IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Daredevil - Matthew Murdock

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Daredevil
Ślepe awokado

Liczba postów : 28
Join date : 07/10/2017

PisanieTemat: Daredevil - Matthew Murdock   Sob Paź 28, 2017 12:15 pm

UWAGA! W NINIEJSZYM KP MOŻNA DOSTRZEC WIELE ŻARTÓW RZUCONYCH NA ŚLEPO!Metryka:

Imię/Imiona i Nazwisko: Matthew "Matt" Murdock.

Płeć: On ma prawo nie widzieć, ale ty...?

Wiek i Data Narodzin: Tak na oko to 26 lat, ale w dowodzie można zobaczyć datę: 09.10.1988r.

Pochodzenie: Prosto z piekła, lub raczej jego przedsionka - Hell's Kitchen w Nowym Jorku.

Rasa: Nadczłowiek.

Profesja: Avocado Adwokat.

Wzrost: 183 cm.

Waga: 91 kg.

Pseudonim/Tajna Tożsamość: Daredevil, The Man Without Fear, Krecik, The Devil of Hell’s Kitchen;

Jawność Tożsamości: Nawet on nie widział, kto jest pod maską.

Przynależność: Defenders Bohaterowie.

Słabości:
- Ślepota, to chyba najważniejsza wada tego mściciela, chociaż patrząc na jego umiejętności i moce mało kto sobie zdaje z tego sprawę. Tak czy siak jest ślepy, może nie całkowicie, ale ma ograniczone rozpoznawanie obrazów, a już tym bardziej nagrań wideo. Kolorów może się domyślać jedynie na podstawie ciepła, jaki emitują, a broń snajperska chociażby błyszcząca lunetą byłaby niezauważalna znajdując się poza zasięgiem np. jego słuchu.
- Zaburzenie kolejnego zmysłu: W wyjątkowych sytuacjach, nadmiar bodźców odczytywanych przez jego zmysły może spowodować zakłócenie najbardziej wystawionego na ich działanie narządu i zmusić do polegania na pozostałych, co z ograniczonym wzrokiem jest bardzo trudne.
- Znajdując się w dużym zbiorniku wodnym, jego radar jest przytępiony i wręcz bezużyteczny. Ma problemy z lokalizacją kierunku, z którego pochodzi dźwięk, a nawet wybadaniem obiektów wokoło w sposób inny niż dotykiem.
- Chociaż tego nie widać, to ci z psychologii mieliby sporo tematów do swoich prac magisterskich. Matt jest klasycznym przykładem męczennika, który chce na barkach nieść winę za całą ludzkość. Oczywiście musi robić to sam, nie umiejąc i nie chcąc polegać na innych. Wiąże się to także z nadmierną agresją, której nie umie opanować i tak rozładowywuje nagromadzony w nim gniew. Za który z kolei się wstydzi przez swoją wiarę, przez co ma i zadatki na popadanie w depresje.
- Nie tyle jest samotnikiem lubiącym tylko własne towarzystwo, co zwyczajnie zbytnio martwi się o innych, aby współpracować z kimś podczas swojej krucjaty. Owszem, umie walczyć w parze z równie silnym sprzymierzeńcem, ale przeważnie unika przyjmowania cudzej pomocy. Czuje potrzebę stawiania oporu w pojedynkę, aby nie narażać innych na niebezpieczeństwo.
- A było wspominanie, że jest ślepy? Problem jednak polega na tym, że przez utratę jednego zmysłu, jego pozostałe są bardziej wrażliwe. Nadludzkie jednak zmysły czynią go wrażliwym na nieprzyjemne zapachy i/lub nadmierny hałas, co może nie tylko go osłabić, ale nawet sparaliżować, zdezorientować, a nawet wywoływać ogromny ból. Nawet ustąpienie źródła zakłóceń wymaga chwili, aby wrócił do siebie.
- Nie ma żadnego rodzaju super wytrzymałości, czy ponad przeciętnej siły. Żaden z niego tank, dlatego jest podatny na wszelkiego rodzaju zranienia i uderzenia. Nawet jeśli umie na chwilę zapomnieć o bólu, to nie może ukryć złamanej ręki, której wyleczenie potrwa tyle, co u normalnego człowieka. Jest tak samo mało odporny na trucizny.
- Matt nie widzi, lub raczej nie chce widzieć, że jego myślenie w niektórych sprawach jest błędne. Bardzo trudno go do czegoś przekonać i jeśli się uprze, to nic nie zmieni jego decyzji. Ślepo podąża za własnymi przekonaniami i nie umie zmienić swojego podejścia do utartych schematów.
- Gdzieś wewnątrz niego czai się mrok, który ciągnie go do przekraczania granicy moralności i odrzucenia wszystkich wartości. Wyrwania się z ram prawa i oddania się czystemu szaleństwu bezprawia. Anarchista będący przeciwieństwem obrońcy prawa, który nie zwraca uwagi na nic innego niż własna wolność. Chociaż normalnie stara się w sobie to zwalczać, to przy jednej jedynej osobie jest to najbardziej trudne. Elektra działa na tą część jego umysłu najmocniej i chociaż na pewno nie jest to jej zamiarem, to właśnie najbardziej wpływa na ujawnienie się jego dzikiej natury.
- Chociaż jego przekonania różnią się od tych Sticka, to nie wyrzucił ot tak z pamięci wspólnie spędzonego czasu. Po śmierci swojego ojca, obecność innego dorosłego mężczyzny zapełniła mu lukę i w wieku ku temu najbardziej potrzebującemu dała idola do naśladowania. Co prawda nagłe odejście mentora nieco zachwiało jego więzią, ale pomimo tego czuje przywiązanie do tego ślepca.
- Prywatne panie detektyw nadużywające alkoholu.

Fizjonomia:
Matt ma 1,83 m. wzrostu oraz zachowuje do tego odpowiednią wagę, wliczając w to bardzo dobrze wyrzeźbione przez ćwiczenia mięśnie. Szerokie ramiona, wyprostowana postawa i sprężysty krok przypominają ten u bokserów wagi ciężkiej.
Ma przyjemną twarz, godną zaufania, a kiedy się uśmiecha, doskonale widać dołeczki w jego policzkach i zmarszczki przy oczach. Ma brązowe włosy z grzywką na lewą stronę i oczy tego samego koloru, niestety często zasłonięte czerwonymi okularami w okrągłych oprawkach.

Do pracy ubiera się w koszule i garnitury pod krawatem, dlatego najczęściej można zobaczyć go w takim stroju, ale podczas ćwiczeń i na wyjścia z przyjaciółmi dobrze prezentuje się i w dresach albo jeansach oraz koszulce.

Cechy Charakteru:
Na pierwszy rzut oka wcale nie widać wewnętrznego sporu Matta między zasadami wpojonymi mu przez ojca, a wyszkoleniem Sticka. W głębi jednak prowadzi naprawdę zażarty konflikt wartości i z jednej strony chce być sprawiedliwy i działać zgodnie z literą prawa bez używania przemocy. Chciałby, aby ojciec był z niego dumny i dlatego wybrał karierę adwokata. Ignorując wszelkie twierdzenia, że to zawód dla pomagiera diabła, postanowił wykorzystywać swój umysł w słusznej sprawie. Wiedzę nabytą na studiach przekuć do pomagania potrzebującym i udowodnić, że prawo nie jest tylko na pokaz i naprawdę jest dla wszystkich ludzi. Z całych sił stara się utrzymywać, że Matt Murdock to po prostu cywil, który pomimo utraty wzroku i rodziców nie stracił pogody ducha i wiary w ludzkość, ani wiary w Boga. Cierpliwy i niezachwiany emocjonalnie człowiek, który stara się dopasowywać w ramy systemu. Czasami zauważa zgrzyty, ale nie poddaje się i dąży niestrudzenie do celu. Tylko po to, aby pomóc bliskim. Nie odpycha bowiem od siebie ludzi, a wręcz przeciwnie. Naprawdę pragnie mieć przyjaciół. Czy to na złość mentorowi, czy raczej wewnętrznej potrzebie kontaktu z innymi. Swoją inteligencją i bystrością co prawda przysparza sobie i wrogów, ale dla najbliższych jest do rany przyłóż pocieszycielem. Zawsze wie co powiedzieć, jakby każdego umiał przewidzieć na wylot.
Niestety jest i druga strona medalu. Diabeł czający się pod skórą, który używając słusznego celu nakłania do złego. Obudza jego agresywną naturę i wykorzystuje w poniekąd dobrej sprawie. Niestety jego gniew i pogarda dla przeciwników nie jest już tak dobra, tak samo, jak jego porywczość i lekkość w przelewaniu ludzkiej krwi. Nie jest mordercą, jest to granica, której nie chce przekroczyć, ale nie zmienia to faktu, że nie ma oporów przed zrobieniem oponentowi z nosa miazgi.
Wydawać by się mogło, że są to dwie różne osoby, oddzielne byty mające jedynie wspólny taktyczny umysł, ale z dnia na dzień wygrywa ta ciemniejsza strona i Matt czuje się lepiej w stroju Daredevila, aniżeli garniturze adwokata.

Akta Biograficzne:
Mattowi od najmłodszych lat ślepy los piachem w oczy sypał. Urodził się w biednej dzielnicy, na dodatek wychowywany tylko przez ojca, średniej klasy boksera – Jacka. Jego matka porzuciła go, kiedy był jeszcze mały, ale aby nie zranić jego serduszka powiedziano mu, że zmarła.
Początkowo nie należał do łatwych dzieci. Wdawał się w bójki i sprawiał same problemy. Pewnego więc razu ojciec poprosił go o złożenie obietnicy, że przestanie używać przemocy i zostanie lekarzem, albo adwokatem. Ze względu na miłość do ojca, Matt wziął sobie do serca złożoną obietnicę i faktycznie zaprzestał walk skupiając się na nauce. Kiedy nadstawiał przysłowiowy drugi policzek do uderzenia, swoją frustrację wyładowywał na workach treningowych na sali, gdzie trenował jego ojciec, a gdzie jego talent zauważył Stick.
Zwyczajne życie skończyło się, kiedy mając dziewięć lat Matt uratował przed potrąceniem staruszka. W ostatniej chwili zepchnął go z ulicy, ale sam w wypadku ciężarówki z chemikaliami doznał urazu, kiedy zawartość przewożonych beczek dostała się do jego oczu. Utraciwszy wzrok już w szpitalu zauważył, że jego pozostałe zmysły są bardziej czułe.
Po powrocie do domu dalej uczył się i wspierał ojca w jego pracy. Pomimo utraty wzroku nie przegapił ani jednego pojedynku starszego Murdocka. Nawet tego ostatniego…
Jack otrzymał ofertę nie do odrzucenia. Zapłacono mu za przegraną w najbliższym pojedynku, ale pomimo świadomości sprzeciwiania się szemranym osobom wygrał ją dla swojego syna. Niestety honor i podziw w oczach Matta przypłacił własnym życiem.
Matka nie chciała się zająć chłopcem, więc trafił do sierocińca Świętej Agnieszki, gdzie naukę z nim rozpoczął Stick. Nauczył go panować i wykorzystywać pozostałe zmysły, a także walczyć.
Z powodu zbyt dużego przywiązania się Sticka do niego, ten opuścił Matta, który dalej postanowił spełnić obietnicę złożoną ojcu i został adwokatem.
Trafił do Columbia University, gdzie poznał Foggy’ego Nelsona, z którym przyjaźń przetrwała nie tylko przelotny romans Matta z Electrą, ale była i na tyle silna, że obaj przenieśli się na Harvard, po którym założyli wspólnie kancelarie prawniczą.
Z czasem tylko praca adwokata nie wystarczała mu i naginając obietnicę użył siły, aby wedle własnych przekonań nieść innym pomoc. Zaczął prowadzić podwójne życie będąc adwokatem za dnia i mścicielem w nocy. Dzięki swojej pracy jako zamaskowany bohater udało mu się znaleźć dowody obciążające Fiska, które wykorzystał jako Murdock do osadzenia Kingpina za kratkami.

Potencjał Bojowy:

Siła: 2/2/7 500 kg.
Szybkość: 3/3/10 40kh/h.
Zręczność: 6/6/6
Wytrzymałość: 3/3/8
Zdolności Bojowe: 5/6/6
Regeneracja: 1/1/8
Celność: 4/5/6
Inteligencja: 4/4/5

Wyposażenie:

Broń:
Wielozadaniowa laska, która ma kilka różnych trybów. Można ją w szybki i łatwy sposób zmodyfikować. Składa się z dwóch krótkich kijów połączonych ze sobą rozszerzalnym kablem , których można używać jako broni typu Mariki-gusari albo nunchaku. Całkowicie je rozdzielić do dwóch równych kijów, albo połączyć w jeden większy. Mają one także wbudowany kabel z hakiem do wspinaczki.

Pancerz:
Czerwono-czarny strój, szyty na zamówienie u krawca samego Kingpina. W sumie byłego krawca, ale cały projekt i wykonanie nie jest zasługą Matta. Strój jest w pełni odporny na ostrza, amortyzuje uderzenia obuchowe i chroni przed niewielkim kalibrem pistoletu, albo strzałem oddanym z daleka. Dodatkowo jest całkowicie izolowany od ataków elektrycznych i ognioodporny. W rogach znajdują się anteny pozwalające odbierać fale radiowe, w tym policyjne pasma.

Plecak/Ekwipunek Podręczny:
Telefon, portfel, wizytówki i laska dla niewidomych.

Przechowalnia:
Podstawowe wyposażenie domu plus pamiątki po ojcu.
Lokum:
Mieszkanie w Hell's Kitchen z widokiem na oślepiające bilbordy.

Środek Transportu:
Taksówka, jako Matt; Jako Daredevil preferuje skakanie po dachach i szybką podróż za pomocą haka w broni.

Pieniądze:
Zarabia w zależności od prowadzonej sprawy.


Moce:
†Słuch†
Zmysł ten jest siedmiokrotnie czulszy niż u normalnego człowieka, co pozwala mu usłyszeć wiele więcej, a z odbytym treningiem pod tym kątem może także wiele dźwięków odpowiednio zinterpretować. Co za tym idzie, jest w stanie usłyszeć bicie ludzkiego serca z odległości około sześciu set metrów i na dodatek wykryć, czy dana osoba kłamie. Oczywiście nie jest to całkowicie pewna metoda, bo Matt może zostać zmylony, jeśli dana osoba potrafi kontrolować bicie serca albo posiada rozrusznik serca.
Jest w stanie usłyszeć szept nie tylko na otwartej powierzchni kilkaset metrów od niego, ale i ten znajdujący się za standardową ścianą dźwiękoszczelną. Odróżnia też wiele różnego rodzaju dźwięków należących do innych ludzi, dzięki czemu jest w stanie określić kto się zbliża.

†Węch†
Zmysł powonienia pozwala mu odróżniać wszystkie zapachy w odległości 600 metrów, z dokładnością do dwóch nawet identycznych zapachów powstałych w minutowym odstępie czasu. Może zidentyfikować zapach każdej osoby, z którą spędził minimum pięć minut, po czym zresztą najczęściej rozpoznaje znajomych, a także skoncentrować się i śledzić jeden konkretny zapach, nawet w tłumie ludzi i będąc oddalonym o półtorej kilometra.

†Dotyk†
Poprzez dotyk jest wstanie wyczuć ślady tuszu na papierze, chociaż powierzchnie laminowane są dużo trudniejsze do odszyfrowania. Trzymając w ręki pistolet jest w stanie stwierdzić ile jeszcze naboi znajduje się w magazynku. Cała jego skóra jest czulsza i pozwala określić chociażby temperaturę czy ciśnienie powietrza wokół niego, ale i zawirowania powietrza albo temperaturę czegoś innego wokoło. Dzięki wszystkim tym parametrom jest w stanie wyczuć czy ktoś znajduje się obok niego i mniej więcej w jakiej odległości.

†Smak†
Ma bardzo czuły zmysł smaku pozwalający mu z dokładnością odróżnić składniki oraz dzięki zdolności zapamiętywania smaków, jest w stanie określić każdy składnik, jeśli tylko miał okazję spróbować minimum dwudziestu miligramów danej substancji.

†Równowaga†
Podniesienie umiejętności tego zmysłu pozwalają mu na szybkie i zwinne ruchy, godne nadludzkich bohaterów. Dzięki temu unika ognia broni palnej czy broni Bullseye’a. Z łatwością pozwala mu także to wykonywać śmiałe akrobacje.

†Radar†
Nie jest to do końca jasne, ale posiada pewnego rodzaju sonar pozwalający mu określić odległość i położenie przedmiotów w jego otoczeniu. Się po prostu trafiło jak ślepej kurze ziarno z tą mocą.


Umiejętności:
† Człowiek bez strachu: Może nie tak całkowicie, ale przez lata treningu i doświadczenie, opanował swoją bojaźń i emocje niemal do granic socjopatii. Jest dzięki temu sprzeciwić się „toksynom strachu” i zaklęciom.
† Adwokat: Jest wykwalifikowanym i pracującym w swym zawodzie prawnikiem. Ma obszerną wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego Stanów Zjednoczonych i samego kodeksu karnego. Poza działalnością w kancelarii, zajmuje się także non-profit rozprawami związanymi ze sprawiedliwością społeczną.
† Szczytowa kondycja: Przez wiele lat intensywnego trenowania zarówno fizycznie, jak i umysłowo, jego ciało i umysł są w szczytowej formie.
† Mistrz przesłuchań: Murodock ma ogromny zakres znajomości kryminologii, ale i tortur, przez co może stosować odpowiednio różne metody przesłuchiwania do wyciągania informacji z przestępców.
† Geniusz: Szybko przyswaja sobie wiedzę, oddany nauce i po prostu bystry. Ma analityczny umysł i zdolności dedukcyjne i taktyczne pomagające zarówno w roli Daredevila, jak i adwokata.
† Akrobata: Ma zdolności akrobatyczne wychodzące nieco ponad te znakomitych sportowców olimpijskich. Swoją zwinnością jest na równi ze Spider-Manem, a w jego akrobacjach dorównywać mu mogą takie gwiazdy, jak Czarna Pantera czy Kapitan Ameryka.
† Umiejętności w zakresie broni: Jest bardzo biegły w obsłudze naprawdę różnorakiej broni, zaczynając od katan i shurikenów, a kończąc na karabinach snajperskich i łukach. Szkolenie ninjutsu dało mu naprawdę spory rozmach, jeśli chodzi o korzystanie z broni i lista jest naprawdę długa, ale najlepiej czuje się w walce kijami, lub nunchaku.
† Wojownik: Poza wysokimi umiejętnościami bojowymi z bronią, sam jest niebezpieczny. Zna kilka sztuk walki i radzi sobie z każdym przeciwnikiem, nawet mającym broń.
† Kontrola własnego ciała: Matt chociaż ma czulszy zmysł dotyku, jest w stanie kontrolować za pomocą silnej woli niektóre bodźce. Może wytrzymywać ból i spowolnić pracę swojego serca.
† Poliglota: Poza rodowitym amerykańskim, biegle mówi po hiszpańsku i zna przez to i nieco włoski. Umie dogadać się po francusku. Zna bardzo dobrze łacinę.
† Pianista: Zna się na muzyce i bardzo dobrze gra na pianinie, lub fortepianie.

Informacje Dodatkowe:
- Jest ślepy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Reaper
Żona Admina & Ojciec-Szlaban

Liczba postów : 215
Join date : 10/12/2016

PisanieTemat: Re: Daredevil - Matthew Murdock   Sob Paź 28, 2017 10:41 pm


Ranga: Anonimowy (w obu przypadkach)
PR: +15 (w obu przypadkach)

Miłej gry!
Akcept na ślepo.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Daredevil - Matthew Murdock
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: