IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 I'm an asshole. But help me or get out of my way.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Jessica Jones


Liczba postów : 47
Join date : 26/10/2017
Skąd : Hell's Kitchen

PisanieTemat: I'm an asshole. But help me or get out of my way.   Sob Paź 28, 2017 6:19 pmMetryka:

Imię/Imiona i Nazwisko: Jessica Jones

Płeć: Kobieta

Wiek i Data Narodzin: 25 lat | 16.02.1989

Pochodzenie: Queens, New York City, New York, USA

Rasa: Człowiek

Profesja: Prywatny detektyw

Wzrost: 170 cm

Waga: 56 kg

Pseudonim/Tajna Tożsamość: Brak

Jawność Tożsamości: -

Przynależność: Defenders Cywile


Słabości:
PTSD – po czasie spędzonym w przeszłości z Kilgravem, Jessica była na tyle straumatyzowana, że momentami nie wiedziała, które myśli są jej własnymi. Obecnie trochę jej się polepszyło, ale wciąż zdarzają się momenty, że wspomnienia, o których chce zapomnieć wracają i ją całkowicie paraliżują.
Alkoholizm – aby poradzić sobie ze swoją traumą, Jessica zaczęła pić, w celu zapomnienia. Co prawda, na alkohol reaguje słabiej niż przeciętny człowiek, ale wciąż jest na niego podatna, a w dodatku, zabiera jej to całkiem sporo kasy.
• Pomimo posiadania nadludzkiej wytrzymałości jej odporność na wszelkie postrzały i eksplozje jest ograniczona. Jeśli zostanie trafiona w obszar witalny może to nawet zagrozić jej życiu, a na pewno spowolnić. Poza tym reaguje na długotrwałe użycie broni elektrycznej jak paralizatory. Nie jest też odporna na uderzenie w głowę czymś cięższym, choć zniesie na pewno więcej niż przeciętny człowiek.
Może zostać pokonana w walce nawet przez zwykłego człowieka. Jessica działa siłowo, więc wystarczy trochę sprytu by ją pokonać albo znajomość sztuk walki. W dodatku, zbyt wielu przeciwników też utrudnia jej pokonanie innych.
Cierpi na chorobę powietrzną, więc użycie swojej mocy latania nie należy do przyjemnych rzeczy. Już pomijając fakt, że nie radzi sobie ogólnie z tą umiejętnością.
Nie jest odporna na choroby, nawet pomimo zwiększonej wytrzymałości.
• Jest w stanie zrobić właściwie wszystko dla bliskich jej osób. W szczególności dla Trish.
Ślepi prawnicy.

Fizjonomia:
Jessica jest kobietą średniego wzrostu, dość dobrze zbudowana, choć może to nie być zbyt widoczne na pierwszy rzut oka. Niektórzy mogliby powiedzieć, że nie jest za silna, patrząc na jej muskulaturę. Można dostrzec trochę umięśnienia na jej rękach, ale jak na to ile siły posiada, jest to zdecydowanie niemiarodajne do jej rzeczywistych umiejętności. Ma czarne włosy, sięgające jej za ramiona, które najczęściej nosi rozpuszczone i w lekkim nieładzie (czyt. „wstałam z takimi włosami i nie mam zamiaru nic z nimi robić”). Jej oczy są koloru zielonego.
Jones zwykle nosi jakieś ciemne ubrania. Jej ulubiony zestaw to jeansy, czarna kurtka (najlepiej jej ulubiona skórzana kurtka), czarne buty za kostkę i szary szalik, który pewna osoba lubi jej zabierać i wykorzystywać jako maskę.


Cechy Charakteru:
Określając jaka Jessica jest na pewno padłyby słowa zimna, chamska, okrutna, drażliwa i sarkastyczna. W kontaktach z innymi ludźmi, rzeczywiście często się tak zachowuje, w rozmowach będąc pogardliwa i bezpośrednia. Nie przejmuje się opinią innych i bez żadnych zahamowań wyraża swoje spojrzenie na sytuację, nieważne jak obraźliwe jest. Jeśli dodatkowo ktoś ją zdenerwuje, potrafi być jeszcze bardziej nieznośna ze swoim zachowaniem. Już od dziecka była osobą zamkniętą i potrafi się otworzyć przed naprawdę niewieloma osobami, a nawet przed tymi ma problem.
To jaka jest na zewnątrz, nie oznacza, że to jest jej prawdziwa strona. Jest to raczej sposób na poradzenie sobie ze swoją wrażliwą częścią, co jest spotęgowane przez jej nienawiść wobec siebie i głęboko zakorzenionej niepewności. Tak naprawdę Jessica jest osobą o dobrym sercu, która chciała pomagać ludziom, jednak jej doświadczenia z Kilgravem sprawiły, że poczuła się niegodna zostania bohaterką. Zawsze temu zaprzecza, ale potrafi być współczująca wobec osób, które doświadczyły tego, co ona, choć jest to dla niej wciąż na tyle świeże wspomnienie, że czasami strach potrafi wziąć nad nią panowanie.
Poza pogorszeniem samooceny, po czasie spędzonym z Kilgravem, Jessica cierpi na PTSD i czasami wracają do niej wspomnienia i flashbacki, przy których przestaje panować nad sobą i potrafi być bardziej gwałtowna. To samo dzieje się, kiedy jest już jakimś cudem pijana i nie ma jeszcze większych zahamowań.
Po wypadku swojej rodziny, Jones nie potrafi się przywiązywać do ludzi. Nawet przy swojej najlepszej przyjaciółce, nie potrafi jej wyznać wszystkiego i odtrąca ją czasami, obawiając się, że ją któregoś dnia straci, tak jak straciła rodziców i brata. Kiedy już z kimś się przyjaźni, nie pozwala, żeby im się coś stało albo byli traktowani bez szacunku, szczególnie jeśli są to mężczyźni wobec przyjaciółki. Poza tym, nie jest uczuciowa i nie obchodzą jej związki, po części ze względu na to jak wyglądał jej „związek” z Kilgravem. Jeśli już z kimś kończy to są to zwykle przelotne romanse, kończące się seksem.

Akta Biograficzne:
Jessica była jedyną córką Briana i Alisy Jones. Dorastając, często się odcinała od innych, spędzając czas samotnie w pokoju z dala od innych. Wtedy też zainteresowała się fotografią i detektywizmem. Pomimo pewnego rodzaju izolacji, miała całkiem dobre relacje z rodziną, w szczególności z młodszym bratem, Phillipem, względem którego była bardzo opiekuńcza. Dlatego też kolejne wydarzenia były dla niej traumatycznym przeżyciem.
Będąc zaledwie nastolatką, straciła całą rodzinę podczas wypadku samochodowego, który zderzył się z ciężarówką przewożącą chemikalia. Sama Jessica przeżyła, ale zapadła w śpiączkę na pół roku. W tym czasie, została adoptowana przez utalentowaną agentkę Dorothy Walker, która w dziewczynie widziała dobry sposób na chwyt reklamowy, który pomoże rozpromować telewizyjne show jej córki Trish (występującej pod pseudonimem Patsy). Sama Jones dowiedziała się o całym incydencie, kiedy wybudzała się ze śpiączki i usłyszała przypadkiem rozmowę młodszej i starszej Walker, co przyjęła z ogromnym trudem, a jej nowa rodzina w tym momencie zrozumiała swój błąd. Jednak i tak już było za późno, a wkrótce Jessica wyszła ze szpitala. Dodatkowo, nikt nie wiedząc dlaczego, firma IGH opłaciła dziewczynie wszystkie rachunki za pobyt w szpitalu.
Z braku innej opcji, musiała zostać pod opieką Dorothy, co nie było dla niej zbyt przyjemne. Ich relacje nie należały do dobrych, już od pierwszego dnia. Jones zauważyła też sama Trish nie była w dobrych stosunkach z matką i często się z nią kłóciła. Pewnego razu, nie mogąc tego znieść, zamknęła się w łazience, gdzie przypadkowo zniszczyła umywalkę z marmuru i uniosła ją. Wtedy właśnie po raz pierwszy odkryła swoje zdolności, co przez przypadek odkryła też Trish, jednak dziewczyna obiecała dotrzymać tajemnicy.
Przez lata Jessica nie ingerowała pomiędzy Dorothy i Trish, ale nie wytrzymała, kiedy zobaczyła starszą Walker, zmuszającą córkę do zwymiotowania, aby ta straciła wagę. Wtedy też Jones po raz pierwszy pokazała swoje moce komuś innemu. Pomogła wtedy Trish, przerażając jej matkę, a dziewczyny rozpoczęły wspólną przyjaźń. W następnych latach Walker namawiała ją do używania zdolności, lecz Jessica wolała je utrzymywać w tajemnicy.
Kiedy dorosła, w pewnym momencie zaczęła pracę w biurze w Nowym Jorku. Niestety nie było to coś, co przypadło jej do gustu, a szef, który cały czas dyskredytował jej pracę oraz rzucał seksistowskie uwagi w jej stronę nie pomagał. W tym celu wykorzystała swoje zdolności detektywistyczne, które z wiekiem rozwijała (choć głównie w celach hobbistycznych, przez lata nauczyła się całkiem sporo) i zaszantażowała go, w wyniku czego zakończyła tę pracę, ale dostała rekomendację do następnej. Niestety ta nie okazała się zbyt dobra, a wręcz upokarzająca, ale w jej trakcie właśnie zdecydowała, że chce pomagać innym, po tym jak uratowała dziewczynkę przed wpadnięciem pod samochód.
Po tym incydencie, Trish namawiała ją do zostania superbohaterką w stroju i ze swoim własnym pseudonimem, jednak Jessica nie była pozytywnie nastawiona do tego pomysłu. A przynajmniej do stroju i pseudonimu, gdyż postanowiła pomagać ludziom, kiedy tylko będzie miała okazję.
Podczas jednej z takich akcji ratunkowych dostrzegł ją Kilgrave, który był pod wrażeniem. Poprzez swoje moce telepatyczne, Jessica szybko zgodziła się na każdą jego prośbę i w ten sposób poszła z nim na kolację, co przerodziło się w kolejne miesiące spędzone razem, które on uważał za wspólny związek. Dla niej był on jednak wbrew jej woli, lecz do mężczyzny to nie docierało. W ciągu tego czasu doszło nawet do wielokrotnego gwałtu.
Z czasem Jessica odkryła, że da się wydostać spod działań Kilgrave’a i gdy tylko nadeszła okazja, a kobieta na moment odzyskała wolność. W tym momencie postanowiła skoczyć z dachu, żeby się całkowicie uwolnić od mężczyzny, co jednak się nie udaje i ponownie wpada pod jego kontrolę.
Kilgrave dalej wykorzystywał Jessicę i jednym z ich wspólnych działań było pozyskanie dysku twardego od kobiety, Revy Connors, co im się udało. Zaraz po tym nakazał jej jednak zabicie Connors, co dla Jones nie było trudne, lecz trauma związana z odebraniem drugiej osobie życia, sprawiła, że odeszła od mężczyzny, ignorując jego komendy i wreszcie uwalniając się spod jego kontroli. W tym momencie wydawało się, że Kilgrave zginął pod kołami autobusu, co dawało jej już całkowite wrażenie wolności.
Wkrótce okazało się, że jej życie nie będzie takie proste, ponieważ wpływ jaki Kilgrave wywarł na kobiecie był ogromny i Jessica zaczęła cierpieć na PTSD, co sprawiło, że porzuciła zostanie bohaterką. Wyprowadziła się od Trish, odcinając się od wszystkich znanych jej ludzi. W swoim własnym mieszkaniu postanowiła założyć Alias Investigations i zarabiać poprzez pracę prywatnego detektywa. Z czasem też popadła w alkoholizm, chcąc zapomnieć o wydarzeniach z Kilgravem.


Potencjał Bojowy:

Siła: 3/4/7 (2 tony)
Szybkość: 2/3/10 (45km/h) | podczas lotu: 4/6/10 (335km/h)
Zręczność: 3/4/6
Wytrzymałość: 4/6/8 (nie jest odporna na choroby)
Zdolności Bojowe: 4/5/6
Regeneracja: 6/6/8 (nie może odtwarzać kończyn)
Celność: 3/5/6
Inteligencja: 3/4/5

Wyposażenie:

Broń: Brak

Pancerz: Nie posiada. Ona sama jest dobrym pancerzem.

Plecak/Ekwipunek Podręczny: Telefon, aparat fotograficzny, krzyżówki (trzeba jakoś sobie radzić z nudą), piersiówka, wizytówka.

Przechowalnia: Sporo alkoholu, konkretnie whiskey.

Lokum: Alias Investigations w Hell’s Kitchen (czyli niewielkie mieszkanie, służące jej za biuro).

Środek Transportu: Brak

Pieniądze: Jakieś ma, ale zbyt wiele to nie będzie. Najważniejsze jednak, że powinno jej wystarczyć na alkohol.


Moce:
• Po wypadku samochodowym, w którym uczestniczył samochód jej rodziny i ciężarówka z nieznanymi chemikaliami, Jessica zyskała nadludzkie zdolności, takie jak siła, szybkość i wytrzymałość. Dodatkowo jej rany regenerują się szybciej niż przeciętnemu człowiekowi, a także nie jest aż tak podatna na działanie alkoholu.
• Zyskała wtedy zdolność latania. O ile Jessica może rozwijać duże prędkości, nie jest to umiejętność, którą rozwinęła i sama nie do końca sobie z nią radzi. Dodatkowo jest to dla niej uciążliwe. Głównie wykorzystuje do dostania się do jakichś wysokich miejsc i jest to dla niej bardziej jak skakanie. Opanowanie Mocy: 1/3/5

Umiejętności:
Prywatny detektyw – jest doświadczona w śledztwie. Potrafi rozeznać się w tropach i odpowiednio przesłuchiwać świadków. Te umiejętności pozwoliły jej na doskonalenie się w prowadzeniu śledztw i zamknięcie wielu spraw. Czasami korzysta z niezbyt legalnych środków… Ale to inna sprawa.
Walka wręcz – nie zna konkretnych sztuk walki, ale radzi sobie dosyć dobrze w bezpośrednich starciach. Kiedy do tego dojdzie, polega głównie na swoich mocach i działa przede wszystkim siłowo.
Modulacja głosu - potrafi tak zmodulować głos, że nikt nie zorientuje się, że to nie ona i potrafi się podszyć pod innych.
Picie od rana - zaczyna już z rana, a kończy... No właściwie wtedy kiedy idzie spać.
Wątroba ze stali - to ile ona potrafi wypić to jakaś wyjątkowa umiejętność.

Informacje Dodatkowe:
• Jedynym rodzajem alkoholu jaki pije jest whiskey.
• Będąc nastolatką, była fanką Nirvany, Red Hot Chili Peppers i Green Day.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Reaper
Żona Admina & Ojciec-Szlaban

Liczba postów : 215
Join date : 10/12/2016

PisanieTemat: Re: I'm an asshole. But help me or get out of my way.   Nie Paź 29, 2017 2:47 am


Ranga: Anonimowa
PR: +5

Miłej gry!


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
I'm an asshole. But help me or get out of my way.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: