IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Wzór Karty Postaci

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 619
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Wzór Karty Postaci   Sob Gru 17, 2016 5:32 pm

Czym jest Karta Postaci?

Karta Postaci jest zbiorem informacji dotyczących... postaci, w którą wcielasz się na naszym skromnym PBFie. Znajdziesz tutaj zarówno jej dane personalne, jak i nadzwyczajne umiejętności wyróżniające ją spośród wielu innych Bohaterów, Złoczyńców albo też Cywili! Poniżej znajdziesz wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie i, jak mamy nadzieję, bezproblemowo uzupełnić KP (Kartę Postaci), a co za tym idzie, jak najprędzej rozpocząć zabawę. W przypadku Postaci Kanonicznych dane winny być zgodne z jej komiksowym czy też filmowym pierwowzorem, tak więc Kapitan Ameryka nie będzie azjatycką kobietą itd. Pamiętaj jednak, że każda postać musi zostać zaakceptowana przez Administratora, nim przystąpisz do rozgrywki!


Wzór Karty Postaci:

Kod:
[center][img]LINK DO OBRAZKA[/img]

[size=24][u]Metryka:[/u][/size][/center]

[b]Imię/Imiona i Nazwisko:[/b]

[b]Płeć:[/b]

[b]Wiek i Data Narodzin:[/b]

[b]Pochodzenie:[/b]

[b]Rasa:[/b]

[b]Profesja:[/b]

[b]Wzrost:[/b]

[b]Waga:[/b]

[b]Pseudonim/Tajna Tożsamość:[/b]

[b]Jawność Tożsamości:[/b]

[b]Przynależność:[/b]

[b]Słabości:[/b]

[b]Fizjonomia:[/b]

[b]Cechy Charakteru:[/b]

[b]Akta Biograficzne:[/b]


[center][size=24][u]Potencjał Bojowy:[/u][/size][/center]

[b]Siła:[/b] 0/0/7
[b]Szybkość:[/b] 0/0/10
[b]Zręczność:[/b] 0/0/6
[b]Wytrzymałość:[/b] 0/0/8
[b]Zdolności Bojowe:[/b] 0/0/6
[b]Regeneracja:[/b] 0/0/8
[b]Celność:[/b] 0/0/6
[b]Inteligencja:[/b] 0/0/5

[center][size=24][u]Wyposażenie:[/u][/size][/center]

[b]Broń:[/b]

[b]Pancerz:[/b]

[b]Plecak/Ekwipunek Podręczny:[/b]

[b]Przechowalnia:[/b]

[b]Lokum:[/b]

[b]Środek Transportu:[/b]

[b]Pieniądze:[/b][center][size=24][u]Moce:[/u][/size][/center]

[b]Opanowanie Mocy:[/b] 0/0/5 < jeśli postać posiada
[b]Zasięg Mocy:[/b] 0/0/9 < jeśli moc jest w stanie oddziaływać na otoczenie

[center][size=24][u]Umiejętności:[/u][/size][/center][center][size=24][u]Informacje Dodatkowe:[/u][/size][/center]


[center][img]LINK DO OBRAZKA[/img][/center]

Jak Uzupełnić Kartę Postaci?


Cytat :
Imię/Imiona i Nazwisko:
– Kwestia raczej dość oczywista i jasna. Jest to prawdziwe imię (lub imiona) postaci, nadane przez rodziców oraz nazwisko widniejące w akcie urodzenia, nawet jeśli postać nie przyznaje się do nich lub są one tajemnicą.

Cytat :
Płeć:
– Najprawdopodobniej Mężczyzna albo Kobieta, jednak nie wykluczamy możliwości pojawienia się Hermafrodyty lub gatunków z innym podziałem płciowym (lub bez niego).

Cytat :
Wiek i Data Narodzin:
– Parametr określa ile lat ma bohater, w którego się wcielamy. Informacja dotyczy wieku faktycznego, nie zaś wyglądu postaci. Oczywistym jest, że Thor, mimo swojej długowieczności, wygląda na rosłego, zdrowego młodziana, jednak w tym przypadku właściwą liczbą będzie zapewne kilka tysięcy lat.
Trzeba podać także dokładną datę narodzin (chyba że postać jest na tyle długowieczna, iż staje się to kłopotliwe, wtedy wystarczy rok, choć miesiąc byłby mile widziany).

Cytat :
Pochodzenie:
– Punkt dość luźny. Może obejmować kraj, jak i miasto, z którego postać się wywodzi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podać tutaj nazwę planety lub układu gwiezdnego (w przypadku kosmitów) czy też wymiaru, na którym pierwotnie egzystował byt.

Cytat :
Rasa:
– Jesteś człowiekiem, mutantem, nieludziem albo kosmitą? A może tylko człowiekiem obdarzonym mocami? Wypełniasz to tutaj!

Cytat :
Profesja:
– Co robi twoja postać? Jest przestępcą, bohaterem, najemnikiem, agentem, uczniem, właścicielem kawiarni? Userzy postaci o podwójnym życiu powinni tu podawać zarówno to, czym naprawdę się one zajmują, jak i te zawody, które służą im za przykrywkę.

Cytat :
Wzrost:
– Określa, jak wysoka jest nasza postać. Wskazanym jest, by wartość tę wyrazić w centymetrach dla ujednolicenia wszystkich Kart Postaci. W przypadku bohaterów o zmiennym wzroście warto wspomnieć o jego Zwykłym (Codziennym) wzroście, ale również minimalnym czy też maksymalnym, jaki może osiągnąć (jak w przypadku Ant-Mana).

Cytat :
Waga:
– Określa... Ym... Wagę postaci. Wyrażana jest w kilogramach. Podobnie jak w przypadku wzrostu, tak i tutaj należy uwzględnić wartość minimalną oraz maksymalną dla Bohaterów potrafiących modyfikować swoje gabaryty.

Cytat :
Pseudonim/Tajna Tożsamość:
– Pseudonim, pod którym działa dany Bohater, Czarny Charakter albo Tajny Agent. Przykładem Tajnej Tożsamości będzie Spider-Man, bowiem właśnie taką przyjął Peter Parker.

Cytat :
Jawność Tożsamości:
– Czy opinia publiczna wie, jakie prawdziwe personalia ma postać pod maską, czy może jest to dla nich zagadka? Zaznaczamy to tutaj.

Cytat :
Przynależność:
– Wpisujesz tu organizację/grupę, do której twoja postać należy. TARCZA, Hydra, X-Men, Bractwo Mutantów itd. Nie trzeba kierować się jedynie grupami, które mają swój kolor na forum. Chodzi o to, czy postać działa na własną rękę czy ma towarzyszy/przed kimś odpowiada.

Cytat :
Słabości:
– Wszystko, co osłabia i przeszkadza naszej postaci. Wszelkie uczulenia, obejścia jej zdolności czy samoistne osłabienia wywołane ich działaniem. Ma być ich minimum pięć u każdej postaci.

Cytat :
Fizjonomia:
– Krótki (albo dłuższy dla chętnych) opis wyglądu postaci. Powinien obejmować jak najwięcej informacji pozwalających na zwizualizowanie portretu bohatera osobie tenże opis czytającej. Warto wspomnieć o takich aspektach, jak kolor włosów, oczu, postura, cechy charakterystyczne (którymi mogą być tatuaże, kolczyki czy znamiona), ale również zwyczajowy ubiór, postawa czy muskulatura.

Cytat :
Cechy Charakteru:
– Opisują temperament, sposób zachowania się oraz nastawienie do świata postaci, którą odgrywamy. Czy jest ona skłonna do pomagania innym? Może kieruje się wyłącznie egoistycznymi pobudkami, a może jej stosunek do rzeczywistości jest neutralny i zależny od chwilowego nastroju? Te wszystkie informacje powinny znaleźć się właśnie tutaj.

Cytat :
Akta Biograficzne:
– Historia naszej postaci od chwili narodzin, aż do wybranego momentu w jej życiu, który uważamy za przełomowy. Może nim być zyskanie nadzwyczajnych mocy albo obranie nowej drogi jako Bohater lub Złoczyńca. Warto wspomnieć o istotniejszych epizodach, członkach rodziny czy przyjaciołach, którzy wywarli wpływ na bohatera oraz w jakich okolicznościach miało to miejsce. Spokojnie! Nie oczekujemy całej powieści, ale miło byłoby, gdyby nie były to też cztery ubogie zdania.Cytat :
Siła: 0/0/7
Szybkość: 0/0/10
Zręczność: 0/0/6
Wytrzymałość: 0/0/8
Zdolności Bojowe: 0/0/6
Regeneracja: 0/0/8
Celność: 0/0/6
Inteligencja: 0/0/5
– Parametry określające mocne i słabe strony naszej postaci zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Początkowa jak i Maksymalna wartość każdego z atrybutów jest cechą indywidualną i musi zostać uzgodniona oraz zaakceptowana przez Administratora.
Statystyki wypełniamy według tego schematu: poziom aktualny/poziom maksymalny/ilość poziomów. Temat ze statystykami.
W razie gdyby postać posiadała dwa różne poziomy siły (zależne np. od zmiany formy), należy je czytelnie rozdzielić np.

Bruce Banner:
Siła: z/y/x (Hulk: x/x/x)

Cytat :
Broń:
– Oręż, który nosi przy sobie nasza postać. Należy tu uwzględnić zarówno broń palną, jak i białą oraz wszelkiej maści granaty, miotacze laserowe oraz inne konwencjonalne czy też magiczne rodzaje broni.
Jeśli ktoś potrzebuje polecamy zapoznać się z naszym skromnym spisem podstawowych broni, do którego można się odnosić. Jednakże, jeśli ktoś życzy sobie innego rodzaju broni, prosimy o tym aby wymienić ilość kul w magazynku i, jeśli postać ma, opis oraz ilość kul niekonwencjonalnych.

Cytat :
Pancerz:
– Nic innego jak zbroja, oczywiście jeśli nasza postać takową nosi. Obejmuje to zarówno zaawansowane technologicznie pancerze, jak te, z których korzysta Iron Man oraz te konwencjonalne, klasyczne – zarówno metalowe, skórzane, ale też kamizelki kuloodporne. Nie dotyczy naturalnego pancerza!

Cytat :
Plecak/Ekwipunek Podręczny:
– Tutaj należy wymienić od myślników wszystkie przedmioty, które nasza postać ma przy sobie. Oczywistym jest, że będą to przedmioty, które jest ona w stanie pomieścić w kieszeniach, torbie czy też plecaku.

Cytat :
Przechowalnia:
– Dobytek pozostający w depozycie: najprawdopodobniej mieszkaniu, rezydencji, tajnej kryjówce czy kwaterze głównej. Może obejmować większe przedmioty lub takie o szczególnej wartości, których bohater nie może lub nie chce nosić przy sobie i korzysta z nich sporadycznie, w określonych okolicznościach. Ich podjęcie oraz przeniesienie do Ekwipunku Podręcznego powinno następować fabularnie.

Cytat :
Lokum:
– Miejsce zamieszkania, zakwaterowania naszej postaci. Niezależnie, czy jest to dom rodzinny, jaskinia w górach, chatka w lesie, czy kanały Nowego Yorku.

Cytat :
Środek Transportu:
– Jeśli nasza postać posiada samochód, motocykl albo prywatny odrzutowiec (tak, Stark, na ciebie patrzę...), to właśnie tutaj powinny zostać one uwzględnione.

Cytat :
Pieniądze:
– Ogólnie rozumiany stan majątkowy. Będą to najprawdopodobniej pieniądze, którymi dysponuje nasz bohater na początku rozgrywki. W jej trakcie będzie się on odpowiednio zmieniał (zwiększał lub zmniejszał wskutek działań fabularnych).


Cytat :
Moce:
– Nadzwyczajne, niedostępne dla zwykłego śmiertelnika zdolności, którymi dysponuje nasza postać. Czy potrafi ona strzelać laserami z oczu? Może kontroluje pogodę albo wspina się po ścianach niczym Spider-Man... Pająk znaczy? Właśnie te informacje należy umieścić w tym miejscu. Wymieniamy je od myślników oraz dodajemy do każdej pojedynczej zdolności:

Cytat :
Opanowanie Mocy: 0/0/5
– Zgodnie z tematem statystyk.

Cytat :
Zasięg Mocy: 0/0/9
– Zgodnie z tematem statystyk.


Cytat :
Umiejętności:
– Są to umiejętności nabyte i najzupełniej normalne, którymi dysponuje nasza postać. Mogą obejmować zarówno zagadnienia z dziedziny mechaniki, fizyki, talent akrobatyczny, zdolności kucharskie czy też umiejętność otwierania zamków przy pomocy spinki do włosów. Wszystko to, co uzależnione jest jedynie od wykształcenia, poszerzania wiedzy, praktyki i wieloletniego doświadczenia.


Cytat :
Informacje Dodatkowe:
– Punkt dość luźny, przeznaczony dla gracza. Możecie tutaj dodawać wszystkie ciekawostki na temat Waszej postaci, którymi chcecie podzielić się ze światem. Czy posiada jakieś fobie? Lubi jeść coś szczególnego? Czego dokonała (oczywiście dotyczy działań fabularnych).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
 
Wzór Karty Postaci
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci-
Skocz do: