IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Niecodzienne materiały

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Niecodzienne materiały   Sob Wrz 16, 2017 2:11 pm


Adamantium

Jest to stop na bazie żelaza, praktycznie niezniszczalny. Z założenia adamantium jest w stanie rozciąć wszystko poza innym adamantium i tarczą Kapitana Ameryki, ze względu na jej unikalne właściwości. Jego trwałość i skuteczność przewyższa nawet vibranium, a niewiele sił jest w stanie rozerwać jego struktury molekularne.

Jednak stworzenie nawet niewielkiej ilości jest bardzo, wręcz astronomicznie, kosztowne. Co więcej, formuła stworzenia adamantium została podzielona na kilka osób, dzięki czemu praktycznie nikt nie zna pełnej formuły.
Dodatkowo, by stworzyć adamantium potrzebne są specjalne chemikalia, których skład jest ściśle strzeżony przez rząd Stanów Zjednoczonych.


Stopy Adamantium:

Proto-adamantium - adamantium z domieszką vibranium w nieznanych proporcjach. Lżejsze od czystego vibranium. Stop nie do odtworzenia - jedyny przypadek stworzenia niemal niezniszczalnego stopu proto-admantium odnotowano w postaci tarczy Kapitana Ameryki.

Czyste adamantium - zostało stworzone podczas prób odtworzenia metalu z którego stworzono tarczę Kapitana Ameryki. Jest trwałe i wytrzymałe, ale w przeciwieństwie do proto adamantium, istnieje możliwość odtworzenia tego stopu.
Tylko istoty z boskimi mocami lub władające potężnymi mocami magnetycznymi, są w stanie odkształcać i kruszyć ten stop. Poza tym wyjątkami, raz ukształtowane czyste adamantium nie zostaje odkształcone konwencjonalnymi metodami.

Tańszą wersją adamantium jest carbonadium - jest to niestabilny metal, znacznie wytrzymalszy od stali, ale bardziej kowalny niż adamantium. Dodatkowo, wyprodukowanie go jest znacznie tańsze. Często traktowany jest na czarnym rynku jako zamiennik do czystego Adamantium. Jednak mimo wszystko, wykonane z niego urządzenia przegrywają w starciu z oryginalnymi stopami.

Vibranium

Jest to metal naturalnie występujący na Ziemi w rudach. Jest to jeden z najrzadziej występujących metali. Vibranium ma różne oddziaływania w zależności od miejsca w którym się znajduje, dlatego ciężko stwierdzić konkretne właściwości dla ogółu metalu.

Występujące rodzaje Vibranium:

Vibranium Wakandy - vibranium to wydobywane jest na terytorium małego afrykańskiego państwa, Wakandy, i tylko w jego obszarze.
Samo vibranium trafiło tu w starożytności, dzięki ogromnemu meteorytowi, który wbił się w jedno ze wzgórz przyszłej Wakandy. Plemię prowadzone przez nijakiego Bashengę poszło zbadać czym jest niespodziewany dar od bogów. Jego blask i fakt, że po uderzeniu w metal ten zaczął drżeć, sprawił że mężczyzna uznał dar za warty wykonywania z niego broni. Niestety, wskutek promieniowania meteorytu niektórzy członkowie plemienia zaczęli mutować, a ich współplemieńcy uznali, że ci są demonami.
Bashenga, widząc ogrom potworności niecodziennych istot, zaczął wznosić modlitwy do Boga Pantery, aby ten dał mu siły w walce z nimi. Dzięki wstawiennictwu bóstwa, stał się pierwszą Czarną Panterą. Zjednoczył wtedy plemiona, tworząc podstawy przyszłego państwa Wakandy. Z ciekawostek można dodać, że jego ród wciąż trzyma władzę w państwie, a aktualny król jest jego potomkiem.
Wokół góry w którą uderzył meteor powstał kult Świętego Kopca, który mieści około dziesięciu tysięcy ton minerału.
Promieniowanie złoża również mocno wpłynęło na florę i faunę krainy.

Wakandyjskie vibranium pochłania energię kinetyczną oddziałującą na metal, przekształcając go w wibracje o różnym natężeniu. Przez swoje właściwości, nawet drobne ilości metalu bardzo ciężko jest zniszczyć lub przekształcić.

Potwierdzone istnienie vibranium świat dostał dosyć niedawno, bo w latach czterdziestych ubiegłego stulecia. Wcześniej były co najwyżej legendy i pogłoski na temat "niezniszczalnej broni".
Niewielka ilość wakandyjskiego vibranium trafiła w ręce amerykańskich naukowców, próbujących stworzyć nowe stopy metali dla rządu USA. W trakcie badań powstała tarcza Kapitana Ameryki.

Aktualnie całość jest własnością króla Wakandy, czyli Black Panthera i to on decyduje co zrobi z tym metalem.

Anty metal - znany też jako antarktyczne vibranium. Znajduje się ono wyłącznie na terenie Dzikiej Krainy, która z kolei znajduje się na Antarktydzie. Jest też nazywana anty metalem ze względu na swoje właściwości. Z niezrozumiałych powodów, anty metal drży wysyłając fale, które osłabiają wiązania molekularne innych metali co powoduje, że te tracą swój kształt i właściwości.

Anty metal nie został jeszcze odkryty fabularnie.

Jako tańsza wersja vibranium na rynku pojawiło się reverbium, które zostało stworzone przez Sajania Jaffreya. Ta wersja jest nie do końca udana i, w przeciwieństwie do oryginału, każde uderzenie osłabia trzymające metal wiązania, a w niektórych momentach może go nawet rozkruszyć.

Vibranium w kosmosie może znajdować się w kilku formach:

Meteorytowe - jest to vibranium całkowicie surowe o największym stopniu emitowania groźnych fal mutagennych. Nie nadaje się on do jakiejkolwiek obróbki, jest bardzo delikatny i potrzebuje odpowiedniego czasu na planecie z wystarczająco silną grawitacją, by pozyskać swoje właściwości.

Planetarne - są to rudy, które miały prawie identyczną historię jak złoża na Ziemi. Jednakże metal ten cechuje zależność od otoczenia w którym się znajduje. Na żadnej planecie nie udało się wytworzyć odpowiedniego klimatu jaki panuje w Wakandzie, więc tylko niektóre planety posiadają vibranium o podobnych właściwościach jak te wakandyjskie. Gdyby wystąpiła jednak możliwość porównania ich do siebie, wakandyjskie góruje nad swoim kosmicznym krewniakiem.

Prometium

Jest to magiczny metal o niezwykłych właściwościach. Znajduje się w wymiarze Limbo i kształtem przypomina ogromne serce. Jego energia jest w stanie zasilać istnienie całego wymiaru i jeśli zostałoby zabrane, wymiar ten przestałby istnieć. Poza swoją zasilającą funkcją nie posiada żadnej innej, gdyż w Limbo nikt nie odważy się naruszyć jego kształtu w obawie przed konsekwencjami.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
 
Niecodzienne materiały
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Organizacja :: PDU - Poradniki Dla Użytkowników :: Zasady Uniwersum-
Skocz do: