IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Punkty Reputacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Punkty Reputacji   Pon Lut 27, 2017 7:00 pm

Punkty Reputacji:

Czym jest reputacja? To chyba kwestia dość oczywista. Jest to swoista renoma, opinia, jaką mają na nasz temat osoby, wśród których żyjemy. Może być ona zarówno dobra, jak i wręcz przeciwnie – zła. Punkty Reputacji mają właśnie odzwierciedlić to zjawisko w naszej grze. Zdobywamy je na skutek działań fabularnych – Misji oraz Eventów (nie dotyczy to zwykłej fabuły, mimo iż sam poziom naszej Reputacji ma na nią wpływ). Po ukończeniu danego wydarzenia fabularnego, Mistrz Gry ma prawo przyznać naszemu bohaterowi pewną ilość PR. Mogą być one Dodatnie (oznaczane +) albo Ujemne (oznaczane -), zaś ich ilość zależna jest zarówno od poziomu trudności wykonanego przez nas zadania, jak i jakości naszych postów. Czy będą one dodatnie czy też ujemne, zależy oczywiście od charakteru działań naszej postaci, tak więc ratowanie cywili w płonącego budynku będzie skutkowało zyskaniem Dodatnich PR, zaś napad na bank Ujemnych. W przypadku niepowodzenia misji/zadania, których się podjęliśmy, bohater nie otrzyma żadnych PR, a w niektórych skrajnych przypadkach może otrzymać przeciwne PR od zamierzonych! W jaki sposób?

Przykład: Kapitan Ameryka stara się zatrzymać Rhino demolującego ulice Nowego Yorku. Niestety nie tylko przegrywa starcie, lądując na łopatkach i tracąc przytomność, ale też na skutek jego nieprzemyślanych działań przypadkiem ucierpieli obywatele miasta oraz zniszczone zostały cztery radiowozy. W takim wypadku niestety otrzyma on Ujemne PR. Zapewne nie będzie ich bardzo dużo, jednak musi się z nimi liczyć. Jawne wystąpienie Kapitana przeciwko władzy i obowiązującym przepisom (jak choćby w evencie Civil War) będzie zapewne obfitowało odpowiednio większą ilością ujemnych PR itd.

Jaka ilość PR powinna zostać przyznana? Zwyczajowo za zadania oraz misje otrzymuje się od 2–5 PR, a o ilości decyduje MG na podstawie jakości postów oraz długości samego wydarzenia fabularnego. W przypadku trudniejszych, bardziej wymagających przedsięwzięć oraz Eventów przedział będzie wynosił 6–10 PR.

Rangi i Sława Bohaterów i Złoczyńców:

Wraz z kolejnymi PR dopisywanymi do naszej KP możemy osiągać kolejne rangi, a wraz z nimi pewne korzyści. Każda z takich rang została opisana poniżej wraz z ilością PR, jaką musimy zdobyć, by ją otrzymać. Należy pamiętać, że żadna ranga nie jest nam dana na stałe i jeśli z jakiegoś powodu stracimy/zyskamy PR, może się ona zmienić.


-100 – Chodzący Terror: postać będąca uosobieniem wszystkich lęków i sennych koszmarów. Powszechnie kojarząca się z mrokiem, zniszczeniem i śmiercią. Gdziekolwiek się pojawia, pozostawia za sobą jedynie zgliszcza i truchła swoich wrogów. Nie zawaha się przed niczym, by osiągnąć swój cel, a społeczeństwo, władza oraz przestępcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Niemal nikt o zdrowych zmysłach nie ośmieli się stawić oporu Chodzącemu Terrorowi.

-80 – Straszliwy: nawet dobrze uzbrojeni gangsterzy i przedstawiciele władzy czują się bezsilni, kiedy taka postać stanie na ich drodze. Obywatele na jej widok uciekają z krzykiem, policjanci trzęsą się jak osiki, nie będąc w stanie dokładnie wycelować. O jej „dokonaniach” krążą prawdziwe legendy i niestety nie są one podkolorowane. Postać taka znana jest zazwyczaj ze swojej brutalności lub też bezwzględności.

-60 – Budzący Lęk: postać taka budzi w pełni uzasadniony strach, zarówno wśród obywateli, jak i przestępców. Jest postrzegana jako nieobliczalna i jednoznacznie groźna. Jej sława sięga daleko poza teren miasta czy okolicy, z której się wywodzi, a informacje o jego dokonaniach docierając do niemal wszystkich zakątków kraju, z wyjątkiem tych najbardziej odizolowanych. Jedynie osoby charakteryzujące się brakiem instynktu samozachowawczego odważą się stanąć na drodze takiej postaci.

-40 – Pogardzany: postać jest kojarzona na zdecydowanie większym obszarze – do rozmiarów sporego miasta. Budzi jednoznaczne obawy (Obywatele w przypadku Złoczyńców lub Światek Przestępczy w przypadku Antybohaterów), jednak musi liczyć się z jawnymi aktami agresji. Jego pojawienie się może zostać uświetnione ciskaniem w jego kierunku cegieł lub butelek, jednak szary człowiek będzie starał się unikać bezpośredniej konfrontacji.

-20 – Unikany: postać w swoim najbliższym otoczeniu (jak dzielnica itd) budzi zdecydowaną niechęć (Obywatele w przypadku Złoczyńców lub Światek Przestępczy w przypadku Antybohaterów). Ludzie stronią od niej, czują swoisty niepokój i w żadnym wypadku nie budzi zaufania. Pewne cechy charakterystyczne dla Złoczyńcy czy Antybohatera są rozpoznawalne i z łatwością z nim łączone.

0 PR – Anonimowy: jest to poziom ławy przeciętnego obywatela, znanego w swoim najbliższym otoczeniu, a i tam niezbyt dobrze. Przykładem osoby o tym poziomie reputacji będzie sąsiad, którego znamy z widzenia, kłaniamy mu się, jednak nie wiemy o nim nic więcej. Ranga ta nie niesie za sobą żadnych korzyści, chyba że za takową uznamy to, że zapewne nikt nie zwróci na nas uwagi w miejscu publicznym, o ile nie wyróżniamy się cudacznym strojem lub własną, dziwaczną fizjonomią.

+20 – Lubiany: postać rozpoznawana jest w swoim najbliższym otoczeniu (jak na przykład dzielnica). Nastawienie okolicznej ludności jest raczej pozytywne, choć nie musi być to regułą. Imię bohatera lub jego pseudonim są niekiedy przekręcane lub mylone, jednak jeśli posiada on charakterystyczny strój, jest on jednoznacznie z nim kojarzony.

+40 – Popularny: postać staje się popularna na znacznie większym obszarze – do rozmiarów sporego miasta. W tym obrębie jest on jednoznacznie rozpoznawalny i ceniony. Jego zdjęcia pojawiają się w gazetach, o jego dokonaniach pisze się w artykułach, jednak telewizja nieczęsto wypowiada się na jego temat. Przypadkowi przechodnie mogą niejednokrotnie prosić takiego bohatera o autograf lub wspólne zdjęcie. Nastawienie władzy i organów ścigana może być mieszane.

+60 – Bohaterski: przestępcy szepczą opowieści na temat dokonań bohatera. Jest on prawdziwym utrapieniem półświatka. Za jego głowę niejednokrotnie wyznaczana jest nagroda, zaś podobizna postaci pojawia się na T-shirtach, kubkach oraz balonikach sprzedawanych na okolicznych festynach czy świętach. Co prawda nie ocalił zapewne świata (a przynajmniej oficjalnie), jednak ma wszelkie zadatki, by otrzymać Klucze do Miasta.

+80 – Heroiczny: bohater o niezwykłych dokonaniach, który gdziekolwiek by się nie pojawił, witany jest gromkimi brawami i radosnymi okrzykami. Będąc tak popularnym, ciężko zrobić zakupy w supermarkecie. Jego dokonania są ogromne, a liczba heroicznych czynów niezwykle długa. Przestępcy boją się konfrontacji z taką postacią bardziej niż walnej bitwy z Gwardią Narodową i jest to w pełni uzasadnione ze względu na niezwykłą skuteczność.

+100 – Legendarny: znowu ocalił świat? No cóż... To dopiero trzeci raz w tym tygodniu. W międzyczasie posłał do więzienia jeszcze trzech albo pięciu superprzestępców. Sława Bohatera jest ogólnoświatowa, zaś pomniejsi bandyci niemal zawsze rezygnują z podjęcia walki. Niezłomna wola, niezwykła moralność oraz możliwości takiej postaci zdają się być niezmierzone. Prawdziwe bożyszcze i ikoniczny symbol dla mas.

Rangi Specjalne

Czasami jest tak, że żeby opisać posiadany poziom nie wystarczą standardowa tabelka. Oto kilka "innych" rang, które można otrzymać po spełnieniu odpowiednich norm.

Ofiara losu: chcesz być dumnym bohaterem albo mrocznym złoczyńcą, a nawet masz plan by się do tego zabrać? Ale co z tego, skoro nawet zdejmowanie kota z drzewa kończy się wzywaniem straży pożarnej po ciebie albo napad rabunkowy na biedną staruszkę kończy się bolesnym sponiewieraniem. To jest ranga właśnie dla ciebie! Postać otrzymuje ją po pięciu misjach z rzędu w których ponosi klęskę.

Nawrócony: zbrzydło ci bycie "tym złym" i chcesz wrócić na dobrą powiedźmy drogę? Pamiętaj, że ludzie dużo łatwiej zapominają o twoich dobrych czynach jak złych. Dlatego spodziewaj się szeptania po kątach i strwożonych spojrzeń, gdy przechodzisz przez ulicę oraz niepochlebnych komentarzy w swoją stronę, a nawet linczu. Ludzie tak łatwo nie zapominają. Postać otrzymuje rangę, gdy między przedziałem rang Chodzący Terror a Budzący Lęk zdecyduje się na zmianę swojego wizerunku.

Martwy - no cóż. Jesteś martwy. Postać otrzymuje rangę, gdy stwierdzono u niej zgon.


Rangi i Sława Cywili:


-100 – Wróg Publiczny: nie znajdzie się w okolicy osoba, która nie kojarzyłaby tej postaci. I nie pałała do niej wyraźną niechęcią. Ten człowiek nie może się pokazać publicznie bez narażania się na obelgi, a często i ataki. Gazety i telewizja nie zostawiają na nim suchej nitki, a ludzie mają całą gamę powiedzonek na jego temat, gdzie z pewnością królują porównania do Hitlera czy Stalina. Zła sława postaci sięga już poza kraj. Gdzie się nie pojawi, wzbudza powszechną nienawiść. Nie ma praktycznie nikogo, kto chciałby szczerze stanąć w jej obronie.  

-80 – Znienawidzony: postać na co dzień spotyka się z pogardą, złośliwością czy obelgami. Ludzie zaczepiają ją podczas zwykłego spaceru, a jej zła renoma sięga daleko poza rodzinne miasto. Są opowiadane niestworzone historie na temat postaci, które całkiem mieszają ją z błotem. Jeśli jest to osoba publiczna, krajowi reporterzy pozwalają sobie zamieszczać nieprzychylne komentarze pod jej adresem w gazetach czy wiadomościach.

-60 – Powszechnie pogardzany: sława wyprzedza tego człowieka, co niestety kończy się tym, że nawet nowo poznane osoby mają już o nim złe zdanie. Ludzie wokół go wyraźnie lekceważą, co chwilę może usłyszeć nieprzyjemne obelgi pod swoim adresem, a wyjście do sklepu kończy się często jakimś niefortunnym spotkaniem (i nawet kasjerka tym mniej chętnie wydaje grosika). Postać może się spotkać z poważnym bullyingiem, a zmiana pracy czy szkoły w obrębie miasta dużo nie zmieni. Jeśli jest to osoba publiczna, lokalni reporterzy pozwalają sobie zamieszczać nieprzychylne komentarze pod jej adresem w gazetach czy wiadomościach.

-40 – Nielubiany: trudno znaleźć kogoś, kto chciałby z nim współpracować. Ludzie za nim nie przepadają i mówią o tym bez ogródek. Wokół krąży sporo nieprzyjemnych plotek na jego temat. Postać może się spotkać z szykanami oraz mobbingiem. Zła sława dotyczy jednak tylko tej bliższej okolicy, jak dzielnica, szkoła, firma.

-20 – Omijany: nikt nie ma szczególnej ochoty bardziej się z nim zaprzyjaźnić i czasem ktoś szepnie jakieś nieprzyjemne słowo na tę osobę, ale nie jest on szczególnie napiętnowany. Rzadko ktokolwiek pyta go o zdanie albo zaprasza na wspólne wyjścia czy nawet wyjazdy integracyjne (czy to w szkole, czy w pracy). To właśnie jego wybierano do drużyny jako ostatniego i nawet w autobusie nikt obok niego nie siada.

0 PR – Anonimowy: ludzie wokół nie zwracając na tę osobę szczególnej uwagi, choć mają szczątkowe pojęcie o jej istnieniu. Sporadycznie zwróci się na niego uwagę czy zagada, ale to ten typ, o którym się zapomina już po pięciu minutach. Ot, jest sobie taki i nikomu nie wadzi.

+20 – Lubiany: osoba dobrze kojarzona w najbliższym otoczeniu i niemająca problemów w relacjach międzyludzkich. W szkole traktują jak dobrego kolegę, w pracy jako część zespołu. Nikt nie powie o nim nic więcej, ale spytany stwierdzi zapewne "no tak, fajny jest!". Ludzie lubią spędzać z nim czas.

+40 – Popularny: ludzie nie tylko lubią spędzać z nim czas, ale wręcz o to zabiegają. Co chwila jest gdzieś zapraszany, proszony o rady czy wyróżniany. Wszyscy wokół liczą się z jego zdaniem i stawiają za autorytet. Jest to jedna z najbardziej lubianych osób w całej szkole, firmie czy dzielnicy.

+60 – Ceniony: plotki roznoszą się już po całej okolicy, ale są one wyłącznie pozytywne. Postać jest wyjątkowo dobrze kojarzona w swoich kręgach i stawiana za najwyższy autorytet, a na mieście jest już całkiem dobrze rozpoznawana. Ludzie czasem rozpoznają ją na ulicy i z chęcią zagadają, czując się wyróżnionym taką rozmową. Sporadycznie ktoś poprosi o autograf, a zdarza się, że lokalne telewizje i gazety zaproszą na wywiad lub wystąpienie.

+80 – Sławny: wzbudza podziw i szacunek praktycznie w całym kraju. Ludzie zabiegają o spotkania z nim i o autografy. Większość ludzi skojarzy go od razu, gdy tylko zobaczy, choć zdarzają się tacy, którzy wiedzą o jego sławie, ale niekoniecznie potrafią stwierdzić, za co ten jest tak lubiany (aktor, polityk, sportowiec?). Często jest zapraszany do telewizji lub proszony o wywiad.  

+100 – Człowiek Roku: zwykły człowiek, a porównywany do światowych ikon. Powszechnie szanowany i uwielbiany nie tylko w kraju, ale także poza nim. Ludzie marzą, by się z nim spotkać, zdobyć jego autograf czy chociaż zobaczyć go na żywo. Jego pojawienie się wywołuje poruszenie, a zwykły spacer stał się dla niego praktycznie niemożliwy - na ulicy prawie każdy go kojarzy. Dobroczyńca, idol, autorytet. Jego zdanie ma prawdziwe znaczenie, a telewizje i gazety uznają za zaszczyt i wyróżnienie, jeśli ten zgodzi się wypowiedzieć na ich łamach.

Rangi Specjalne

Respektowany: to ranga dla tych, którzy niekoniecznie wzbudzają powszechną sympatię, a mimo to są szanowani i cenieni. Są to przypadki osób charyzmatycznych, znaczących lub mających sporo wpływów, nie dających się lubić przez swój charakter i podejście, ale docenianych pod innymi względami. Mało kto taką osobę będzie obrażał lub publicznie potępiał, ale czasem mruknie niejeden coś pod nosem. Podsumowując: wzbudza respekt pomimo braku sympatii. Postać otrzymuje rangę na podstawie swojej Karty Postaci.
Postać z tą rangą także dostaje punkty reputacji, jednak są one oznaczone +/-. Wskazują one na to, jak bardzo znana jest postać, nie, jak bardzo jest lubiana.


TO OSOBA SPRAWDZAJĄCA KP USTALA RANGĘ POSTACI!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
 
Punkty Reputacji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Organizacja :: PDU - Poradniki Dla Użytkowników :: Sprawy fabularne-
Skocz do: