IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 CYROGRAF

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar
Pani Kar
Kapryśna Pani.rar

Liczba postów : 618
Join date : 10/12/2016
Skąd : Mroczny wymiar

PisanieTemat: CYROGRAF   Sro Gru 14, 2016 5:11 pm

Spis treści:
1. Administracja.
2. Zakładanie konta.
3. Tworzenie postaci.
4. Zasady ogólne.
5. Sprawy fabularne.
6. Kary.
7. Chatbox.1. ADMINISTRACJA

1.1. W skład administracji wchodzą:
- Kapitan Ameryka;
- Scarlet Witch.

Moderatorami zaś są:
- Reaper.

W razie potrzeby kontaktu z administracją/moderacją, należy pisać na pw lub przez komunikatory, które można sprawdzić w skrzynce kontaktowej.

1.2. Administrator jest największą siłą działającą na forum. Jego decyzje oraz wszelkie wprowadzone zmiany są ostateczne. Admini mają również prawo ustalać prawa "tymczasowe", które dotyczą konkretnej sytuacji; są one wtedy wpisywane do regulaminu i dotyczą wszystkich.

1.3. Administracja popełnia błędy. Każdy user ma prawo zwrócić na to uwagę, jednak uprasza się o robienie tego z kulturą. Prosimy także, by pamiętać, że jeśli userowi wydaje się, że coś jest błędem, niekoniecznie musi nim być.

1.4. Admini nie są w stanie przebywać na forum przez cały czas. Mają także inne obowiązki, a czasem zwyczajnie sprzęt odmawia posłuszeństwa. Prosimy więc o cierpliwość i wyrozumiałość.

1.5. Administracja zastrzega sobie prawo do modyfikacji regulaminu, a o wszystkich zmianach zobowiązuje się informować userów w stosownym ogłoszeniu.

1.6. Na forum istnieje konto Partner i Gość. Pierwsze służy do wymian międzyforumowych a drugie, gdyby ktoś chciał porozumieć się z użytkownikami forum lub administracją.
Hasło do konta Gościa to: customer, a konta Partnerskiego: partner.2. ZAKŁADANIE KONTA

2.1. Nazwa postaci na forum to imię i nazwisko lub pseudonim postaci. Wszelkiej maści "kropki", "Karolinka20", "szukamżony" czy "motherfucker10" będą usuwane. Konta z nazwą "myślę", "zastanawiamsię", "tubędziepostać" mają trzy dni na powiadomienie admina o podjętej decyzji albo zostaną usunięte.
Jeśli nie jesteś zdecydowany, jaką postać zrobić, warto zajrzeć do działu poświęconego wyłącznie postaciom poszukiwanym. Można także skorzystać z konta Gościa i pogadać z ludźmi aktualnie znajdującymi się na forum albo wysłać wiadomość do admina, ewentualnie skontaktować się z nim przez GG.

2.2. Jeśli jakaś nazwa będzie sugerować nam, że mamy do czynienia z trollkontem lub spambotem, konto może zostać usunięte od razu. Gdyby jednak była to pomyłka, prosimy o poinformowanie nas o tym przez konto gościa lub GG.

2.3. Awatar ma przedstawiać postać, którą się prowadzi. Nakazany jest wygląd realistyczny (aktorzy/kadry komiksów/te bardziej realistyczne rysunki). Rozmiary obrazka mają wynosić 250x370. Osoby mające problemy ze stworzeniem takowych mogą prosić o pomoc innych userów. Aby nie było problemów, radzimy wstawiać awatar poprzez trzecią opcję, gdzie jest napisane: "Odnośnik do zewnętrznego Emblematu".

2.4. Założenie konta jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.3. TWORZENIE POSTACI

3.1. Na forum najbardziej pożądane są postacie z Ziemi-616 i MCU, na którym po części bazuje fabuła forum. Preferowane są kanony, jednakże jeśli komuś większą przyjemność sprawia gra postacią OC, nikt nie ma przeciwwskazań.

3.2. Administracja nie toleruje postaci OP (OverPower) czy wszelkiej maści Mary Sue i Garry Stu. Gra na forum ma być przyjemnością dla wszystkich użytkowników, dlatego postacie będą niekiedy ograniczane, aby nikt jednym ruchem ręki nie mógł zabić kogoś w jednym poście. Samego zabijania też prosimy unikać, chyba że druga strona wyda na to zgodę (lub będzie wynikało to z jednoznacznych poczynań jej postaci - jednak trzeba spytać o zgodę admina).

3.3. Na forum nie jest tolerowane notoryczne łamanie kanonu albo wręcz ośmieszanie odgrywanej postaci. Dozwolone są drobne zmiany w charakterze postaci, które jednak nie gryzą się z jej założeniami. Robienie z np. Red Skulla troskliwego ojca marzącego o małym domku na plaży czy pozbawionego kręgosłupa moralnego Kapitana Ameryki może zakończyć się odebraniem postaci.
Każdy user, który zauważy coś takiego podczas pisania z innymi osobami, powinien zgłosić to administracji. Nie jest to oczywiście jednoznacznie uznane za winę użytkownika i zakończone upomnieniem, jednakże jeśli skarg będzie dużo, a sami admini zauważą, że coś się dzieje niedobrego, pojawią się upomnienia, a jeśli one nie poskutkują, postać zostanie odebrana.

3.4. Na Kartę Postaci użytkownik ma 2 tygodnie (a na jej sprawdzenie może oczekiwać do 7 dni). Osoby, które z różnych przyczyn nie wyrobią się z KP, mogą poprosić o więcej czasu. Jeśli okaże się, że administracji coś się w Karcie nie podoba, user ma na poprawę albo 3 dni (jeśli zmiany są kosmetyczne, jak np. zmiana jakiegoś słowa, usunięcie jednego zdania), albo 5 dni (wszelkie większe poprawki, jak np. modyfikowanie historii, poprawianie charakteru, wymyślanie ograniczeń do mocy). Czas liczy się od wiadomości o sprawdzeniu. W tym przypadku także userzy mogą poprosić o więcej czasu.
Jeśli administracja opóźnia się ze sprawdzaniem KP, user dostaje dodatkowy czas na wprowadzenie poprawek.

3.5. Na forum istnieje kilka grup, do których dobierane są postacie przez ich preferencje i historie. By zmienić grupę, trzeba przejść fabularną drogę (najlepiej pod okiem MG), a w wolnej chwili krótko opisać (można też dać odnośnik do tematu) w KP, dlaczego postać trafiła do danej grupy. Aby utworzyć nową grupę, należy spełnić kilka warunków opisanych w podanym temacie.

3.6. Administracja może robić błędy oraz źle ocenić potencjał jakiejś zdolności w KP, dając na nią akceptację. Jeśli w trakcie rozgrywki zdolność okaże się zbyt potężna, zostanie ona zmodyfikowana w imię dbania o balans i przyjemność z gry.

3.7. Postacie wzorowane na innych uniwersach (np. DC, Overwatch) są dozwolone. Administracja nie będzie robić problemu o to, jak postać wygląda, zachowuje się czy nazywa, ale prosilibyśmy o przerobienie jej historii w taki sposób, aby zgadzała się ona z uniwersum Marvela, co tyczy się również normalnych OC.

3.8. Nie wolno brać postaci blisko ze sobą powiązanych, jak np. rodzeństwo, nemezis, najlepszych przyjaciół, bo będzie to utrudnieniem dla usera i strzałem w kolano, jeśli chodzi o prowadzenie fabuł.

3.9. Na forum postacie z innych wymiarów będące OC kanonicznej postaci nie mogą występować w formie gościa z innego wymiaru. Kanoniczne przerzuty innowymiarowe (np. Miles Morales czy Spider Man 2099) są dozwolone, ale jeśli postacie podchodzą już pod OC, prosimy o wplecenie ich istnień w fabułę forum. Zawsze można prosić o pomoc w tej kwestii Administrację lub innych użytkowników.

3.10. Nie wolno tworzyć postaciom rodziny niekanonicznej, jeśli user danej postaci nie wyda na to zgody. Gdy na forum nie istnieje postać, jest automatyczny zakaz tworzenia takowej potomstwa lub rodzeństwa.

3.11. Anioły i demony są niedozwolone. Tak samo jak postacie będące aktualnym naczyniem dla demona. Można jednak tworzyć charaktery powiązane z nimi lub mające część(!) ich mocy. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce mieć postać w tym rodzaju, można tworzyć OC ras, kosmitów czy innych stworzeń, których zdolności będą podobne (ważne jest jednak jakieś sensowne wyjaśnienie).

3.12. Lista niegrywalnych postaci znajduje się TUTAJ.4. ZASADY OGÓLNE

4.1. Ilość postaci jest zależna od woli usera, byleby spełnić jeden warunek: opiekować się wszystkim posiadanymi kontami. Osoby, które zrobią sobie multum multi, a będą się udzielać tylko niektórymi, mogą się obudzić bez któregoś z nich (szczególnie jeśli te postacie są postaciami kanonicznymi). Dodatkowo, jeśli user chce założyć multi, musi wpierw ukończyć poprzednią postać i zacząć się nią udzielać (zarówno w postach, jak i na CB, choć można ograniczyć się do postów). Po tygodniu od dostania akceptacji poprzedniej KP i zaczęcia fabuły, można założyć kolejne konto. Należy też poinformować administrację o posiadanym multikoncie w TYM temacie.

4.2. Na forum dbamy o to, by atmosfera była przyjemna dla każdego bez wyjątku. Osoba, która burzy spokój, zachowuje się niekulturalnie, obraża użytkowników, wykłóca się lub podjudza innych userów, zostanie ukarana banem na CB. W przypadku, gdyby osobnik burzył się, że został niesłusznie ukarany, administracja kieruje się większością głosów userów. Ma być przyjemnie dla wszystkich, nie dla jednej osoby.

4.3. Na forum istnieje dział Relacje. Relacje służą do tego, aby userzy mieli wgląd w swój spis poznanych osób i do jakich doszli wniosków przy tym spotkaniu, aby wiedzieć jak zachować się przy następnym.

4.4. Na forum istnieje także dział Dzienniki, gdzie userzy powinni wstawiać w stworzonych przez siebie tematach opisy i linki do mających miejsce fabuł, korzystając z podanego wzoru.

4.5. Nieobecność dłuższą niż dwa tygodnie prosimy zgłaszać w temacie Nieobecności, aby uniknąć usunięcia/odebrania postaci. Dobrym zwyczajem jest także zamieszczanie tam krótszych nieobecności, by poinformować userów o braku możliwości odpisania.

4.6. Każdy użytkownik ma obowiązek dać do podpisu lub specjalnie do tego stworzonych odsyłaczy link do swojej KP oraz do Dziennika.

4.7. W przypadku gdy użytkownik oddaje jakieś konto, przez miesiąc nie ma możliwości stworzenia nowego konta. Gdy oddaje kilka kont, te sumują się i np. za oddane dwie postacie dochodzi dwa miesiące bana. Dlatego prosimy wybierać swoje postacie rozważnie.

4.8. Każda postać OC, która została zaakceptowana, staje się NPC, jeśli zostanie porzucona przez usera. Będą one wykorzystywane jedynie do tego, by pozamykać wątki postaci innych userów i/lub będą one uśmiercane.

4.9. Administracja zastrzega sobie prawo do prowadzenia postaci userów (niezależnie czy kanon, czy OC), ale jedynie w przypadku, gdy ktoś porzuca wątek w połowie lub bardzo długo nie odpisuje w fabule, gdzie blokuje inne postaci.

4.10. Posty zamieszczane na forum powinny coś wnosić, czy to w wątku fabularnym, czy też w dyskusji na dany temat. Prosimy o nierobienie niepotrzebnego spamu.

4.11. Każdy użytkownik może zakładać działy oraz tematy, w których odbywają się fabuły. Uprasza się jednak o to, by były one stworzone w odpowiednich miejscach (China Town w Warszawie nie przejdzie, przykro nam), właściwie podpisane oraz opisane (w ostateczności można dodać samo zdjęcie przedstawiające lokalizację). Tworzenie działów i tematów w Off-topie jest dowolne, byle w granicach rozsądku.5. SPRAWY FABULARNE

5.1. Podczas prowadzenia wątku fabularnego, postać może znajdować się tylko w jednym miejscu, chyba że ma do tego predyspozycje (np. roboty Victora von Dooma, klony Multiple Mana).

5.2. Podczas misji i w eventach można grać tylko jedną postacią. Reguła dopuszcza jednak w skrajnych przypadkach dodatkowy udział MG, który jest już obecny w rozgrywce, a żaden inny nie ma możliwości wzięcia na siebie odpowiedzialności za akcję.

5.3. Post na forum MUSI zawierać minimum 5 zdań złożonych. Staramy się przy tym zachować wszelkiej maści zasady ortografii, interpunkcji, gramatyki czy logiki. Przeglądarki posiadają opcję podkreślania wyrazów zapisanych błędnie i należy zwracać na to uwagę. By uniknąć błędów logiczno-stylistycznych, należy po prostu przeczytać post przed wysłaniem.

5.4. Zasady zapisu.

Myśli lub rozmowy ze swoim złym alter ego można zapisywać na parę sposób:
- kursywą
Och, nie! Przejrzał mnie! - uświadomił sobie, widząc jego spojrzenie.
Och, nie! Przejrzał mnie!, uświadomił sobie, widząc jego spojrzenie.

- w cudzysłowu
"Och, nie! Przejrzał mnie!" - uświadomił sobie, widząc jego spojrzenie.
"Och, nie! Przejrzał mnie!", uświadomił sobie, widząc jego spojrzenie.

Wypowiedzi postaci należy zacząć od myślnika, przy czym oznaczyć pogrubieniem albo kolorem np.
- Lubię dobrze dopieczone mięsko. -
lub
- Lubię dobrze dopieczone mięsko. -
albo
- Lubię dobrze dopieczone mięsko. -

Całość piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

5.5. Wszystkie postaci na forum mówią domyślnie w języku angielskim. Jeśli ktoś chce zaznaczyć, że jego postać wypowiada się w innym języku, ma dwie możliwości zapisu:

- < Kim on jest? > - spytał współwięźnia po hiszpańsku, żeby porywacz go nie zrozumiał.

- Quién es él?* - spytał współwięźnia tak, aby porywacz go nie zrozumiał.
(przypis pod postem) *hiszp. "Kim on jest?"

Ważne jest, aby był podany język, w którym mówi postać, oraz dokładne tłumaczenie słów.

5.6. Pisząc w większej grupie (szczególnie z udziałem MG) należy wyrobić się w ciągu 72 godzin (czyli 3 dni). W innym wypadku osoba zostaje pominięta w rozgrywce, a jeśli w tym momencie mamy do czynienia z MG, to on decyduje, co stało się z postacią. Oczywiście, jeśli wszyscy piszący w wątku nie mają nic przeciwko, mogą poczekać dłużej na odpis danego usera.

5.7. Trzymamy się realizmu. Pamiętajmy, że dwunastoletnia dama w opałach dziewczynka będąca cywilem nie dostanie się do strzeżonej willi bogatego biznesmena (no chyba, że ma do tego predyspozycje).

5.8. Wulgaryzmy nie są czymś wielce strasznym, każdemu zdarza się ich używać, ale prosimy, aby ograniczyć je w postach do dialogów i/lub myśli. Polski język ma naprawdę sporo zamienników do poszczególnych wyrażeń.

5.9. Prosimy nie przekładać tego, co dzieje się fabularnie z waszymi postaciami, na relacje między userami. To, co czuje postać, nie jest tym samym, co czuje user. A jeśli tak, prosimy rozwiązać problem poza obrębem forum.

5.10. Wszelkiej maści sceny brutalne, gwałty lub zwykłe stosunki seksualne muszą zostać oznaczone na początku posta symbolem +18 i mogą zostać napisane kolorem czcionki zbliżonym do tła strony.

5.11. Wszelkie misje są elementem fabularnym wpływającym na działanie w fabule. Tak samo jest większość wprowadzonych eventów, ale wyjątkiem są te prowadzone w Odrealnionej Strefie, gdzie młodzi "adepci" mogą ćwiczyć prowadzenie sesji MG lub prowadzić fabułę niezwiązaną z konceptem forum.


6. KARY

6.1. Łamanie któregokolwiek punktu regulaminu grozi otrzymaniem tzw. osta (ostrzeżenia). Pierwsze dwa służą tylko do tego, by poinformować cały świat, że jesteś użytkownikiem nie bardzo przejmującym się panującymi na forum ogólnymi regułami lub że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Jednakże trzeci ost informuje administrację, że nie idzie się z tobą nijak dogadać i jesteś osobnikiem niereformowalnym. W takim wypadku administracja usuwa delikwenta.

6.2. Przed dostaniem osta możesz być upomniany, jeśli był to twój pierwszy wybryk. Trzy upomnienia klasyfikują usera do otrzymania osta. Jeśli user mimo tego dalej będzie zachowywać się źle, otrzyma osta bez jakichkolwiek upomnień.

6.3. Użytkownik może znów zostać przyjęty na forum, gdy okaże skruchę i administracja uzna, że warto takowemu indywiduum dać jeszcze jedną szansę. Dostaje wtedy okres próbny na czas nieokreślony, gdzie administracja i inni userzy patrzą mu na ręce, czy aby na pewno nie wywija jakichś niepotrzebnych numerów.

6.4. Użytkownik z dwoma ostami traci niektóre przywileje użytkownika, jak choćby posiadanie multikont.

6.5. Ostrzeżenie może zostać wygaszone po 180 dniach grzecznego przebywania na forum.

6.6. W skrajnych przypadkach ban zostaje nałożony na użytkownika natychmiastowo.7. CHATBOX

7.1. Na chatboxie (CB) zakazane jest wygłaszanie treści rasistowskich, seksistowskich i tych mogących urazić uczucia religijne. Oczywiście nic nie mamy do żartów, jeśli jednak ktoś prosi o zakończenie tematu, bo czuje się niekomfortowo, należy to uszanować.

7.2. Na CB zabrania się umieszczania obrazków i treści o kontekście pornograficznym i niezgodnym z prawem polskim.

7.3. Prosimy o niespamienie na chatboxie.

7.4. W przypadku, gdyby userów wzięło na pisanie treści nie nadających się do czytania przez większe grono użytkowników (treści niecenzuralne) proszeni są o korzystanie z kodu znajdującego się poniżej, aby nie było widać ich tekstów. Byłoby też w dobrym guście spytać się będących na CB osób, czy nie przeszkadza im to.#303030 - kolor zbliżony do tła.
#d1c7c5 - domyślny kolor tekstu na CB

NIEZNAJOMOŚĆ REGULAMINU NIE ZWALNIA Z PRZESTRZEGANIA GO!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://avengers-assemble.forumpolish.com
 
CYROGRAF
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avengers Assemble :: Organizacja :: Regulaminopodobne :: Zapoznaj się, nim zaczniesz grać-
Skocz do: