IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 The Fastest Man Alive

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Flash
Szczeniaczek

Liczba postów : 179
Join date : 13/08/2017
Skąd : NYC

PisanieTemat: The Fastest Man Alive   Nie Sie 13, 2017 8:04 pmMetryka:

Imię/Imiona i Nazwisko: Bartholomew Henry „Barry” Allen

Płeć: mężczyzna

Wiek i Data Narodzin: 25 lata || 14 marzec 1989

Pochodzenie: Nowy Jork

Rasa: mutant

Profesja: Superbohater || Technik śledczy

Wzrost: 185 cm

Waga: 75 kg

Pseudonim/Tajna Tożsamość: Flash || Smuga || Scarlet Speedster

Jawność Tożsamości: Znana wąskiej grupie

Przynależność: Herosi, SHIELD

Słabości:
- Metabolizm - Zbyt szybko się porusza, a jego organizm spala cały czas energię. Dlatego też, Barry miewa zaburzenia glukozy i musi dużo jeść. Jeśli nie uzupełni minerałów oraz wartości odżywczych, może nawet stracić przytomność.
- Zawroty głowy - Kiedy biega zbyt długo, może z czasem doznać silnych zawrotów głowy, przez które będzie musiał się zatrzymać.
- Niskie temperatury - Im niższa temperatura, tym ciężej mu biegać oraz ogólnie funkcjonować. Zakres obejmuje od zera w dół.
- Zatrzymanie ruchu na Ziemi - Jeśli ktoś zatrzyma cały ruch na planecie, prawdopodobnie uziemi także Flasha.
- Kontrola umysłowa - Chociaż myśli bardzo szybko, silny telepata jest w stanie uspokoić jego myśli oraz nawet próbować narzucić własną wolę.
- Prędkość - Po przekroczeniu swojej granicy, zaczyna się rozpadać przez niestabilność własnych cząsteczek.  
- Vibranium i inne metale pochłaniające wibracje -  Nieważne jakby próbował się uwolnić, nie jest w stanie zniszczyć vibranium.
- Wytrzymałość - Jest bohaterem, ale nie jest kuloodporny. Mimo dużej regeneracji, nadal można go zastrzelić/postrzelić/pobić/inne takie.
- Gazy trujące - Mimo, że radzi sobie z nimi całkiem nieźle, może przed nimi uciekać i tak dalej, gaz jednak po dodaniu się do jego płuc zacznie go powoli zabijać. To zdecydowanie nie jest najlepsza śmierć.
- Pośpiech - Wpada na miejsce bez sprawdzania go, często pakując się w duże kłopoty.
- Opaski ograniczające moc do zera.
- Velocity-  silnie uzależniająca substancja chemiczna, działająca na speedsterów.
- Fala dźwięku o podobnych drganiach - jeśli ktoś użyje sonicznych urządzeń, mogących osiągnąć częstotliwość drgań Flasha, może to nawet doprowadzić do jego śmierci poprzez rozerwanie narządów wewnętrznych.

Fizjonomia: Barry Allen jest uroczym brunetem o jasnych oczach, który sprawia wrażenie zamyślonego przez większość czasu. Można powiedzieć, że czasami jest nieobecny, co widać zwykle jak na dłoni. W swoim cywilnym ubraniu nie wyróżnia się niczym z tłumu szarych obywateli: ot, zwykły młody mężczyzna, niosący często sporą teczkę pod pachą. Nic szczególnego.
Jako bohater wdziewa na siebie czerwono-złoty strój z charakterystyczną błyskawicą na piersi. Strój posiada wiele usprawnień takich jak:
- wbudowany komunikator
- wbudowane urządzenia do kontroli funkcji życiowych
- licznik kilometrów na godzinę, umiejscowiony na nadgarstku. Ostrzega kiedy zbliża się do górnej granicy
- wbudowany lokalizator GPS
Ponadto, cały strój stworzony jest z materiału, który dotrzymuje kroku Flashowi, nie ulega przetarciom ani się nie spala.

Cechy Charakteru: Wydawać by się mogło, że przez swoją przeszłości, młody mężczyzna będzie zamknięty w sobie i raczej niechętny do pomocy innym. Nic bardziej mylnego.
Barry to obserwator z natury. Woli czemuś się przyjrzeć zanim wysnuje jakieś wnioski. Chętnie się uczy, nawiązuje nowe znajomości i spotyka z przyjaciółmi. Nie można mu odmówić pracowitości czy humoru. Czasem wydaje się zamyślony, ale prawdę mówiąc po prostu się wycofuje z pewnych spraw.
Barry wierzy od zawsze w to co niemożliwe. Od zawsze widzi więcej i nie traci wiary w to co widział. Chociaż ludzie często uważają go za wariata, on uparcie wierzy w swoje. Wierzy także w ludzi i jest niesamowicie wierny swoim przyjaciołom.
Warto wiedzieć, że ma bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Nie widzi odcieni szarości, albo ktoś jest dobry albo zły, nie ma nic pomiędzy. Jest bardzo dobrze wychowanym młodym człowiekiem, który zawsze stara się tak działać aby nikogo nie urazić, zwłaszcza ze swoich przyjaciół. Miewa głupie pomysły i czasem zbyt szybko je wprowadza w życie, ale gotowy jest zmierzyć się z konsekwencjami, nieważne jakie one by nie były.

Akta Biograficzne:
Urodził się w stanie Nowy Jork, jednak jego rodzina mieszkała w tych spokojniejszych rewirach, nie w samym sercu tego miejsca. Ojciec młodego Allena był naukowcem, który zajmował się licznymi badaniami nad energią kinetyczną oraz jej zastosowaniem, zaś matka chłopca była po prostu kobietą o złotym sercu i anielskiej cierpliwości. Kiedy Barry miał jedenaście lat, stała się tragedia. Usłyszał dziwny hałas w domu, zszedl więc aby to sprawdzić i właśnie wtedy zobaczył coś, co wyryło mu się na zawsze w umyśle. Jego matka otoczona była czymś co przypominało pioruny i poruszało się bardzo szybko. W tym wszystkim zobaczył mężczyznę.  Nie wiedział jak to się stało, mrugnął tylko i już był kilka przecznic dalej, zupełnie sam na pustej drodze. Wrócił do domu, akurat w momencie kiedy policja aresztowała jego ojca za zabójstwo Nory Allen. Młodym, zostawionym samemu sobie chłopakiem zajął się Joe West - detektyw, który był ojcem jego najlepszej przyjaciółki. Takim cudem Barry trafił do Westów,  którzy z czasem zaczęli dostrzegać jego zbyt szybkie ruchy, zbyt dużą dekoncentrację, podczas kiedy tak naprawdę jego umysł zajmował się wieloma rzeczami jednocześnie.
Chłopak dorastał, miał wszystko czego chciał ale sprawa matki nie dawała mu spokoju. Musiał znaleźć prawdziwego mordercę. Poszedł na studia w kierunku kryminologii, następnie zaczął pracować na policji, przenosząc się do miasta Nowy Jork. Właśnie tu wydarzyło się coś niespodziewanego. Został porażony piorunem, który wzmocnił gen X, jedną z niewielu rzeczy jakie mu zostały po matce. Takim cudem stał się Flashem - bohaterem mutantem, który pomagał ludziom i szukał sprawcy zabójstwa Nory Allen aby oczyścić z zarzutów Henry'ego Allena. W dzień laborant, w nocy heros. Lepszego życia nie mógł sobie wymarzyć.
Oczywiście nie było tak, że po akcji z piorunem zaczął sobie hasać niczym Czerwony Kapturek przez las, machając plecionym koszyczkiem. Nic z tych rzeczy. Zainteresowało się nim S.H.I.E.L.D.
Przeprowadzono szereg badań oraz pełny plan przygotowawczy dla młodego bohatera. Nauczył się  panować nad mocą, poznał jej zastosowanie. Nie można powiedzieć, że wie wszystko, ale wie na tyle dużo aby móc bronić obywateli. Nadal pracuje dla SHIELD, ale ogólnie działa na własną rękę, kiedy tylko jest to możliwe.

Potencjał Bojowy:

Siła: 3/3/7 (po 500 kilo na każdą rękę, nacisk nóg do dwóch ton podczas drgań)
Szybkość: 7 (1226 km)/9/10
Zręczność: 5/6/6
Wytrzymałość: 2/3/8
Zdolności Bojowe: 3/5/6 -> "Nie jestem wojownikiem! Ja tylko biegnę i popycham ludzi!" Mimo wszystko to popychanie daje sporą przewagę nad wrogami.
Regeneracja: 7/7/8 (Bez możliwości regenerowania utraconych kończyn)
Celność: 4/6/6 głównie dlatego, że widzi w sporym zwolnieniu kiedy jest zagrożony
Inteligencja: 3/3/5Wyposażenie:

Broń: brak

Pancerz: brak

Plecak/Ekwipunek Podręczny: Strój Flasha, czasem teczka z materiałami do badań w terenie

Przechowalnia: To co w każdym domu

Lokum: S.H.I.E.L.D || Mieszkanie na Manhattanie

Środek Transportu: Nogi

Pieniądze: Na koncie jakieś czterysta dolców, w portfelu dwieście, w kieszeniach dwadzieścia drobnymi.Moce:
- Prędkość - Flash nie posiada swojej własnej szybkości. Wykorzystuje energię kinetyczną obiektów wokoło siebie, a także dalszych, przetwarzając ją na własną prędkość. Potrafi tym samym kraść nie tylko energię z przedmiotów czy osób w ruchu, ale także okradać innych Speedsterów z ich energii. Aby zniwelować tę umiejętność, należałoby sprawić aby na moment zatrzymał się cały świat.
Opanowanie Mocy: 4/4/5  

- Bariera - Super bieg to super problemy. Dlatego też Bogu dzięki, że Flash posiada ochronę. Nie tylko chroni to przed owadami czy innymi takimi, ale także nie pozwala mu się spalić ani "zetrzeć". Dzięki tej zdolności, może także pomagać innym dostać się gdzieś szybciej, bez obawy, że z ich mózgów zostaną papki,  a oni sami stracą oddech.
Opanowanie Mocy: 5/5/5  

- Regeneracja - Przez przyspieszone działanie całego organizmu, bardzo szybko się leczy. Złamanie zajmuje kilka godzin, mniejsze rany kilka minut. Trudniej też ubić go to przy pomocy trującego gazu.
Opanowanie Mocy: 5/5/5  

- Spowolniona wizja - Przez szybkość, potrafi spowolnić obraz wokoło sobie. Ma wtedy więcej czasu na reakcję.
Opanowanie Mocy: 3/5/5  Czasem sama się spowalnia, kiedy nie trzeba.

- Mowa - Potrafi mówić tak szybko, aby nikt nie umiał tego zrozumieć. Czasem robi to całkiem nieświadomie.
Opanowanie Mocy: 2/5/5  

- Niestabilność cząsteczek - Jego cząsteczki są ciągle w ruchu i nie mają żadnej stabilności. Przez to (odpowiednio rozedrgany) może przejść przez ciała stałe. Dzięki tej samej umiejętności, potrafi włożyć energię w dowolnie wybraną część ciała (Na przykład zasadzić komuś uderzenie z pełną prędkością).
Opanowanie Mocy: 3/4/5  

- Skoki czasowe oraz zmiana uniwersum - Przez tę umiejętność, Flash może cofnąć się w czasie, skoczyć do przyszłości oraz zmienić uniwersum. Niestety, nie korzysta z tego z prostego powodu: taka podróż bardzo osłabia, Flash nie wie gdzie trafi i może polecieć za daleko w przeszłość. Warto też wiedzieć, że aby podróż miała prawo bytu, musi wystąpić szereg czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych (odpowiednia ilość adrenaliny, stan emocjonalny) oraz musi pęknąć bariera czasoprzestrzenna. Umiejętność tylko za zgodą i pod kontrolą MG.
Opanowanie mocy tutaj to mocne: 2/3/5

- Elektrokineza - Kiedy osiągnie pewną prędkość, może tworzyć błyskawice. Nie jest tego świadomy i zwykle latają bez ładu i składu.
Opanowanie Mocy: 1/5/5

- Zwiększone siła, wytrzymałość, zwinność, zmysł obserwacji.
Opanowanie Mocy: 3/4/5  Zasięg mocy: 2/2/4 -> błyskawica wytwarzane podczas biegu znajdując się wokoło niego. Max 50 metrów mogą sięgać, jednak mężczyzna nie panuje nad kierunkiem ich "strzałów". Nie jest w stanie nikogo zabić, ale może odrobinę spowolnić wrogów. Ci bardziej wytrzymali nawet nie poczują tego.

Umiejętności:
- Kryminolog - Wysoce wykształcony w dziedzinie kryminologii. Najlepszy student na roku.
- Całkiem niezły kucharz
- Inteligent - Szybko łapie wiedzę, ale równie szybko niepowtarzane informacje mu uciekają.
- Mówi w dwóch językach obcych: hiszpańskim i francuskim.Informacje Dodatkowe:
- Nie lubi hot dogów. Woli pizzę.
- Odżywia się na wskroś niezdrowo.
- Często irytuje to ten zbyt wolny świat.
- Nie ma prawka. Nie zdał kilka razy przez przekroczenie prędkości.
- Słaby z niego kłamca.
- Paradoks Barry'ego polega na fakcie, że mimo bycia najszybszym człowiekiem na świecie, ciągle jest spóźniony jako Allen.
- Moja tożsamość jest tajemnicą, Doom.
Nie wiem skąd się to tu wzięło. Nie mam pojęcia.
Ballad of Allen || Run Barry, run! || Super Friends || Come running home to you
I'll never let the pain, the darkness, determine who I am.


Ostatnio zmieniony przez The Flash dnia Pią Sie 18, 2017 9:01 am, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 312
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Pon Sie 14, 2017 10:16 am

1.Statystyki:

Szybkość -Nie zgodzę się na szybkość startową na poziomie siódmym. Wszyscy inni speedesterzy mają ją na poziomie 6. Proszę o zmniejszenie jej o jeden stopień w dół i podanie dokładnego przebiegu jaki osiąga postać, ewentualnie siódemkę ale w najniższym przebiegu.

Siła - brakuje konkretnego zaznaczenia jaką siłą dysponuje.

Zdolności bojowe - skoro nie posiada on konkretnych treningów opisanych, proszę o zmniejszenie poziomu startowego. Popychanie ludzi, nawet z duża siłą, to nie umiejętność walki.

2. Opanowanie mocy dotyczy każdej posiadanej mocy. Skąd też posiada elektrokinezę?

3. STAR Labs na forum to jedna z wielu przykrywek AIMu. Nie należy do TARCZY. Konkretne odłamy TARCZY znajdują się TUTAJ.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Flash
Szczeniaczek

Liczba postów : 179
Join date : 13/08/2017
Skąd : NYC

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Pon Sie 14, 2017 6:13 pm

Poprawione.
Co do treningów - jakieś pewno w tym SHIELD ma. Jednak poziom chyba już jest adekwatny.Ballad of Allen || Run Barry, run! || Super Friends || Come running home to you
I'll never let the pain, the darkness, determine who I am.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 312
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Sro Sie 16, 2017 11:07 am

Jeszcze spytam: czyli Flash należy do TARCZY, bo SHIELD nie trenuje ludzi, którzy do nich nie należą.
+ Wand to bardziej czarodzieje i magia niż mutanci. Normalnie skontaktowaliby się z nim przedstawiciele TARCZY nie któryś konkretny oddział bo pod żaden nie podpada.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Flash
Szczeniaczek

Liczba postów : 179
Join date : 13/08/2017
Skąd : NYC

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Sro Sie 16, 2017 12:06 pm

Jest agentem lotnym. Należy do SHIELD, dla nich pracuje ale kiedy trzeba wskakuje w strój i leci pomagać ludziom bez rozkazu.Ballad of Allen || Run Barry, run! || Super Friends || Come running home to you
I'll never let the pain, the darkness, determine who I am.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 312
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Czw Sie 17, 2017 10:47 am

Powtórzę się o poprawienie opanowania mocy. Ma ona znaleźć się pod każdą zdolnością Barry'ego. Do tego elektrokineza powinna mieć jeszcze zasięg mocy, przy czym wolałabym by była ona niegroźna.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Flash
Szczeniaczek

Liczba postów : 179
Join date : 13/08/2017
Skąd : NYC

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Czw Sie 17, 2017 2:39 pm

Done. Po sprawdzeniu karty i zaakceptowaniu jej, proszę o wyczyszczenie tego tematu z uwag (ponieważ wszystkie powinny być czyszczone z nich), bo jestem Speedsterem i sam mogę sobie je wyczyścić. If you know...Ballad of Allen || Run Barry, run! || Super Friends || Come running home to you
I'll never let the pain, the darkness, determine who I am.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Kapitan Ameryka
Matka kwoka

Liczba postów : 312
Join date : 11/12/2016

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Pią Sie 18, 2017 11:13 am
Ranga: Anonimowy
Punkty: 0
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
Madame Web
Prezes

Liczba postów : 131
Join date : 28/02/2017
Skąd : (któryś z kolei) wymiar równoległy

PisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   Nie Paź 01, 2017 3:28 pm

Bartholomew Henry Allen:
Nadal 0, Anonimowy

Flash:
Punkty Reputacji: +5
Fabuła: Red Devil oraz Yankee Stadium
Powód: Ochrona ludności cywilnej przed niebezpieczeństwem oraz unieszkodliwienie groźnej przestępczyni; zapobiegnięcie eksplozji ładunku wybuchowego w zaludnionym miejscu.
Dodatkowo: Opanowanie mocy elektrokinezy w postaci świadomości otaczających speedstera ładunków elektrycznych podczas używania mocy szybkości.


Oh, the blooming, bloody spider went up the spider web,
The blooming, bloody rain came down and washed the spider out,
The blooming, bloody sun came out and dried up all the rain,
And the blooming, bloody spider came up the web again.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Sponsored contentPisanieTemat: Re: The Fastest Man Alive   

Powrót do góry Go down
 
The Fastest Man Alive
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Formalności postaciowe :: Zbiór Kart Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: