poprzez ojca lub brata.
Jak to dla kogoś z rodziny królewskiej, nie miała za bardzo kontaktu z rówieśnikami, lecz nie była kompletnie zamknięta na kontakty z bardziej obcymi ludźmi. Od dziecka miała styczność z Dora Milaje, kiedy to Okoye, strażniczka, która dopiero zaczynała ochronę rodziny królewskiej, została przydzielona do opieki nad nią. Ponieważ Shuri miała zaledwie kilka lat, oczywistym było, że kobieta musiała spędzać większość czasu przy pilnowaniu dziewczynki. Coś co zaczęło się od wymogu zawodowego, przerodziło się w przyjaźń, która była chyba dla obu niespodziewana.
Kolejne lata mijały, Shuri wciąż się uczyła, jednak wreszcie nadszedł ten czas, że była w stanie stworzyć naprawdę niesamowite wynalazki z zaledwie kilku rzeczy leżących pod ręką. T’Chaka i Ramonda wiedzieli, że musi ona trafić do Wakandyjskiej Grupy Projektowej, ponieważ mogła ona się tam przydać oraz przysłużyć kraju, a zarazem robiłaby wciąż to co kocha. Z pewnym trudem, ale udało jej się, w wieku 10 lat dostać do grupy. Jednak fakt, że była tak młoda oznaczał, że musiała być pod czujnym okiem innych osób należących do grupy. To jednak nie było dla niej ważne, lecz to, że wreszcie mogła robić to co kochała i to w dobrym celu.
Wszyscy szybko dostrzegli, że dziewczynka radzi sobie nad wyraz dobrze. Zrozumieli, że to nie przypadek, żadne przywileje, lecz umiejętności ją przywiodły na to miejsce. Pojedyncze osoby stwierdziły, że na dość niskim stanowisku, na którym była, marnuje się, o czym usłyszał król. Postanowił, że musi umieścić swoją córkę na głównym stanowisku grupy. Zaczęła się wieloletnia walka o jej pozycję, o której Shuri nie wiedziała. Nigdy nie dowiedziała się ile T’Chaka musiał zdziałać, żeby zgodzono się na jej przywództwo. Ale w końcu osiągnął to czego pragnął dla swojej ukochanej córki. Mając zaledwie 14 lat, stała się najmłodszą liderką Wakandyjskiej Grupy Projektowej.
Dziewczyna na swoim stanowisku czuje się jak ryba w wodzie. Nie tylko w końcu dostała możliwość nadzorowania wszelkich projektów dla Wakandy, tworzenia ich, przysługując się ojczyźnie, ale zarazem robi to co kocha. Wydawało się, że w jej życiu nie może się przydarzyć cokolwiek złego, nawet jeśli obawiała się czasami o ojca, który narażał swoje życie będąc Czarną Panterą. Jednak życie postanowiło przekonać ją, że jest inaczej.
Ktoś pewnego dnia zabił T’Chakę. Nikt się niczego nie spodziewał. Nie wiadomo dlaczego to zrobił. Nie wiadomo nawet kto. Wydarzenie mocno odbiło się na Shuri, choć ona wydaje się dla każdego taka sama. Spokojne życie okazało się nie takie spokojne jak kiedyś, a chęć naprawienia błędu, którego tak naprawdę nie mogła naprawić, mocno na nią wpłynęły. T’Challa został królem i choć jest z niego dumna to targa nią strach, że teraz jemu coś może się przydarzyć i próbuje za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Pracuje jak nigdy, próbując wymyślić nowe sposoby na ochronę brata i kraju.


Potencjał Bojowy:

Siła: 1/3/7 (50 kg)
Szybkość: 2/3/10 (15 km/h)
Zręczność: 3/5/6
Wytrzymałość: 2/3/8
Zdolności Bojowe: 2/5/6
Regeneracja: 1/1/8
Celność: 2/4/6
Inteligencja: 5/5/5


Wyposażenie:

Broń:
Rękawice z wibranium – posyłają wiązki energii, które mogą odrzucić człowieka na kilka metrów.

Pancerz:
Na sytuacje wyjątkowe ma odłożony strój stworzony z wibranium, wzorowany na strojach przypominających afrykańskie kultury. Osłania ją całkowicie, poza jej ramionami i głową. Pomimo, że jest cienki, potrafi wytrzymać słabsze uderzenia czy nawet broń małego kalibru.

Plecak/Ekwipunek Podręczny:
Korale Kimoyo – posiadają możliwość sterowania jej wynalazków, jak i odbierania połączeń.


Przechowalnia: Wszystko, co może posiadać królewska rodzina, a także urządzenia stworzone przez nią samą jak i resztę osób należących do Wakandyjskiej Grupy Projektowej.

Lokum:
Królewski pałac w Birnin Zanie w Wakandzie.

Środek Transportu:
Wszelkie pojazdy należące do rodziny królewskiej.

Pieniądze:
Należy do rodziny królewskiej prawdopodobnie najbogatszego państwa na świecie. Nie musi się obawiać o pieniądze.


Moce:
Brak


Umiejętności:
► Jest niesamowicie inteligentna.
► Jest ekspertką w inżynierii oraz fizyce i wszystkich im pochodnych działach nauki i nie ma problemu ze stworzeniem sprzętów, do których potrzebna jest ta wiedza (ograniczają ją jedynie zasoby, co w Wakandzie też nie jest w sumie dużym ograniczeniem).
► Płynnie mówi w swoim ojczystym języki, Xhosa, oraz po angielsku. Kojarzy też co nieco z języka hiszpańskiego i francuskiego, ale to raczej pojedyncze słowa i najpewniej nie dogadałaby się z nikim.
► Umie prowadzić samochody i wszelkie pojazdy powietrzne.
► Co nieco umie walczyć. Szkolona przez brata oraz Okoye, aby móc się ewentualnie obronić, jednak raczej woli polegać na swoim sprzęcie.
► Radzi sobie jako tako z taktyką. Była tego uczona jako dziecko, a także czasami jej ojciec lub brat coś ją poduczyli. Nigdy jednak nie przykładała do tego aż takiej wagi, jak do nauk ścisłych.
► Umie pływać.


Informacje Dodatkowe:
► Uwielbia robić na złość bratu.
► Jest jedną z najinteligentniejszych osób na świecie albo i najinteligentniejszą we wszechświecie, tylko nie miała jeszcze okazji zmierzyć się z resztą.
► Lubi koty.
► I filmiki z kotami.
► Skoro o filmikach mowa, ma kanał na YouTube (gdzie wrzuca filmiki z T'Challą w roli głównej).
► Ma też profile na Facebooku, Twitterze i Instagramie.
► Prowadzi fanpage brata na Twitterze (o któym T'Challa nie wie).
► Lubi ostre jedzenie.
► Lubi, gdy to jej mama zaplata jej warkoczyki.
► Uwielbia Homestuck i rzucanie nawiązań do niego.
► Nie interesuje ją władza i nie chciałaby kiedykolwiek przejmować tronu.
► Jest fanką amerykańskiej kultury i niektóre pomysły z filmów wykorzystuje w swoich wynalazkach. Zainteresowanie wzięło się z tego, że często oglądała filmy amerykańskie z tatą.

Wakanda Forever!Ostatnio zmieniony przez Shuri dnia Czw Maj 31, 2018 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 422
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: I know more than you   Czw Maj 31, 2018 1:55 pm

Meme Princess napisał:
Pomimo bycia małym geniuszem i należenia do rodziny królewskiej, nie miała kontaktu ze swoimi rówieśnikami, ale nie oznacza to, że ma problemy z dogadaniem się z innymi. Być może to pewien dar, osobowość, jej status czy jeszcze coś innego, ale Shuri od zawsze potrafiła dogadać drugiej osobie.

Raczej powinno się to znaleźć w charakterze, nie historii. Poza tym dogadywanie się =/= dogadanie komuś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Scarlet Witch
Baba Jaga

Liczba postów : 259
Join date : 11/12/2016
Skąd : Transia/Sokovia.

PisanieTemat: Re: I know more than you   Czw Maj 31, 2018 10:59 pmDla Wakandy:

Ranga: Sławna
Punkty: +80

Dla reszty świata:

Ranga: Anonimowa
Punkty: 0


Proszę o uzupełnienie profilu.A NEW WORLD HAS

OPENED FOR ME
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored contentPisanieTemat: Re: I know more than you   

Powrót do góry Go down
 
I know more than you
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: