IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Pokój strategiczny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Victor Von Doom


Liczba postów : 42
Join date : 21/05/2017
Skąd : Latveria

PisanieTemat: Pokój strategiczny   Nie Gru 03, 2017 1:06 am


Miejsce w którym Doktor Doom przygląda się mapom światowym, wydarzeniom i planuje swoją politykę, oraz gospodarkę. Wypełnione jest różnymi księgami i monitorami, które czekają na każdy rozkaz Dooma. Jak każde pomieszczenie w zamku posiada należyty system zabezpieczeń.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Victor Von Doom


Liczba postów : 42
Join date : 21/05/2017
Skąd : Latveria

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Nie Gru 03, 2017 3:19 pm

Doktor Doom przyglądał się swoim danym statystycznym rozświetlonym na licznych hologramach. Analizował spokojnie wszystkie te informacje i przeglądał kolejne, by podjąć decyzję co powinien zrobić w następnej kolejności. Waluta fizyczna przestawała odgrywać prawdziwą, realną rolę na wpływ polityki i ekonomii. Pieniądz wirtualny zyskuje przewagę, więc Doom postanowił to wykorzystać. Był wielkim bogaczem, więc co będzie mu przeszkadzać stracenie części pieniędzy, by zwróciły mu się wielokrotnie? Zajrzał na rożne akcje i ruchy tego rodzaju pieniądza. Zainwestował część swoich pieniędzy w jedną z najpopularniejszych bitcoina. Był geniuszem w wielu dziedzinach, więc może by rozpoczął produkcję własnej krypto-waluty? Potrafił zaprogramować wielkie machiny zdolne budować, konstruować, pracować, niszczyć i ratować, więc czemu nie zarabiać? To brzmiało w jego myślach dobrze. Tak poprowadzony pieniądz mógłby mu przynieść duże zyski w przyszłości. Doomcoin byłaby jego własną krypto-walutą, którą by wypuszczał.
Jego gospodarka rozwijała się za wolno i za słabo. Musiał podjąć bardziej radykalne środki. Ludzie i państwa bały się potężnego Doktora Dooma. Musiał to jakoś wykorzystać. Postanowił przeznaczyć dużą część swoich robotycznych żołnierzy do zamiast pilnowania miasta i zamku to pracowania przy wznoszeniu nowych budynków na terenie całego kraju. Musiał go rozbudować i unowocześnić. Wyprowadzić z dziury jaką wprowadziła go dyktatura jego przeciwnika. Chciał zrobić z Latverii Singapur Europy. Małe państwo, lecz potężne ekonomicznie. Budynki wybudowane będzie oddawał pod dzierżawę swoich obywateli, by prowadzili własną działalność i rozwijały ogólną gospodarkę. Nie chciał tracić kontroli, ale zdecydowanie musiał powierzyć większy kapitał w ręce obywateli, a nie tylko władzy.
Doktor Doom również w swojej wspianiałomyślności postanowił z swoich własnych pieniędzy zbudować przytułki dla najbiedniejszych obywateli i kilka jadłodajni. Nie chciał, by jego państwo przypomniało to trzeciego świata. Chciał być równie potężny i prestiżowy jak kraje Europy. Był królem swego ludu i jego obowiązkiem byli dbać o jego dobro.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Pią Gru 08, 2017 6:06 pm

Do środka pomieszczenia weszło troje ludzi. Dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta, uklękli przed Victorem oddając mu szacunek jako swojemu panu i władcy. Cała trójka była zaczątkiem nowej administracji stolicy kraju. W końcu, nawet ktoś tak wspaniały jak Victor von Doom potrzebuje ludzi, którzy pomogą mu w pilnowaniu i realizacji celów.
- Wzywałeś wasza wysokość, jesteśmy gotów pomóc ci najlepiej jak potrafimy. - poinformowała kobieta podnosząc się z kolan i przechodząc do konkretów. W ręku, tak samo jak dwaj pozostali, trzymała notes holograficzny z informacjami z sektorów, którymi muszą się zajmować. Stali gotowi aby doradzić lub poinformować równie zręcznie jak komputer którym posługiwał się Doom.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
avatar
Victor Von Doom


Liczba postów : 42
Join date : 21/05/2017
Skąd : Latveria

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Nie Gru 10, 2017 8:36 pm

Doktor Doom spojrzał twarzą na tych ludzi. Przyglądał się im krótko. Następnie wziął się za pokazywanie hologramów i ekranów z danymi, które wcześniej przygotował. Zaczął mówić wolno i jak na siebie dość cicho.
-Sytuacja naszego państwo jest nieidealna.
Nie mógł otwarcie powiedzieć, że jest źle i trzeba to koniecznie zmienić. Było to sprzeczne z jego naturą.
-Mam dla was kilka zadań którymi musicie się podzielić. Najpierw trzeba zająć się sytuacją polityczną. Latveria tkwi w izolacji na którą nie możemy sobie pozwolić. Musimy stworzyć korzystne dla nas układy gospodarcze. Posiadamy olbrzymie rezerwy energii dzięki mojej technologii i elektrowniom. Możemy to wykorzystać jako kartę przetargową z innymi państwami. Graniczymy z słabymi państwami. Posiadają gorsze i mniej liczne armie. Najkorzystniej by było gdyby zechciały oddać się pod naszą "opiekę" chociaż to mało prawdopodobne.
Drugą sprawą jest sama ekonomia. Mimo iż mamy mało ziem to i tak wiele z nich jest niewykorzystanych. Musimy zapewnić godną pracę każdemu obywatelowi. W dzisiejszych czasach wzrasta popularność i wartość kryptowalut. Jest ona bezpieczniejsza od zwykłej. Byłoby użytecznym gdybyśmy kontrolowali własną. Duża część funduszy zarówno państwowych jak i moich prywatnych musi pójść na inwestycje. Potrzebujemy nowoczesnego konkurencyjnego przemysłu, oraz rolnictwa, by móc wyżywić i zaopatrzyć mój lud. Doktor Doom nie może pozwolić na to, by jego obywatele chodzili nadzy.
Ostatnią sprawą jest kwestia ludzi zmarnowanych szans. Z konta Doktora Dooma zostaną wykorzystane środki na budowanie tanich jadłodajni i przytułków. Nie będą dostawać nic za darmo, ale dzięki zakładom, które zbuduję będą mieli gdzie je zarabiać. Nie będę tolerował bezwstydnego socjalizmu i pasożytnictwa. Jeśli ktoś chce być dobrym obywatelem Latverii musi pracować i przyczyniać się do jej wzrostu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Sro Gru 13, 2017 6:08 pm


Cała trójka czekała cierpliwie aż ją dopuści do głosu, nim wreszcie się odezwał się pierwszy mężczyzna.
- Anton von Tito, minister spraw zagranicznych, panie, z całym szacunkiem, ale otwieranie się na innych może nieść ze sobą sporo trudności. Od czasu twojej walki z Fantastyczną Czwórką w Nowym Jorku, Unia Europejska oraz ONZ patrzą nam na ręce i są nieszczególnie chętne do współpracy. Brakuje nam inwestorów z zagranicy, a nasi właśni są zbyt mało znaczący aby cokolwiek osiągnąć. Dodatkowo... - tu odpalił swoje urządzenie, a na hologramie Dooma pojawiły się informacje - wcześniejszy władca zaniedbał te sprawy. Nasze państwo jest w dużym procencie preidunstrialne, aż 56% swych zysków opiera na rolnictwie, gdy średnia Europejska to 5%. - na stwierdzenie o armiach zareagowała kobieta.
- Elizabeta Héderváry , Minister Skarbu Państwa, ale niestety nie. Choć podczas walki o tron towarzyszyły nam wielkie siły, to większość z nich była po prostu brańcami chcącymi pozyskać prawa dla siebie. Pracujących w zawodzie mamy niewielu, ledwo 2000, a jeśli chodzi o roboty to w armii jest ich tylko 1000 z czego wszystkie służą w gwardii waszej wysokości. Dodatkowo, nas na wojny zwyczajnie nie stać. Nasze infrastruktura jest w opłakanym stanie. Jeszcze miesiąc temu zwracaliśmy się o pomoc do Czerwonego Krzyża. - na stwierdzenie o kryptowalucie kobieta przegryzła wargi rozważając czy rozsądnie jest to mówić, nim znów się odezwała
- Mój panie, wcześniejszy władca zostawił niewiele pieniędzy, a właściwie prawie że długi. Nasz kraj generuje zbyt mały dochód byśmy mogli ryzykować w tak niepewne interesy. Dodatkowo, wasza wysokość, chce w to włożyć własne pieniądze! To potwornie niebezpieczne ale... - jej wypowiedź podłapał pierwszy mężczyzna.
- ... ale jeśli wasza wysokość naprawdę chce to zrobić, moglibyśmy to wykorzystać aby przekonać do siebie inne państwa. Ludzie wiedząc jak ofiarnie dbasz o nas mogliby zacząć wywoływać naciski w odpowiednich sektorach... - teraz wcięła się w jego słowa kobieta.
- To ryzykowne i niepewne. Sądzę, że powinniśmy zainwestować w naprawę infrastruktury. Wziąć do tego nasze lokalne firmy lub obcego inwestora, który będzie musiał zatrudnić naszych obywateli, co wpłynie na poziom życia naszych ludzi. Jeśli dodamy do tego informacje, że z własnej kieszeni starasz się działać... to może faktycznie, świat spojrzy na nasz kraj łaskawiej. A ze sprawną infrastrukturą, więcej ludzi na pewno się nami zainteresuje. - jej oczy zaświeciły się na myśl o takim sukcesie.
- Z całym szacunkiem wasza wysokość, Ludwig Toth, Minister Propagandy Mówicie o inwestycjach, które zajmą miesiące, jeśli nie lata. A nam brakuje pieniędzy, teraz, zaraz. Musimy znaleźć szybsze źródło dochodu. - zaczął milczący dotąd drugi mężczyzna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
avatar
Victor Von Doom


Liczba postów : 42
Join date : 21/05/2017
Skąd : Latveria

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Sob Gru 23, 2017 2:09 am

Doktor Doom był w pełni zmotywowany do działania. Nie mógł pozwolić na dalszą klęską jaką była sytuacja jego kraju. Postanowił zaprzestać temu za wszelką cenę nawet jeśli straci na tym.
-Nie będę jak Mobutu Sese-Seko, bądź Kadafi. Będę Władcą swego Ludu, a nie jego ciemiężcą i złodziejem. Antonie Von Tito masz za zadanie wyruszyć do Stanów Zjednoczonych i rozpocząć rozmowy dyplomatyczne z ichniejszym rządem w sprawie udzielenia pożyczki na kształt takiej,
których udzielali po II wojnie światowej w ramach planu Marshalla. Nie ma to być pożyczka na lichwiarski procent tylko uczciwa forma wsparcia. Potrzebujemy funduszy, by naprawić to co zostało zniszczone przez moich poprzedników. Amerykanie mają olbrzymi kompleks na punkcie demokracji. W ramach tego możesz im obiecać, że Latveria zostanie lekko zdemokratyzowana. Powołam trzydziestoosobowy parlament z mocą ustawodawczą itp. Jednak będę mógł go kontrolować zarówno prawnie jak i realnie. Nie będą ograniczać mojej władzy realnej. Musimy nawiązać kontakty. Doktor Doom wyśle też swoje przedstawicielstwo do Rosji. Powinniśmy stosować politykę równych granic,
ponieważ oba te kraje są w stanie nas zmiażdżyć ekonomicznie w każdej chwili.

Następnie skupił się na kobiecie.
-W takim razie dziewięćdziesiąt procent moich robotów ma pójść do pracy. Militaryzm w tej chwili nam nie pomoże. Jeśli zbrodnie wzrosną to proporcjonalnie do wzrostu mają powrócić do służby porządkowej, a bandytów wsadzić do obozów pracy. Potrzebujemy każdej pary rąk,
by poprawić naszą sytuację ekonomiczną. Latveria musi zostać olbrzymem gospodarczym podobnym do Singapuru. Jeśli chodzi o przekazanie moich prywatnych funduszy to poświęcę większość z nich. Część z nich na rozbudowę, a część na to by opłacić koszty wsparcia ze strony Stanów Zjednoczonych jeśli takowe uzyskamy, bądź Rosji. Resztę moich funduszy przeznaczę na inwestycję w krypotwaluty, oraz prywatne operacje.
Znalezienie jakiegokolwiek sojusznika w regionie będzie bardzo potrzebne. Reżim Korei który zdecydowanie jest gorszy od mojego utrzymuje się dzięki silnemu wsparciu Chin. Samemu w XXI wieku żaden kraj nie wytrzyma. Po co mi bogactwo skoro mój lud cierpi głód? Doktor Doom zdecydował, że jego prywatne dzieła sztuki pójdą na sprzedaż. Jestem dość znany w świecie, a szczególnie w sposób kontrowersyjny. Dziwnych kolekcjonerów pewnie to zainteresuje i chętnie będą je licytować. Fundusze też zaczniemy wydobywać z turystyki. Ludzie lubią nietypowe rzeczy nawet surowe. Reżim koreański zżera z turystów mnóstwo pieniędzy. Powinniśmy postąpić w tym względzie tak jak oni.

Doktor Doom spojrzał na ostatniego mężczyznę. Przeszywał go wzrokiem zamyślonym w planach co jeszcze powinien zrobić.
-Ministrze Propagandy, twoim zadaniem będzie zmienić nie tylko postrzeganie obywateli Latverii, ale też obywateli Świata na nasz kraj. Potrzebujemy lepszego obrazu publicznego tak jak to zauważyła pani Héderváry. Obcy kapitał będzie pomocny. Równolegle do tych planów spróbuje pozyskać w mniej legalny sposób fundusze. Umiejętności Doktora Dooma są olbrzymie dlatego też wykorzystam je w tym szczytnym celu. Ogłoś akcję w której ludzie w honorowym wolontariacie będą pomagać przy naprawie infrastruktury. Niech poczują, że jest to ich obywatelskim obowiązkiem i im osobiście te zmiany się przydadzą.
Doom miał na myśli włamanie się na bardzo słabe systemy innych państw, bądź banków i próbę zdefraudowania jak największej ilości funduszy. Potrzebował pieniędzy na rozwój kraju. Wysłanie resztek swoich robotów do innych krajów i rozpoczęcia masowych kradzieży i napadów też było jakimś sposobem. Robot zaprogramowany przez Dooma miałby w głowie opracowany idealny plan zdobywania nielegalnych funduszy nie zostawiałyby żadnych śladów. Ewentualnie mógł uderzyć w to od drugiej strony i machinami infiltrować środowiska przestępcze przez które przelewają się miliony brudnych pieniędzy z sutenerstwa, bądź dilerstwa. Do tego likwidowanie tych siatek przestępczych mogłoby zwiększyć jego opinię publiczną wśród innych krajów. Udowodniłby, że Latveria jest tak cudownym krajem, że nie ma swoich zbrodni i jeszcze potrafi je wyeliminować w innych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   Czw Gru 28, 2017 7:02 pm

Nagle drzwi otwarły się i do sali wpadła czwarta kobieta. Dyszała ciężko, zgięła się prawie w pół w uniżonym ukłonie, nim wyprostowała się gwałtownie, poprawiając okulary.

-Peregina von Durcheval, minister turystyki, wasza wysokość. Przepraszam za spóźnienie, ale zatrzymała mnie równie ważna sprawa, co spotkanie z Waszą Wysokością. Uniżenie proszę o wybaczenie - wyjaśniła, przełykając ślinę, nim wyprostowała się, słuchając uważnie, co jej władca teraz ma do powiedzenia.

- Wasza Wysokość - odezwał się Anton po jego pierwszej wypowiedzi - plan Marshalla powstał, aby chronić Europę przed wpływem ZSRR. Aktualnie USA nie ma żadnych podstaw, by wspierać nas finansowo, szczególnie że Wasza Wysokość nie jest tam odbierany w pozytywny sposób. Ich bohaterowie skutecznie psują nam renomę. Dodatkowo nie możemy pozwolić, by Rosja miała u nas zbyt duży wpływ. Jej zapędy imperialne są niebezpieczne. - Splótł ręce na piersiach, zastanawiając się nad tym. - Sądzę, że najlepiej byłoby spróbować polepszyć nasze stosunki z Niemcami. Odkąd Latveria odzyskała niepodległość, byli nam najbardziej przyjaźni, tak więc sugerowałbym pomocy szukać u nich i Unii Europejskiej. Ale oczywiście wykonam każdy rozkaz Waszej Wysokości. - Stanął na baczność, prezentując się dumnie, a na stwierdzenie Dooma o drobnej demokratyzacji, zaczął podłapywać pomysł.

- Sądzę, że moglibyśmy udobruchać ich, przedstawiając im plan działania naszego parlamentu. Moglibyśmy spróbować wyciągnąć z demokratycznego wzoru jak najwięcej, jednocześnie zachowując pełnię władzy waszej wysokości... Ale to wymagałoby dłuższego przemyślenia - zakomunikował i w końcu pozwolił, żeby druga osoba dowiedziała się, co i jak. Elizabeta słuchała uważnie, co ma do powiedzenia Victor von Doom.

- Oczywiście, Wasza Wysokość. Pięćdziesiąt robotów zostawimy w samej stolicy, natomiast wszystkie inne porozdzielamy na małe grupy do posterunków policji w danych regionach. Pomogą przy odbudowie i będą pilnować porządku. I... mamy zacząć budować... obozy pracy? - Kobieta odrobinę pobladła na myśl o takim rozwiązaniu.

- Może po prostu więzienia, w których więźniowie, aby wyjść na wolność, muszą odpracować swoje występki? Nie brzmi to tak drastycznie i jest milsze zachodnim państwom. - Anton od razu postarał się jakoś pomóc. - Obozy pracy źle się kojarzą w świecie, a musimy pamiętać, że teraz wszystkie państwa patrzą nam non stop na ręce. Każde potknięcie, choćby językowe, będzie wykorzystywane przeciwko nam. - Skłonił głowę z szacunkiem.

Gdy Doom przeszedł do turystyki, milcząca do tego czasu Peregina ożywiła się. To była jej dziedzina.

- Przepraszam najmocniej, Wasza Wysokość, ale właśnie w sprawach turystyki niespecjalnie może się to okazać pomocne. Koreę Północną rocznie odwiedza od 4 do 6 tysięcy turystów. Dla porównania Niemcy w rok odwiedza około 30 milionów. Do Korei pchają się przede wszystkim ludzie, którzy naprawdę chcą się tam dostać, natomiast typowy turysta, który to jest największym wsparciem finansowym, woli kraje spokojniejsze. Wasza Wysokość pozwoli. - Kobieta poprawiła znów okulary na piegowatym nosie, nim wyciągnęła przed siebie swój dysk i wyświetliła na jednym z hologramów posiadane informacje.

- Latveria ma kompletnie nierozwinięty przemysł turystyczny. Dodatkowo znajduje się w położeniu niesprzyjającemu rozwojowi tej dziedziny, gdyż turystyka rozwija się najbardziej głównie wtedy, gdy podstawowe gałęzie przemysłu są na wyższym poziomie. Nie wspominając już o tym, że państwa rządzone dyktaturą i tyranią są statystycznie rzadziej wybierane za cel podróży. Dodatkowo nasi sąsiedzi posiadają dużo lepsze warunki turystyczne, więc ta dziedzina będzie u nas zdecydowanie kuleć przez dłuższy czas. Jednakże - odkaszlnęła - nasze państwo jest całkiem ładne i mamy też kilka interesujących zabytków, które mogłyby być potencjalnym celem turystycznym, ale do tego wymagana byłaby specjalistyczna infrastruktura, tak samo w górach. Ale, żeby mogła się rozwinąć, potrzebne byłyby inwestycje konkretnie w tym kierunku. Tak samo turystyka wodna ma spory potencjał.

Gdybyśmy mieli działać coś w kierunku turystyki, należałoby zacząć od stolicy, mamy zadatki, ale sytuacja w kraju oraz jego stan działają na naszą niekorzyść, turyści nie będą czuć się w naszym kraju bezpiecznie. Brakuje nam ambasad i konsulów z innych krajów. Dodatkowo, choć może się wydawać dziwne, aktualny poziom naszej oświaty również wpływa negatywnie na turystykę. Mamy zaskakująco duży poziom analfabetyzmu, mało kto mówi po angielsku i brakuje nam uczelni wyższych do kształcenia młodych umysłów. Wielu z nich, zresztą Wasza Wysokość jest tego przykładem, musiało wyjechać z kraju, aby zdobyć wymagane wykształcenie. A i tak to niewielki odsetek, który był w stanie to osiągnąć. Przykro mi, wasza wysokość, ale pomimo potencjału turystycznego, sporo jest przed nami.
- Przełknęła ślinę, milknąc w końcu. Ludwig odczekał chwilę, aż informacje od Pereginy dotrą do wszystkich, nim odniósł się do słów Victora Von Dooma.

- Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy. Sugeruję zwołać konferencję prasową, aby świat mógł zrozumieć aktualną sytuację w Latverii. Jeśli zaś chodzi o odbudowę kraju... przydałoby się pozamieniać święta wprowadzone przez barona Fortunova lub zmienić ich znaczenie. Dodatkowo musimy skupić się na przyszłości naszego narodu, gdyż to w niej leży nasze postanowienie. Sądzę też, że powinniśmy postawić na naszą odrębność kulturową, aby wzmocnić przywiązanie obywateli do kraju. Jednak nie jestem pewien, czy honorowy wolontariat to najlepszy pomysł, pewnie wielu z nich wolałoby skupić się na tym, aby odzyskać trochę dóbr, moglibyśmy więc poświęcić część środków państwowych, aby ludzie poczuli, że w naszym państwie będzie im lepiej niż za czasów rodziny Fortunov - zakończył swój wywód Ludwig.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com

Sponsored contentPisanieTemat: Re: Pokój strategiczny   

Powrót do góry Go down
 
Pokój strategiczny
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Rozgrywki fabularne :: Reszta świata :: Europa :: Latveria :: Zamek monarchy-
Skocz do: