IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Realia świata

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: Realia świata   Sro Sty 04, 2017 8:22 pm

Mutanci, X-Men, stosunek społeczeństwa i widmo anihilacji populacji z aktywnym genem X

Wszyscy zmagają się z pewnego rodzaju „polowaniem na czarownice”. Ludzie są podzieleni między tymi, którzy mają neutralny stosunek do mutantów, a tymi, którzy po prostu się ich podświadomie lub świadomie boją i chcą unieszkodliwić, nim będzie za późno. Tę drugą grupę podjudza szczególnie Trask Industries. Tę pierwszą zaś często podejrzewa się o kolaborowanie lub po prostu bycie mutantami, co niejednokrotnie kończy się przykrymi incydentami, pomimo tak naprawdę niesłusznych podejrzeń. Są to sprawy marginesowe, ale zdarzają się być poruszane w debatach na temat tego, jak patrzeć na mutantów. Nie są to już tylko spekulacje w popularno-naukowych pismach, ale ogólnodostępne artykuły, w których pomimo obiektywności często wspomina się o przestępcy Magneto i tym, jakie zagrożenie stwarzają „ludzie” jego pokroju.
O dziwo nie ma to większego wpływu na bohaterów z supermocami. Co prawda istnieją jakieś głosy przeciw takim osobom i wspomina się, co by się stało, gdyby zostali źli, ale raczej zwraca się uwagę tylko na ich bohaterskie czyny, a pewnych ikon po prostu nie da zbesztać się z błotem (chyba że jesteś J.J. Jamesonem!). Mimo to Xavier wciąż wytrwale prowadzi grupę X-Men oraz skupia się na ochronie jedynego azylu dla Homo Superior – Instytucie dla Uzdolnionej Młodzieży, nawet po ostatnim najeździe CSI i porwaniu kilkunastu młodocianych.
Nikt nie zdaje sobie nawet sprawy, że w rządzie już trwają rozmowy nad całkowitym usunięciem mutantów ze społeczeństwa. Zdania co do humanitarnego sposobu na to są podzielone.  

AVENGERS

Nie istnieją. Jeszcze.

S.H.I.E.L.D. i jej pochodne

S.H.I.E.L.D. (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division), znana także jako T.A.R.C.Z.A. (Tajna Agencja Rozwoju Cybernetycznych Zastosowań Antyterrorystycznych) jest publiczną, międzynarodową organizacją do utrzymywania pokoju, zwalczania terroryzmu i egzekwowania prawa zaakceptowaną przez wszystkich członków ONZ. Ich dyrektor, obecnie Nicholas Joseph „Nick” Fury Junior, odpowiada jedynie przed Radą Bezpieczeństwa Świata, składającej się z członków różnych krajów.
Sama Tarcza ma pod sobą jeszcze inne departamenty, nieco mniej znane opinii publicznej, ale nadal publiczne. Najbardziej napięte relacje S.H.I.E.L.D. ma ze S.W.O.R.D. (Sentient World Observation and Response Department) zajmującym się zagrożeniami pozaziemskimi, który po wybraniu Nicka Fury’ego na dyrektora postanowił jeszcze bardziej usamodzielnić się w swoich działaniach. Jego dyrektorka, Abigail Brands, ma swoją bazę dowodzenia na pokładzie orbitalnej stacji kosmicznej o nazwie „The Peak”.
Kolejnym departamentem związanym z Tarczą, choć trzymanym z dala od mediów, a podlegającym Nickowi, jest W.A.N.D. (Wizardry, Alchemy and Necromancy Department) z dyrektorką Pandorą Peters na czele, która dba, aby jej organizacja miała oko na wszelkie nadnaturalnie zagrożenia, nawet w obrębie bohaterów.
Najmniej znanym z podgrup Tarczy jest chyba T.I.M.E. (Temporal Irregularity Management and Eradication), które zajmuje się zagrożeniami związanymi z zaginaniem czasoprzestrzeni. Nie wiadomo, kto jest ich dyrektorem oraz gdzie mają swoja bazę.  

Pochodne:
A.R.M.O.R. (Alternate Reality Monitoring and Operational Response Agency) utworzony do ochrony przed skażeniem lub konfliktem z alternatywnym wymiarem. Swoją bazę operacyjną mają w bunkrze o nazwie „the Hollow”, który znajduje się bardzo głęboko pod ziemią, a jedynym sposobem dostania się tam jest teleportacja. Dyrektorem jest Charles Little Sky.

S.P.E.A.R. – chiński odpowiednik Tarczy, jeszcze nie powstał.
W.C.A. (The World Counterterrorism Agency) – jeszcze nie powstał.
S.T.R.I.K.E. (Special Tactical Response for International Key Emergencies) obecnie RCX (Resource Control Executive) – brytyjski odpowiednik Tarczy.
the Howling Commandos Private Military Company – jeszcze nie powstał.
H.A.M.M.E.R. – jeszcze nie powstał ale wierzymy w Osborna.


Inhumans

Rada Genetyczna po kilku kontaktach ze światowymi wywiadami zdecydowała: Inhumans powoli będą wnikać w społeczeństwo. Dlatego też w Attilanie powoli konstruowany jest oddział Wojowników, którzy wyruszą do Nowego Jorku, aby założyć tam pierwszą bazę wypadową. Ludzie ci będą powoli poznawać otaczający ich świat i przesyłać raporty do Attilanu, informując o tym, jak wygląda sytuacja. To będzie pierwsze tak duże przedsięwzięcie.

Bogowie różnej maści

W większości siedzą w swoich wymiarach, jednakże zdarza się, że co jakiś czas wpadną sobie na ziemię, aby zobaczyć, jak sobie radzą śmiertelnicy. Niektórzy z nich, pokroju Thora i Herculesa, traktują Ziemię jako miejsce w którym mogą przeżyć fascynujące przygody. Inni knują, jak tu wykorzystać ludzkość do własnych celów, a kolejni bez obwijania w bawełnę zamierzają naszą ojczystą planetę po prostu posiąść jako nowe miejsce do rządzenia wszyscy na ciebie patrzą, panie w kozim hełmie!.

Hydra i jej odłamy

Nie będziemy zajmować się odległą przeszłością Hydry, jak ta, która miała miejsce w Antycznym Egipcie czy Chinach. Zaczniemy od momentu, kiedy ta organizacja naprawdę stała się tym, kim jest znana obecnej młodzieży – terrorystyczną grupą psychopatów chcących władzy na Ziemi. Lub kompletnego chaosu, w zależności od obecnie panującego Supreme Hydra. Po zabiciu pierwszego lidera przez barona Wolfganga von Struckera organizacja rozpoczęła swoje okrutne działania pod przykrywką III Rzeczy. Mimo wszystko Strucker wprowadził sporo zmian i podzielił organizację na trzy filary, które niestety po jego pojmaniu podzieliły się na trzy różne organizacje, samą Hydrę usypiając na wiele lat.

THEM był centralnym filarem mającym kierować działalnością dwóch pozostałych. To ta grupa zajmowała się takimi projektami, jak stworzenie Cosmic Cube czy bomby chemicznej Inferno 42. Do końca wierna baronowi Struckerowi nie ma obecnie żadnego znaczenia na arenie międzynarodowej przestępczości.  
Secret Empire początkowo figurowało jako odgałęzienie THEM, mające odwracać uwagę od głównych działań Hydry i skupiać na sobie całą uwagę S.H.I.E.L.D., ale po złapaniu przez w.w. organizację ich lidera grupa zyskała rodzaj niepodległości i teraz sama odpowiada za siebie. Członkowie Tajnego Imperium otrzymują numeryczną kodyfikację oznaczającą ich rangę w organizacji, zaś samo jest kierowane przez dziewięcioosobową radę składającą się z najwyższych rangą członków zwanych Radą Dziewiątki z Number One jako najwyższym liderem. Obecnie zajmują się zmienianiem mutantów w broń, którą będą mogli użyć do zdobycia władzy absolutnej.
A.I.M. (Advanced Idea Mechanics) powstało, kiedy Strucker zrozumiał, że za mało uwagi poświęca swojemu technicznemu zapleczu. Zgromadził więc wielkie umysły naukowców zdolnych poświęcić swoją moralność dla zdobycia wiedzy i wykorzystał ich do rozwijania Hydry. Pomimo jurysdykcji THEM, to właśnie ten dział zajął się samym stworzeniem Cosmic Cube na zlecenie Red Skulla. Niezbyt ucierpiał na stracie lidera Hydry, a obecnie znajduje się pod zwierzchnictwem (kolejnego) Scientist Supreme i tworzy wszelkiego rodzaju bronie, sprzedając je na czarnym rynku bez większego bawienia się w przejęcie władzy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
 
Realia świata
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Organizacja :: Regulaminopodobne :: Zapoznaj się, nim zaczniesz grać-
Skocz do: