IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Remember, you told me you'd never forget where you came from

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Czarna Pantera


Liczba postów : 9
Join date : 19/04/2018
Skąd : Afryka dzika, dawno odkryta

PisanieTemat: Remember, you told me you'd never forget where you came from   Nie Kwi 29, 2018 2:12 pm


KNEEL!
Metryka:

Imię/Imiona i Nazwisko: T’Challa, son of T’Chaka

Płeć: Samiec Mężczyzna

Wiek i Data Narodzin: 30 lat (1.10.1983)

Pochodzenie: Brinin Zana, Wakanda

Rasa: Neofelis Nadczłowiek

Profesja: Przywódca stada Król~

Wzrost: 1,83 m

Waga: 91 kg

Pseudonim/Tajna Tożsamość: Czarna Pantera

Jawność Tożsamości: Jawna

Przynależność: Bohaterowie

Słabości:
  * Świat: T’Challa jest władcą afrykańskiego państewka, ale w przeciwieństwie do swoich poprzedników ma szerokie pojęcie plemienia. Nie zamyka się na innych ludzi w potrzebie i zależy mu na nich równie mocno, co na swoich krajanach. Jest gotowy poświęcić nadnaturalne zdolności wibranium, które daje Wakandzie wszystko, jeśli w dużej ilości dostałoby się w niepowołane ręce.
  * Wakanda: Jako król musi jednak stawiać dobro swojego królestwa nad swoje własne. Często wiąże się to z bardzo trudnymi decyzjami. Stara się być rozsądny i sprawiedliwy, a drastycznej sytuacji gotowy jest poświęcić nie tylko swoje życie, ale i poszczególnych jednostek dla reszty kraju. Musi także jako król godnie reprezentować swój kraj, co wiąże się z pewnymi zasadami.
  * Rodzina: Jest nie tylko władcą, ale i po śmierci T’Chaki głową rodziny królewskiej. Czuje się za nią odpowiedzialny i specjalną troską otacza swoją matkę i siostrę.

Dokładnie w takiej kolejności prezentuje się jego hierarchia wartości. Stara się nigdy nie dopuścić do ewentualnego wyboru między życiem Shuri, a bezpieczeństwem Wakandy, ale wie że dla dobra ogółu będzie musiał poświęcić nawet najbliższe mu jednostki. Nie zmniejsza to jednak jego miłości do swojej młodszej siostry i matki.
  * Śmiertelność: T’Challa nie ma paranoi i chociaż naszyjnik ze swoim strojem nosi zawsze na sobie w razie niebezpieczeństwa, to samego stroju ciągle na sobie nie ma. Kiedy więc nie chroni go strój z wibranium, to jest podatny na ataki. Może mniej niż przeciętny Kowalski, ale nadal można go śmiertelnie zranić albo zatruć. Ząb czasu także odciśnie na nim swoje piętno z czasem.
  * Energia kinetyczna: Jego strój może wykorzystywać energie kinetyczną z ataków innych, jako atak obuchowy na większą skalę. Niestety to obosieczna broń i lepiej wyszkolony w walce taktyk może odpowiednio wykorzystać na swoją korzyść siłę nagromadzonego ładunku na uderzenie w T’Challe.
  * Dźwięki: Jedną z największych słabości wibranium są ultradźwięki, które sprawiają, że jest ono niestabilne i o ile w formie nieobrobionej traci swoją możliwość pochłaniania energii, to przy obrobionym wibranium może zniekształcać konstrukcje. Dodatkowo, jako kot nadczłowiek o wzmocnionych zmysłach, głośne dźwięki są bardzo bolesne dla jego uszu.
  * Wibranium: Poza dźwiękami, które są w stanie na moment pozbawić wibranium jego zdolności, jest jeszcze jedna rzecz, która może wpływać na przedmioty z tego metalu, a konkretnie… ten sam metal. Prościej ujmując, tylko wibranium może uszkodzić wibranium.
  * Zimno: I never freeze Chociaż ma zwiększoną wytrzymałość, a strój izoluje ciepło, to jako ktoś z kraju afrykańskiego nie przepada za niskimi temperaturami. Przeszkadzają mu i znacząco irytują. Stara się nie być w Stanach na zimę, bo nie jest przyzwyczajony do takiej pogody. Poza zimnem przeszkadza mu jeszcze śnieg, który uważa za niewygodny przy chodzeniu i zawsze ma wrażenie, że jest zbyt głośny trzeszcząc pod butami.
  * Samodzielność: Ma przeświadczenie, że wszystko może, a nawet musi załatwić sam. Ciężko przychodzi mu prosić o pomoc, a już szczególnie kogoś obcego. Pomimo jego racjonalnego myślenia, czasem ignoruje potrzebę posiadania kogoś do współpracy, tylko po to, aby pokazać swoją siłę i niezależności. Czuje się zobowiązany jako król dbać o wszystko sam.
  * Honor: T'Challa jest bardzo honorowy i przestrzega wszelkich zasad. No, przynajmniej w uczciwych pojedynkach. Nie poniża przeciwnika i nawet po wygranej walce dba o cześć oponenta.
  * Ambicje: Jest gotowy podjąć ryzyko, dla osiągnięcia większego sukcesu. Aby osiągnąć wyższe cele jest gotowy porzucić przyjaciół bez słowa. Ma swoje własne priorytety i się ich mocno trzyma. Jest gotowy poświęcić bardzo wiele... Usilnie stara się nie tylko pokazać innym, ale udowodnić samemu sobie, że umie dojść do celu.
  * Perfekcjonista: Poza determinacją w osiąganiu sukcesów, jest także skupiony na tym jak je osiąga. Nie pozwala sobie na jakieś niedociągnięcia czy improwizacje. Wszystko musi być dla niego dopięte na ostatni guzik i nie umie zostawić niedokończonych spraw, nawet jeśli są błahostką.
  * Nietolerancja laktozy: W wieku dorosłym nabawił się nietolerancji na laktozę. Zarówno źle wpływa na niego nadmiar mleka, czy to w kawie lub ciastach i lodach, ale i w serach. Po zbyt dużej ilości ma problemy żołądkowe.
  * Niepewność: T’Challa jako pierwszy król postanowił otworzyć się na resztę świata i przyznać do prawdziwych zasobów Wakandy. Był to ogromny i zarazem ryzykowny krok, a ze względu na to, że dopiero go podjął i nie widać jeszcze konsekwencji, to ciągle żyje w niepewności, czy na pewno podjął odpowiednią decyzje.
  * Roślina-Serce: Specjalny kwiat dający moce Czarnej Pantery. Wywar z niego może jednak i odebrać moce. Podany bez zakopania spożywającego, może skutkować nieprzewidzianymi skutkami.


Fizjonomia:
T’Challa to wysoki mężczyzna o atletycznej posturze. Na pewno śmiało można uznać, że ma kocie ruchy. Porusza się jednak nie tylko z gracją, ale i dumnie, jak na króla przystało. Widać po nim szlachetność oraz reprezentowane stanowisko. Ale i wojownika, w sumie najbardziej widać to w jego mięśniach…
Ten opis jest tak zły, ale nie wypada rzucać krótko, bo jednak jakaś renoma i nie pozwolą mi mieć kanonu… Czekaj! Dobra i tak wiemy, że poza Moderatorem czy Adminem nikt tego nie czyta! Wszystkich bardziej ciekawią moce czy coś…
A wracając do naszego Kociego Króla (Tak, zezwalam w cytatach na używanie tego określenia!), to chyba najważniejsze wspomnieć o jego czarnej karnacji. Jest z Afryki! No dobra, to nie jest argument, bo w takim RPA czarnoskórzy to prawie mniejszość. Ale T’Challa to tradycyjny mieszkaniec Trzeciego Świata i poza czarną skórą ma ciemne oczy, poskręcane w loczki krótkie włosy w czarnym kolorze i szeroki nos tuż nad tygodniowym zarostem. Dobra… Co jeszcze można napisać? A!
Jeśli chodzi o ubrania, to przede wszystkim dumnie reprezentuje kraj Afrykański. Po Wakandzie chodzi oczywiście w typowych szatach, natomiast w normalnym świecie do garnituru nosi chustę z kolorowymi wzorami. No i swoje pazury, w których ma strój. Strój macie opisany niżej.

Cechy Charakteru:
Na pierwszy rzut oka T’Challa stwarza pozory osoby spokojnej, może nawet nieśmiałej, ale wcale tak nie jest. To bardzo niezależny kocur, który po prostu się z tym nie obnosi jak stereotypowe feministki. Jest bardzo odważny i to nie tylko na polu bitwy. Potrafi w wymianie zdań jednakowo ostro atakować i jednocześnie zawzięcie bronić swego, szczególnie, kiedy trafią się osoby, które krytykują i sprawiają przykrość. Bardzo ciężko znosi własną krytykę i nie zawsze umie wysłuchać rad innych, nawet jeśli ma w sobie wiele taktu, by tego nie pokazywać. Ma jednak wrodzony talent do właściwego oceniania sytuacji i subiektywnej opinii, a na dodatek bardzo rozważnie podejmuje wszelkie decyzje ważąc każde „za” i „przeciw”.
T’Challa na pewno został nauczony jak dobrze zachowywać się w świecie, jest przez to człowiekiem obytym, o nienagannych manierach, który swoją uprzejmością i dbałością o nie zrażanie innych zjednuje sobie ludzi. Bardzo widać w nim to, że rozumie, iż nie może sobie pozwolić na impulsywność jako dyplomata i są pewne zasady, których musi przestrzegać dla utrzymania dobrego wizerunku swojego państwa, które przecież reprezentuje swoją osobą.
Prywatnie jednak nie jest sztywnym monarchą. Znając kogoś lepiej pozwala sobie na odrobinę luzu i można się zdziwić, ale posiada nawet poczucie humoru!
Wyrobił u siebie takie cechy jak pracowitość, punktualność czy skrupulatność. Niestety jego dbałość o szczegóły czasem może wyprowadzać innych z równowagi, czasem zbytnio zajmować mu czas, ale i często być obiektem komplementów po ujrzeniu efektów. Ma niestety też spory problem z ogromnymi ambicjami. Nie ma za dużego ego, nie zakłada, że wszystko musi mu się udać i wiele rzeczy go przerasta, ale nie zmienia to faktu, że przez ośli upór będzie starać się być jeszcze lepszy dla osiągania jeszcze wyższych statystyk i realizowania jeszcze bardziej ambitniejszych zadań.
Wymaga dużo od siebie, ale niestety u innych także krytycznie patrzy na wszelkie uchybienia. Jest gotowy dać drugą szansę, wesprzeć radą i pomóc, ale jednocześnie wymaga zaangażowania drugiej osoby i jej przyłożenia się do pracy. Nie toleruje leniwych osób.
Ma królewskie korzenie, a błękitna krew jest naprawdę widoczna w jego zachowaniu. Szarmancki, elegancki, wyrafinowany i obdarzony dobrym gustem T’Challa jest idealnym przykładem osoby urodzonej do życia w luksusie. Nawet jeśli jest skromny i umie sobie radzić w każdych warunkach, to i tak często wychodzi z niego rasowy kot, który wygląda lepiej w bogatym otoczeniu.

Akta Biograficzne:
T’Challa od najmłodszych lat był uczony, jak być królem. Wpajano mu zasady etykiety i dobre obycie, aby nigdy nie przyniósł hańby swoim przodkom i całemu krajowi. Miał reprezentować godnie Wakande na świecie, ale i wśród swoich ludzi być okazem idealnego króla. Kładziono na niego o wiele większy nacisk, jako bycia męskim potomkiem i to pierworodnym, który wedle tradycji powinien odziedziczyć nie tylko tytuł władcy, ale i miano Czarnej Pantery.
Pomimo nadmiaru obowiązków i dużej ilości przytłaczających treningów, nigdy nie narzekał na swoje życie i bardzo wytrwale dążył do tego, aby faktycznie spełnić wizje ludu, ambicje rady oraz marzenia ojca o zostaniu jak najlepszym następcą. Był pilnym i sprawnym uczniem, a na dodatek zawsze mógł liczyć na wsparcie ojca, który sam pomagał mu w przygotowywaniu się do objęcia jego miejsca.
Bez problemów można więc powiedzieć, że niczego mu nie brakowało, a i tak los postanowił dać mu jeszcze trochę szczęścia w postaci młodszej siostry. Od zawsze kochał Shuri i troszczył się o nią. Nie miał za złe, że rodzice na przykład dają jej więcej uwagi czy na wiele więcej może sobie ona pozwolić. Cieszył się nawet jej szczęśliwym życiem i w momentach, kiedy rodzice byli zajęci sam zajmował się dziewczynką, co pozwoliło im nawiązać bardzo silną więź.
Lata mijały, a T’Challa rozwijał się coraz bardziej. W pewnym czasie został już dorosłym mężczyzną! Trudno było mu jednak szukać sobie żony i nie ciągnęło go do ożenku, a zamiast tego wolał być jak najbliżej ojca, aby wiedzieć wszystko. Nie chciał, ale rozumiał, że czas, kiedy go będzie musiał zastąpić jest teraz jeszcze bliższy. Nie spodziewał się jednak tak gwałtownej zmiany…
Podczas misji dyplomatycznej dokonano zamachu na T’Chake. Niestety udanego zamachu. Pogrążona w żałobie Wakanda przygotowała się do pogrzebu, a zaraz po nim do koronacji następcy. Umarł król! Niech żyje król!
Podczas specjalnego rytuału każde z plemion należące do Wakandy może wystawić swojego pretendenta do korony, który zmierzy się w pojedynku z obecnym kandydatem. Oczywiście plemię Jabari jak zwykle stanęło do walki, ale ich król M’Baku przegrał pojedynek w ostatnim momencie poddając się za namową T’Challi, który odnosił już sukces.
Zgodnie z tym, nowym królem został właśnie T’Challa, ale do końca ceremonii zostało jeszcze ostatnie spotkanie z przodkami i zostanie Czarną Panterą przez spożycie Rośliny-Serce i byciem zakopanym. W świecie duchów, po rozmowie z ojcem, powrócił do żywych pełen wątpliwości. Jak powinien rządzić? Czy powinien zemścić ojca, czy może jednak zostać w Wakandzie?
Targany zbyt silną chęcią zemsty odnalazł winnego, którym okazał się niejaki Ullysses Klaw. T’Challa wytropił go, kiedy ten próbował sprzedać na targu trochę wibranium nielegalnie zdobytego z kradzieży. Mając okazje go zabić wstrzymał się i oddał go w ręce odpowiednich służb. Wracając do kraju z przeświadczeniem, że świat musi się zmienić i Wakanda ma obowiązek pomóc innym zaczął myśleć nad globalną pomocą i otworzeniem się przed innymi krajami.


Potencjał Bojowy:

Siła: 3/3/7 - 500 kg na co dzień -544 kg
Szybkość: 4/4/10 - 70 na co dzień - 96 km/h
Zręczność: 6/6/6
Wytrzymałość: 4/4/8
Zdolności Bojowe: 5/6/6
Regeneracja: 4/4/8
Celność: 4/6/6
Inteligencja: 4/4/5


Wyposażenie:

Broń:
Pazury z wibranium wysuwane jedynie w z rękawic stroju.

Pancerz:
Strój Czarnej Pantery wykonany jest z nici wibranium, które są jednocześnie lekkie, ale i niezniszczalne w konwencjonalny sposób. Dzięki nim T’Challa odporny jest na większość ataków siłowych czy upadków. Jego strój pochłania nie tylko energie uderzenia, nie pozwalając odczuć jej nosicielowi stroju, ale i może wytrzymać ostrzał broni palnej lub ataki bronią białą jednocześnie kumulując energię kinetyczną i mogąc manipulować nią potem do innych celów.
Obecna wersja jego stroju wykonana jest z nanitów wibranium, które mieszczą się w jego naszyjniku oraz sterowane myślami są gotowe do aktywowania.

Plecak/Ekwipunek Podręczny:
Pierścień Rodziny Królewskiej Wakandy: Przekazywany z pokolenia na pokolenie sygnet.
Korale Kimoyo: Technologia wykorzystywana do komunikacji, sterowania pojazdami (wyłączaniem ich) oraz chwilową stabilizacją osoby po postrzale. (Tylko kilka godzin)
Poza granicami kraju ma jeszcze dokumenty, telefon komórkowy, dolary.

Przechowalnia:
Można powiedzieć, że wszystko, co w jego królestwie? Na pewno poza wyposażeniem Pałacu Królewskiego, można uwzględnić wszelkie dobrodziejstwa wytwarzane w pracowniach naukowych w kopalniach Wibranium. Przy tym także i tak sentymentalne rzeczy jak zdjęcia z rodziną czy inne przedmioty, które jakoś szanuje ze względu na wspomnienia z nimi związane.

Lokum:
Ambasada Wakandy w Nowym Jorku
Pałac Królewski w Brinin Zana, w Wakandzie

Środek Transportu:
Jet
Samochody ambasady

Pieniądze:
W ch*j dużo .-.


Moce:
* Zwiększona siła
* Zwiększona wytrzymałość
* Zwiększona szybkość
* Zwiększona zwinność
* Podniesiony refleks
* Podniesiony czynnik regeneracyjny
* Podniesiony poziom odporności
* Wyostrzone zmysły

Umiejętności:
* Mistrz sztuk walki: Specjalny styl walki Wakand obejmujący techniki: Zulu Stick Fighting, Tiger Style Kung Fu, Wushu, Dambe, Laamb, Capoeira, Taekwondo, Muay Thai.
* Akrobata: Styl walki T’Challi opiera się głównie na akrobacji, więc bardzo stawiano na elastyczność samego następcy tronu i przyszłej Czarnej Pantery.
* Inteligencja: Poza rozsądkiem jest człowiekiem także oczytanym i bystrym. Od najmłodszych lat uczył się bardzo wiele i zachował nabyte informacje coraz bardziej poszerzając swoje horyzonty. Nie jest geniuszem technicznym, jak jego siostra, ale na pewno rozumie wiele zagadnień, które są dla bardziej zaawansowanych osób.
* Taktyk: Analizuje i skupia się na wyprzedzaniu ruchów przeciwnika. T’Challa to wyśmienity strateg, który świetnie dysponuje nie tylko swoimi własnymi umiejętnościami, ale i umie odpowiednio rozegrać wojnę z całą armią pod jego rozkazami.
* Wielojęzyczność: Poza ojczystym Xhaosa, mówi także płynnie po angielsku (chociaż z akcentem), suahili, afrikaans, zulu, venda, sotho, tswana (jak łatwo zauważyć są to języki afrykańskie) oraz po koreańsku, chińsku i japońsku w stopniu komunikatywnym.
* Pilot: Jest wybitnym pilotem samolotów i sprawnie manewruje nimi w powietrzu, aby nie zostać wykrytym.
* Kierowca: Nie jeździ wyczynowo, ale umie prowadzić samochód osobowy.
* Myśliwy: I bez swoich mocy T’Challa jest w stanie wyśledzić lub wytropić zwierzę lub człowieka.
* Gotowanie: Nie musi sobie gotować, w warunkach polowych zje cokolwiek pożywnego, ale po prostu polubił gotowanie i czasami lubi uczyć się nowych przepisów od kucharek w pałacu.

Informacje Dodatkowe:
* Urodził się w sobotę
* Nie przepada za psami
* Za to uwielbia koty
*Ma bardzo mocny wakandyjski akcent
* Nie wie o tym, że Shuri wrzuca filmiki z nim do sieci i prowadzi jego fanpage
* Ma immunitet, więc nie zaczepiaj!


Nie no, żartowałem z tym klękaniem…
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 422
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: Remember, you told me you'd never forget where you came from   Wto Cze 19, 2018 8:02 pmWakanda:

Ranga: Heroiczny
Punkty: 80

Świat:

Ranga: Lubiany
Punkty: 30
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Remember, you told me you'd never forget where you came from
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: